Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Badanie innowacyjności firm branży biotechnologicznej
04.10.2007
Collect Consulting Sp. z o.o. zaprasza małe i średnie przedsiębiorstwa do wzięcia udziału w bezpłatnym badaniu poziomu innowacyjności w ramach projektu IMP3rove „Zarządzanie innowacjami w małych i średnich przedsiębiorstwach".
Nadzór nad nim sprawuje Komisja Europejska.

Dzięki internetowemu narzędziu samooceny (self-assessment tool – SAT), właściciele i managerowie firm mogą sprawdzić, na jakim poziomie rozwoju innowacji znajduje się ich przedsiębiorstwo i porównać wyniki swoich firm z liderami europejskimi w swojej branży.

 

Korzyści, jakie firma może osiągnąć dzięki udziałowi w programie:

1. Możliwość identyfikacji silnych i słabych stron przedsiębiorstwa w zakresie zarządzania innowacjami.

2. Bezpłatna pomoc konsultanta służąca usprawnieniu działalności i podniesieniu własnych umiejętności w zakresie zarządzania innowacjami.

3. Możliwość pozycjonowania przedsiębiorstwa na tle firm krajowych i europejskich z danej branży.

 

Badanie składa się z kilku etapów. Uczestnicy projektu IMP3rove będą korzystać z:

 

- internetowego narzędzia samooceny (self-assessment tool – SAT),

- pomocy ze strony firmy realizującej projekt IMP3rove – dedykowanego konsultanta z Collect Consulting.

- oceny podstawowej, która dostarczy informacji określających poziom zarządzania innowacjami w firmie i pozwoli na szybką identyfikację obszarów wymagających poprawy,

- oceny pogłębionej, czyli szczegółowej analizy przyczyn silnych i słabych stron firmy w zarządzaniu innowacjami pozwalającej dodatkowo na porównanie wyników z rezultatami uzyskanymi przez inne firmy z tej samej branży działające na rynku europejskim,

- kompleksowego raportu wskazującego obszary przedsiębiorstwa, które wymagają poprawy i pomagającego na szybkie wdrożenie działań usprawniających zarządzanie innowacjami.

 

Z pomocy w ramach IMP3rove mogą skorzystać firmy sektora MSP działające w przemyśle: biotechnologicznym, spożywczym, lotniczym, motoryzacyjnym, elektrycznym, optycznym, maszynowym, tekstylnym, chemicznym, farmaceutycznym, technologii informacyjno-technologicznych (IT), ciężkiego sprzętu budowlanego, oraz firmy oferujące usługi oparte na wiedzy – zatrudniające od 5 do 250 pracowników.

 

Firmy zainteresowane bezpłatnym badaniem poziomu innowacyjności w ramach projektu IMProve, mogą zgłaszać się do regionalnego partnera projektu, firmy Collect Consulting, do31 października br.

 

Kontakt: Damian Kowalczyk – e-mail: imp3rove@collect.pl, tel. (032) 203 20 53 wew. 24.

 

 

Projekt IMP3rove jest głównym projektem w ramach inicjatywy Europe INNOVA, który ma na celu osiągnięcie wzrostu efektywności oraz wydajności doradztwa w zakresie zarządzania innowacjami w Europie. Projekt skierowany jest przede wszystkim do branży przemysłowej m.in. przemysłu elektrycznego i optycznego, przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego, przemysłu spożywczego, tekstylnego, chemicznego i farmakologicznego oraz usług opartych na wiedzy. W Polsce koordynatorem programu jest Instytut Badań nad Przedsiębiorczością i Rozwojem Ekonomicznym EEDRI. Realizację projektu przewidziano na lata 2006 - 2010. Nadzór nad projektem IMP3rove sprawuje Komisja Europejska, a jego zasięg obejmuje wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz Bułgarię i Rumunię. Projekt ten jest częścią programu Europe INNOVA, którego celem jest polepszenie zarządzania innowacjami.


 

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2024>

pnwtśrczptsbnd
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Newsletter