Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Lutowa odwilż w branży
Adam Zalewski, 02.02.2016 , Tagi: kalendarz wydarzeń
Lutowa odwilż w branży
Mimo, że zgodnie z kalendarzem wciąż mamy zimę, to w branży biotechnologicznej, medycznej i life science zaczyna się robić naprawdę gorąco. Jak co miesiąc, przygotowaliśmy dla Was przegląd wydarzeń, czyli takie „must be there”. Co nas czeka w lutym?

 

6.02 zapraszamy do poznańskiej galerii handlowej City Center i to wbrew pozorom – nie na zakupy. Od godziny 10 będzie miał tam miejsce event pt. „Uszczypnij raka”, promujący profilaktykę antynowotworową. Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem w galerii pojawią się znani kucharze, sportowcy, lekarze, a nawet prezydent Poznania. Zyskacie możliwość bezpłatnych konsultacji, treningów personalnych, badań, a także posmakowania zdrowych posiłków. Zawsze świeże informacje znajdziecie na facebooku

9.02 – Tak jak wspominaliśmy Wam już wcześniej, specjalnie dla czytelników Biotechnologii.pl pojawiła się możliwość bezpłatnego udziału w szkoleniu „Rozwój zastosowań druku 3D. Szybkie prototypowanie w medycynie i stomatologii”, organizowanym w Warszawie przez Centrum Promocji Informatyki. Pod wskazanymi linkiem  musicie zaznaczyć opcję „bezpłatny udział dla przedstawicieli sektora medycznego”, choć domyślamy się, że dla wielu z Was będzie to na pewno takie małe, legalne i dozwolone przez organizatorów kłamstewko. Pełen program imprezy dostępny jest w naszym kalendarium. Biotechnologia.pl sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.  

11-12.02 – Jeżeli jesteś lub w najbliższej przyszłości zamierzasz być kierownikiem apteki, to w tych dniach nie może Cię ominąć organizowane w Warszawie szkolenie „Efektywny menedżer – zarządzanie biznesem i personelem dla kierowników aptek”. Wioletta Małota, którą udało nam się poznać podczas IX Ogólnopolskiego Forum Farmaceutycznego, opowie o tym jak być jednocześnie wyrozumiałym, ale i stanowczym szefem, jak chwalić, żeby zmobilizować personel do progresu, a także jak krytykować, by go nie zniechęcić do działania, a wszystko po to, by wprowadzić zdrową atmosferę w pracy i zmaksymalizować zyski. Jeżeli macie już plany na te dni, szkolenie odbędzie się także w terminie 22-23.02. Wszelkie potrzebne informacje znajdują się na stronie wydarzenia, poza tym, iż aktualne są te daty podane przez nas. 

12.02 – Zapraszamy do rejestracji na kurs „Wprowadzenie do obróbki danych NGS” na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu. Koszt udziału w wykładach i seminarium to 400 zł, ale jako że sekwencjonowanie nowej generacji to absolutnie niepodważalna przyszłość biotechnologii, tym bardziej zachęcamy. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie pod tym adresem, a rejestrujecie się poprzez adres mailowy: office@ideas4biology.com. Wizyta w Poznaniu może Wam się przedłużyć, ponieważ w dniach 13-14.02 również na Wydziale Biologii UAM Ideas4biology organizuje kolejne szkolenie z zakresu NGS – „NGS w badaniach regulacji genów”. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie w naszym kalendarium.

16-17.02 – dwa szkolenia w tym miesiącu organizuje także stowarzyszenie CEESTAHC. Na pierwszy ogień we wskazanym terminie idzie kurs podstawowy HTA-P, natomiast w dniach 23-24.02 możecie wziąć udział w kursie podstawowym EBM. Oba szkolenia będą przeprowadzane w formie wykładów wspartych prezentacjami multimedialnymi i oba zorganizowane zostaną w Krakowie. Ze szczegółami zapoznacie się pod tym linkiem.

18.02 – tego dnia kumulacja wydarzeń branżowych. Na sam początek zaproszenie od nas, grupy Bio-Tech Media Sp. z.o.o., na szkolenie pt. „Kosmetyki dla matki i dziecka”. Standardowo, jak wszystkie nasze kursy, ten także będzie miał miejsce w Łodzi. Zapraszamy przede wszystkim technologów i właścicieli firm kosmetycznych, product managerów, kosmetologów i wszystkie inne osoby zainteresowane tematem. Na szkoleniu mgr Sandra Roszyk poruszy kwestie: charakterystyki rynku kosmetyków dla matki i dziecka, zalecanego składu kosmetyków dla kobiet w ciąży, zmian hormonalnych towarzyszących ciężarnym, budowy i potrzeb skóry niemowlęcia, typów kosmetyków dla dzieci i właściwej pielęgnacji jego zmienionej patologicznie skóry, a także inwazyjnych i nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej dla mam. Koszt szkolenia wynosi 700 zł netto. Na wszelkie pytania chętnie odpowie pani Anna Miłowska (anna.milowska@biotechnologia.pl, 782-468-130).

Zmieniamy branże i miasto. W dniach 18-19.02 do Katowic wybiorą się inwestorzy zainteresowani tematyką nielekowych technologii medycznych i biotechnologii. Kongres „Investing in Medical Innovations – Congress and Fair (IMICF) będzie forum do rozmów między przedsiębiorcami, wynalazcami i racjonalizatorami, którzy będą mieli okazję przeprowadzić wspólną burzę mózgów w sprawie swoich pomysłów na wdrażanie innowacyjnych technologii na rynek. Wydarzenie pokrywa się z organizowanym w tym samym miejscu Kongresem Wyzwań Zdrowotnych w dniach 18-20.02. Jako iż pierwsze wydarzenie będzie miało charakter bardziej biznesowy, drugie zgromadzi naukowców, lekarzy i wszelkie osoby zainteresowane uczestnictwem w merytorycznych wykładach z zakresu szeroko rozumianej ochrony zdrowia.

A może marzy Wam się sfinansowanie jakiegoś swojego innowacyjnego pomysłu? Jeśli tak, to 18.02 nie możecie ominąć Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie, gdzie zorganizowany zostanie warsztat poświęcony finansowaniu innowacji. W programie znalazły się takie smaczki tematyczne jak: możliwości komercjalizacji pomysłów naukowych, optymalna strategia doboru źródeł finansowania, tworzenie Biznes Planu, proces inwestycyjny, czy perspektywa finansowania na lata 2014-2020. Koszt uczestnictwa wynosi 790 zł netto, a po więcej informacji klikajcie tutaj.

21.02 – Tak, tak, wiem, że to niedziela, ale może warto akurat tej nie spędzić biernie? Ambasada Kosmetyczna zaprasza Was na Edukacyjne Seminarium Podologiczne, które zorganizowaneFoot_Smiling 1 zostanie w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Plaza. Portal Biotechnologia.pl tym bardziej dołącza się do zaproszenie, ponieważ sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem. Spotkanie będzie połączeniem wykładów merytorycznych z pokazami oraz konsultacjami sprzedażowymi. Jeśli zdecydujecie się na udział, dowiecie się jak prawidłowo wykonywać wybrane zabiegi podologiczne, jak dopasować odpowiednie narzędzia i podoceutyki oraz zostaniecie zainfekowani wieloma innymi zagadnieniami z zakresu podologii. Profitem samym w sobie będzie roczny dostęp do portalu http://www.komunikacjazpacjentem.pl/, czyli prezent o wartości 228 zł (jakby to racjonalnie wytłumaczyć, to koszt udziału w seminarium wyniesie Was kilkanaście złotych). Strona jest pełna ofert szkoleniowych, porad eksperckich oraz artykułów z zakresu wszelkich nowości medycznych. Rejestracja na seminarium potrwa do 17.02, a wszelkich szczegółowych informacji szukajcie na stronie www.

26.02 – I jeszcze jedno wydarzenie, nad którym objęliśmy patronat medialny, a mianowicie – spotkanie „Sektor ochrony zdrowia – wsparcie technologiczne na miarę potrzeb”, które także odbędzie się w Warszawie. Uczestnicząc w nim poznacie nowoczesne rozwiązania służące do zarządzania dokumentacją medyczną, narzędzia ERP, rozwiązania typu Business Intelligence oraz najnowsze systemy diagnostyki medycznej.  Na stronie wydarzenia sprawdzicie nie tylko dokładny plan ramowy wydarzenia, ale także wymogi, które umożliwiają bezpłatny wstęp.

Tego samego dnia i także w Warszawie możecie wziąć udział w kursie „Identyfikacja pasożytniczych gatunków grzybów (lęgniowców) na przykładzie phytophthora”. Składa się on z pięciu wykładów – molekularne metody identyfikacji gatunków, biologia i znaczenia dla ochrony lasu lęgniowców z rodzicny phytophthora, metody izolacji DNA, podstawy techniki PCR i real time PCR, a także sekwencjonowanie wczoraj i dziś. Dokładne informacje o kursie znajdziecie pod tym adresem.

Wybraliście coś dla siebie? Jeśli tak, to przebierajcie w ofertach i zapisujcie się na te wydarzenia, które najbardziej Was zainteresowały.

A może coś pominęliśmy? Jeśli tak, dajcie nam znać.  

KOMENTARZE
Newsletter