Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Bioelektra Group: polska firma w finale międzynarodowego konkursu „The Circulars 2017”
Organizatorem prestiżowego konkursu „The Circulars”, który promuje rozwiązania z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym, jest Światowe Forum Ekonomiczne oraz Forum Ekonomiczne Młodych Liderów. Bioelektra Group jest jedyną firmą z Polski, która może w nim zdobyć nagrodę. Nominowana została w kategorii „The Dell Circular Economy People’s Choice Award”.

 

Bioelektra Group jest polską firmą, zajmującą się inwestycjami z zakresu racjonalnej gospodarki odpadami i zrównoważonego rozwoju. Firma jest właścicielem i operatorem innowacyjnej technologii przetwarzania odpadów komunalnych o nazwie RotoSTERIL.

Celem konkursu „The Circulars 2017” jest docenienie osób i firm z całego świata, które stosują innowacyjne rozwiązania i nowe technologie z zakresu efektywnego zarządzania odpadami, przyczyniając się do ochrony zasobów naturalnych. Wręczenie nagród za rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym w ramach III edycji konkursu nastąpi 16 stycznia 2017 r. podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

O wyborze laureata zdecyduje liczba głosów internautów. Głosować można od 24 października do 11 listopada br. poprzez stronę konkursu The Circulars

– Bioelektra Group znalazła się w gronie zaledwie sześciu finalistów tej kategorii konkursu. To dla nas szczególne wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że polska technologia została doceniona przez jurorów – konkurowaliśmy z powodzeniem z organizacjami z całego świata! Koncepcja RotoSTERIL powstała i została opracowana w Polsce i w Polsce produkowane są kluczowe podzespoły. To technologia jutra, ale dostępna już dzisiaj. – powiedział Jarosław Drozd, Prezes Zarządu Bioelektra Group.

Technologia RotoSTERIL pomaga chronić środowisko - znacząco ogranicza ślad węglowy i redukuje emisję gazów cieplarnianych (CO2 oraz metanu). Pozwala odzyskać najbardziej wartościowe surowce z odpadów i przetworzyć je znów na produkty. Przynosi jednocześnie oszczędność energii i materiałów oraz minimalizuje potrzebę składowania śmieci. Serce technologii RotoSTERIL stanowią autoklawy – urządzenia BEG7000, które produkowane są w Zakładach Cegielskiego w Poznaniu (H. Cegielski-Poznań S.A.).

Dzięki zastosowaniu technologii RotoSTERIL, odpady komunalne stają się źródłem cennych surowców wtórnych oraz czystej, suchej frakcji organicznej biodegradowalnej, jako źródła energii odnawialnej. Każdy etap procesu technologicznego jest przyjazny dla środowiska i okolicznych mieszkańców. Podczas przetwarzania odpadów nie dochodzi do emisji przykrych zapachów, co pozwala zbliżyć zakład do źródła odpadów, posadowić go w granicach miasta. Dzięki temu minimalizuje się nakłady potrzebne na finansowanie logistyki i transportu odpadów. To rozwiązanie jest korzystne również z punktu widzenia lokalnych społeczności – brak uciążliwości dla otoczenia podczas eksploatacji podnosi poziom akceptacji społecznej wobec instalacji.

KOMENTARZE
news

<Styczeń 2026>

pnwtśrczptsbnd
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Newsletter