By otrzymać dofinansowanie, trzeba spełnić dwa warunki: odpowiednia wielkość inwestycji oraz innowacyjność projektu. Najwyżej ocenione i kosztowne projekty będą miały szansę na wsparcie części inwestycyjnej w wysokości do 40 mln zł oraz części szkoleniowej do 1 mln. Beneficjent musi być przygotowany na 30 proc. wkładu własnego w inwestycje oraz 55 proc. na szkolenie pracowników.
To nie jedyna możliwość uzyskania dofinansowania z unijnych funduszy. Ratunkiem dla mniejszych przedsiębiorstw są regionalne programy operacyjne, które pozwalają na uzyskanie środków na mniejsze inwestycje. Istnieje możliwość pozyskania środków z innych programów operacyjnych, jak np. Kapitał Ludzki czy Infrastruktura i Środowisko. Są one nastawione na wspieranie konkretnych inwestycji w obszarze działania programu, np. ochrony zdrowia.
Drugim warunkiem kwalifikującym do otrzymania dofinansowania na realizację projektu jest jego innowacyjność.
Nabór wniosków do programu rozpocznie się prawdopodobnie już w grudniu 2007 r. Powinny one zawierać biznesplany oraz dowód na zewnętrzne finansowanie projektów, np. kopię umowy kredytowej z bankiem.
Źródło: Portal Innowacji
KOMENTARZE