W czasie BioForum Todd Smith weźmie udział w seminarium na temat procesu komercjalizacji (bio)technologii organizowanym przez firmę Bio-Tch Consulting, głównego organizatora BioForum2009. Będzie omawiał proces komercjalizacji projektów badawczo-rozwojowych w Stanach Zjednoczonych. Przedstawi swoją opinię na temat szans środkowoeuropejskich innowacyjnych (bio)technologii na rynku amerykańskim.
Co w idei BioForum jest interesujące? Jak, z perspektywy amerykańskiej, postrzegana jest biotechnologia w Europie Środkowej?
Uważam, że możliwość uczestniczenia w BioForum jest interesująca na wielu frontach. Łączy ono moje największe pasję: przedsiębiorczość, finanse i międzynarodowy biznes w jednym wydarzeniu, które jest czymś czego nie mam okazji często doświadczać. Po drugie, widzę BioForum jako możliwość uczenia się o rozwoju technologii w innej niż Ameryka części świata. I wreszcie, moim zdaniem otwiera ono drzwi do komercjalizacji technologii na rynku amerykańskim. Wierzę, że w USA brak jest wiedzy na temat rozwoju biotechnologii w Europie jako całości, co myślę, stwarza okazję dla obydwu stron do poznania i zaprezentowania technologii
Jak można sobie wyobrazić rozwój współpracy Ameryki i Europy w zakresie R & D w dziedzinie biotechnologii?
Mogę przewidzieć wiele partnerstw i wspólnych przedsięwzięć w celu dostosowania tych technologii do wymagań rynku amerykańskiego. Posiadamy dostęp do około 18000 dyplomowanych MBA w USA, MindForce może ich dopasować się do przedsiębiorstw biotechnologicznych, i może zapewnić talenty w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości do tworzenia firm wokół tych technologii i / lub licencjonowania ich do innych firm farmaceutycznych i / lub life-sciences
Co odróżnia cenne projekty R&D od innych?
Jest wiele cech, które wyróżniają cenne projekty badawczo-rozwojowych. Niektóre projekty są lepiej dostosowane do licencji, podczas gdy z innymi, więcej sensu znajduje się w budowaniu wokół nich sprawinie działającej spółki. Rozwój jest także kwestią czasu, zwłaszcza gdy ma się do czynienia z naukami biologicznymi. The US Food & Drug Administration (FDA) ma rygorystyczne kryteria zatwierdzania nowych biotechnologii, a proces ten może niekiedy potrwać nawet 8-10 lat. Jeśli technologia może być rozwijana i nie wymaga to długiego procesu to takie warunki mogą być bardziej korzystne dla wszystkich zainteresowanych. W takim przypadku potencjał rynkowy leków biotechnologicznych zatwierdzonych przez FDA może być ogromny. Wielkości rynku jest również kluczowym czynnikiem decydującym. Jeżeli technologia służy tylko niewielkiemu rynkowi, nie może być ona dostosowana do komercjalizacji.
Na czym jest oparta Twoja technologia oceny proejktów?
Patrzymy na szereg czynników: po pierwsze czy istnieje wystarczająco duży rynek dla wsparcia wysiłków wokół komercjalizacji tej technologii. Po drugie, co do własności intelektualnej, „krajobraz IP” otaczający ten wynalazek i sposób jego należytej ochrony? Po trzecie, jakie są konkurentami w tym obszarze i jak zatłoczone to miejsce? Jeśli projekt B + R może spełnić te trzy czynniki, to prawdopodobnie warranty dalszego rozpatrzenia.
KOMENTARZE