Konkurs skierowany jest do ośrodków i instytucji naukowych oraz ich pracowników, którzy poprzez udział w konkursie mają szansę na otrzymanie dofinansowania zgłoszonego projektu badawczego. Inicjatywę wsparli swoim autorytetem wybitni eksperci związani z czołowymi ośrodkami naukowymi w kraju, którzy wraz z Organizatorami konkursu dokonają wyboru najlepszych projektów spośród nadesłanych z całego kraju.
Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A.: "W naszej codziennej pracy wierzymy w to, że połączenie pasji, wiedzy i przedsiębiorczości może być skutecznym źródłem innowacji w przemyśle farmaceutycznym. Tę misję realizujemy na co dzień w laboratoriach Celon Pharma S.A. prowadząc badania nad nowoczesnymi terapiami. Chcemy wspólnie z polskimi naukowcami rozszerzyć spectrum naszych projektów badawczych, właśnie o zagadnienia związane z chorobami płuc. Wierzymy we wspólny sukces nauki i biznesu."
Monika Lamparska – Przybysz, Kierownik Działu Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Produktów Leczniczych Celon Pharma S.A.: "Forma konkursu umożliwia udział wszystkim naukowcom, którzy prowadzą prace badawcze i np. mają potwierdzoną tezę badawczą, która wiąże się z tematem przewodnim pierwszej edycji konkursu, czyli procesami zapalnymi w chorobach płuc. Formalności zgłoszeniowe zostały przez nas uproszczone do minimum, wystarczy wysłanie Zgłoszenia według wzoru podanego na naszej stronie internetowej. Stawiamy na efektywny dialog ze środowiskiem naukowym w poszukiwaniu ciekawych projektów, które będziemy mogli rozwijać wspólnie w naszych laboratoriach. Do oceny merytorycznej projektów zaprosiliśmy grono wybitnych specjalistów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem wesprą nas w wyborze najlepszych Zgłoszeń."
Temat przewodni pierwszej edycji konkursu, którym są procesy zapalne w chorobach płuc, obejmować będzie następujące zagadnienia:
- modele In vitro i In vivo do badania molekularnych mechanizmów astmy i POChP;
- molekularne mechanizmy i biomarkery rozwoju astmy i POChP;
- nowe cele terapeutyczne jako potencjalne miejsce działania leków ze szczególnym uwzględnieniem astmy opornej na leczenie kortykosteroidami;
- terapie celowane w astmie i POChP;
- rola szlaku JAK/STAT oraz PI3K w patogenezie chorób płuc o podłożu zapalnym.
Termin składania Zgłoszeń do I etapu rozpoczyna się 15.05.2013 i upływa 31.05.2013 roku. Zgłoszenia, które przejdą ocenę formalną z punktu widzenia zgodności z założeniami konkursu zostaną zakwalifikowane do etapu II, w którym cały projekt będzie poddawany ocenie merytorycznej z udziałem ekspertów i Organizatora. Łączna pula dofinansowania w 2013 r. wynosi 400 000 PLN.
Zachęcamy również do zapoznania się z treścią listu przewodniego od firmy
Więcej informacji dotyczących procedury konkursowej oraz regulamin znajduje się na http://celonpharma.com/b-r/konkurs/
Patronat nad konkursem objęły Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości www.parp.gov.pl oraz Portal Biotechnologia.pl
Redakcja
na podstawie informacji prasowej On Board Public Relations
KOMENTARZE