Bioinnovation International Summit jest kontynuacją i poszerzeniem wątków prezentowanych oraz dyskutowanych podczas pięciu poprzednich edycji konferencji goszczących na Pomorzu w ramach projektu pod poprzednią nazwą „Bioinnowacje”. - Wszystko zaczęło się od Bioinnowacji w 2007 roku. Wtedy grupa studentów biotechnologii z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Medycznej w Gdańsku rozczarowanych rynkiem pracy i liczbą faktycznie biotechnologicznych firm w Polsce, postanowiła zrobić coś na własny rachunek aby zmieniać swoje najbliższe otoczenie. - mówi Marek Kuźbicki, prezes PRO-SCIENCE Polska Sp. z o.o.
Bioinnowacje zyskały sobie już wiernych uczestników. Ci, którzy jeszcze jako studenci uczestniczyli w pierwszej edycji, obecnie przyjeżdżają już jako doktorzy lub prezesi własnych firm biotechnologicznych. Samo wydarzenie także ewoluowało. Przede wszystkim jego międzynarodowy charakter spowodował, że od roku 2010 przyjęło nazwę Bioinnovation International Summit. Obecnie Bioinnovation International Summit stanowi jedyną w swoim rodzaju platformę spotkań nauki i biznesu o zasięgu międzynarodowym. Celem spotkań jest pobudzanie współpracy nauki i biznesu w obszarze nauk biomedycznych i przyrodniczych.
W tym roku za organizację konferencji odpowiedzialni są: spółki Pro Science Polska, fundacja Centrum Transferu Technologii Synergy i konsorcjum naukowe, w którego skład wchodzą dwie najlepsze w skali kraju jednostki badawcze w dziedzinie biotechnologii – Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed oraz Międzynarodowym Instytutem Biologii Molekularnej i Komórkowej.
Jednostki naukowe obejmą patronatem merytorycznym program, w skład którego wejdą m.in. prezentacje osiągnięć naukowych o charakterze aplikacyjnym przedstawione przez polskich i zagranicznych gości. Przedstawiciele przedsiębiorstw obecni podczas konferencji przybliżą aspekt komercjalizacji tychże naukowych osiągnięć. Ponadto zaproszeni goście przedstawią przybyłym uczestnikom jak wygląda proces transferu technologii poza granicami Polski oraz jak ważną kwestią jest ochrona własności intelektualnej.
Więcej informacji w dziale Wydarzenia, POD TYM ADRESEM
KOMENTARZE