Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BioForum zdobywa Amerykę
27 stycznia 2017 r. firma Bio-Tech Consulting (BTC - www.biotechconsulting.pl), twórca znanej corocznej imprezy biznesowo-naukowej BioForum (www.cebioforum.com) wraz z The Quinnipiac Central European Institute, the Quinnipiac Center for Innovation and Entrepreneurship Quinnipiac University oraz Consulate General of Hungary in New York organizuje w Hamden (Connecticut, USA) seminarium “Building International Bridges in the Life Sciences: Hungary, Poland and the BioForum of Central Europe”.

 

Seminarium ma na celu zwrócenie uwagi innowacyjnych przedsiębiorstw zza Oceanu na BioForum, które w tym roku odbędzie się w dniach 17-18 maja 2017 r. w Łodzi. Tym razem organizatorzy za temat przewodni obrali sobie współpracę innowacyjnych firm Europy Środkowej z firmami amerykańskimi w branży life science. 

- Nasze zaangażowanie w organizację seminarium wynika z przekonania, że musimy bardzo aktywnie budować markę innowacyjnej Europy Środkowej w  środowisku amerykańskiego biznesu, w miejscu, gdzie on się przede wszystkim znajduje -  mówi redakcji portalu Biotechnologia.pl prof. Tadeusz Pietrucha, Prezes Zarządu Bio-Tech Consulting.

Dla amerykańskich gigantów farmaceutycznych rynek Europy Środkowej, w tym Polski, stanowi swoiste eldorado, jeśli chodzi o sprzedaż na nim np. innowacyjnych leków biotechnologicznych. Według prof. Pietruchy - Polska, Węgry i inne kraje Europy Środkowej muszą bardzo aktywnie domagać się zmiany dotychczasowego modelu biznesowego tych firm w odniesieniu do naszego regionu. Zmiana tego modelu polega na tym, że nie chcemy, by ograniczał się on wyłącznie do relacji ‘sprzedawca-klient’. Chcemy, poprzez nasze firmy innowacyjne współtworzyć nowe leki, chcemy być nie tylko dobrymi klientami, ale również współtwórcami tych produktów wraz z partnerami amerykańskimi.

Już nadszedł czas, by wyzwolić się z kompleksów - twierdzi zespół Bio-Tech Consulting.

- Dziesiąta pod względem PKB gospodarka Europy oraz 38 mln mieszkańców sprawiają, że jesteśmy, jako Polska, stosunkowo atrakcyjnym rynkiem zbytu. Naszym celem jest pokazanie jednak innej twarzy regionu, tej z potencjałem do tworzenia nowych rozwiązań, tej, która bez kompleksów patrzy w stronę biznesu o globalnej skali, a takim z pewnością jest biznes life science - precyzuje tę myśl Mateusz Wołkowicz, szef zespołu Business Analysis Unit w firmie BTC. 

Program seminarium dostępny jest na stronie firmy BTC.

Czy organizatorzy tegorocznego BioForum zdobędą Amerykę? Będziemy się o tym z pewnością mogli przekonać na własne oczy w maju. Kibicujemy im tym bardziej, że ich wygrana, to także nasza wygrana – Polski.

KOMENTARZE
Newsletter