Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Biogen na pierwszym miejscu wśród firm biotechnologicznych w Dow Jones Sustainability World Index
Biogen na pierwszym miejscu wśród firm biotechnologicznych w Dow Jones Sustainability World

Biogen, firma biotechnologiczna działająca szczególnie w dziedzinie neuronauki, po raz czwarty zajęła pierwsze miejsce w branży biotechnologicznej w ramach Dow Jones Sustainability World Index (DJSI World).

Spośród 318 notowanych w indeksie firm, Biogen stoi na czele firm biotechnologicznych dzięki najlepszym wynikom w zakresie obciążenia kosztami, praktyk marketingowych, sprawozdawczości środowiskowej, polityk i systemów zarządzania, praw człowieka, strategii klimatycznej i rozwoju kapitału ludzkiego.

Michel Vounatsos, CEO Biogen, mówi – Jako pionierom w dziedzinie neuronauki zależy nam na wprowadzaniu zmian poprzez zaangażowanie na rzecz pacjentów, naszych pracowników, środowiska naturalnego czy też społeczności, w których żyjemy i pracujemy. Otrzymane wyróżnienie jest świadectwem tego, że nasi utalentowani pracownicy na całym świecie, którzy żyją naszymi wartościami, wykonując swoją pracę, myślą najpierw o pacjencie. Uczynienie zrównoważonego rozwoju kluczowym elementem naszego własnego DNA sprawia, że budujemy silniejszy Biogen, który w przyszłości będzie inspirować naukowców.

Dow Jones Sustainability World Index to globalny indeks przedsiębiorstw uwzględniających w swojej polityce cele ekologiczne i społeczne. Indeks  powstał w 1999 r. dzięki współpracy Dow Jones Indexes, STOXX Limited i SAM Group.

Źródła

biogen.com

KOMENTARZE
Newsletter