Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
"Kieszonkowy" przegląd styczniowych wydarzeń
"Kieszonkowy" przegląd styczniowych wydarzeń
Styczeń to okres, w którym branża life science powoli budzi się do życia po świątecznym marazmie i w zasadzie dopiero od połowy miesiąca wejdzie na właściwe tory. Czas wyciągnąć nas z błogiego lenistwa – wracamy do pracy, na studia, do laboratoriów i zaczynamy uczestniczyć w różnych szkoleniach i konferencjach. Jak co miesiąc, w naszym stałym cyklu, informujemy Was o tym gdzie warto się wybrać.

 

Szkolenia:

Kilka propozycji ma dla Was firma Bioszkolenia.pl. W dniach 15-17.01 zaprasza do Katowic na trzydniowy specjalistyczny kurs laboratoryjny – „Chromatografia cieczowa HPLC”. Cena regularna szkolenia wynosi 1450 zł, jednak z ważną legitymacją studencką płacimy 200 zł mniej. Cena obejmuje zarówno seminaria teoretyczne na temat chromatografii cieczowej, jak i praktyczne analizy otrzymanych danych, a także certyfikat ukończonego kursu. Propozycję szczególnie kierujmy do osób, które rozpoczęły lub chcą rozpocząć pracę z wysokosprawną chromatografią cieczową. Zapisy trwają do 7.01.

27.01, także do Katowic, firma zaprasza na szkolenie „Zasady i Procedury Dobrej Praktyki Laboratoryjnej. Wymagania dotyczące personelu w Laboratorium Akredytowanym wg normy PN-EN ISO 17025”. Od regularnej ceny 550 zł, studenci do 25. roku życia odejmują 100 zł. Kursanci poznają przede wszystkim wymagania pracodawcy dotyczące Dobrej Praktyki Laboratoryjnej oraz rzeczonej normy, bezpieczeństwa pracy, a także zaznajomią się z najbardziej przydatnymi w pracy w laboratorium pojęciami. Termin zapisów upływa 20.01, a liczba miejsc jest ograniczona.

28.01. na wycieczkę do Łodzi wybiorą się chętni do wzięcia udziału w szkoleniu „Zasady i procedury GMP w firmie farmaceutycznej”. Cena uczestnictwa wynosi 650 zł i tutaj także studenci z tej kwoty zatrzymują w kieszeni 100-złotowy banknot. Kursanci zyskają wiedzę i umiejętności z zakresu obowiązujących przepisów prawnych, podstawowych wymogów systemu Dobrej Praktyki Wytwarzania, a także opracowywania i wdrażania zasad GMP. Zaproszenie jest skierowane przede wszystkim do pracowników z działów kontroli i zapewniania jakości, kierowników, specjalistów odpowiedzialnych za wdrożenie i stosowanie zasad GMP. Możecie zapisywać się do 21.01, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

29.01 znów wracamy do Katowic i do 31.01 zostaną tam kursanci biorący udział w specjalistycznym kursie laboratoryjnym - „Chromatografia gazowa z detektorem spektrometrii mas GC-MS”. Cena standardowa wynosi 1450 zł, a po upuście studenckim – 1249 zł. Szkolenie odbywa się w maksymalnie 5-8-osobowych grupach. Zanim uczestnicy zaczną sami przygotowywać próbki różnych matryc (wody, ścieków, gleb) i wykonają ich analizy chromatograficzne oraz interpretację otrzymanych wyników, przejdą przez seminarium teoretyczne dotyczące różnych obiektów środowiskowych do analizy, chromatografii gazowej, a także metod analizy danych. Dzień 21.01 to ostateczny termin zapisów. Możliwość zapisów na powyższe szkolenia oraz zapoznania się z dokładnymi programami uzyskacie klikając w ten link.

Firma Elpharma wraz z końcem stycznia zaprosi Was jeszcze dalej na Południe, a mianowicie do ELPHARMA – szkolenia i doradztwoKrakowa. W dniach 26-28.01 zorganizuje tam trzy szkolenia. 26.01 będzie to kurs „Dobra Praktyka Dystrybucyjna w transporcie leków”. Do zainteresowania się tą propozycją zachęcamy pracowników firm spedycyjnych i przewoźników leków, wyrobów medycznych i innych produktów wymagających warunków kontrolowanych. Omawiana tematyka obejmie m. in. transport leków w tzw. „łańcuchu zimnym” (temp. 2-8 st. C.).

27.01 pracownicy hurtowni farmaceutycznych oddelegowanych do pełnienia funkcji auditora wewnętrznego wezmą udział w szkoleniu „Auditor Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej”. Program kursu jest oparty o System Zarządzania Jakością. Uczestnikom przedstawione zostaną wymagania GDP dla auditów wewnętrznych, etapy działań auditowych oraz wskazówki dotyczące analizy ryzyka przy ustalaniu programów auditów. Nabytą podczas szkolenia wiedzę zweryfikują ćwiczenia realizacji auditu GDP w hurtowni farmaceutycznej.

28.01 pojawia się tym razem oferta dla kierowników hurtowni farmaceutycznych, Pełnomocników Systemu Zarządzania Jakością, pracowników Działu Jakości, auditorów również, ale przede wszystkich dla wszystkich osób odpowiedzialnych lub zainteresowanych metodyką oceny ryzyka. Ta oferta to szkolenie „Zarządzanie ryzykiem jakości w hurtowni farmaceutycznej”. Cena każdego kursu od firmy Elpharma wynosi 450 zł, a pliki z ich szczegółowymi programami oraz formularzami rejestracyjnymi pobieracie za pośrednictwem tej strony.

Tradycyjnie Bio-Tech Media Sp. z.o.o. ma dla Was szkolenie z zakresu kosmetologii. Zapraszamy 28.01 do Łodzi, gdzie organizujemy kurs „Czystość mikrobiologiczna kosmetyków w obszarach produkcyjnych zgodnie z systemem GMP”. Naszą propozycję kierujemy przede wszystkim do osób bezpośrednio związanych z produkcją kosmetyków, ale również do pracowników w innych obszarach branży kosmetycznej chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Swoją wiedzą podzieli się z Wami dr n. med. Aleksandra Słodka, absolwentka mikrobiologii, doktor nauk medycznych w dziedzinie immunologi, autorka wielu publikacji naukowych, uczestnik projektów badawczych, czynny wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi na kierunkach Kosmetologia i Dietetyka. Koszt wynosi 700 zł, pełny program dostaniecie klikając w ten link, a dodatkowych informacji chętnie udzieli Anna Miłowska (anna.milowska@biotechnologia.pl; 782-468-130).

Czystość mikrobiologiczna kosmetyków w obszarach produkcyjnych zgodnie z systemem GMP 2016-01-28 | Wyświetl obrazy zaby zobaczyć treść!

 

Konferencje:

meet-zima

Tak jak w ostatnich miesiącach, tak i w styczniu nie próżnuje Boost Biotech Polska. Na swoje sztandarowe Meet Biotech-Boost Biotech, czyli cykliczne, nieformalne spotkania ludzi ze środowiska biotechnologicznego, zaprasza 12.01 do Warszawy oraz 13.01 do Łodzi. Śledźcie ich stronę oraz fanpage, gdyż prawdopodobnie niedługo zostaną tam podane szczegóły dotyczące obu wydarzeń. Jeśli nie będziecie przekonani, koniecznie odsyłamy Was do naszej relacji po ostatnim zjeździe w stolicy.

15.01 będzie miało miejsce jedyne takie wydarzenie, które zostanie zorganizowane w tym samym czasie w największych miastach w Polsce, czyli Noc Biologów. Idea spotkań narodziła się w Poznaniu na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicz, a obecnie poza Poznaniem, dziesiątki naukowców zbiorą setki studentów w jednym miejscu w Szczecinie, Słupsku, Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku, Bydgoszczy, Toruniu, Zielonej Górze, Łodzi, Warszawie, Lublinie, Kielcach, Wrocławiu, Opolu, Katowicach i Krakowie. Z przyjemnością objęliśmy patronat medialny nad tym wydarzeniem, zapraszamy na stronę po dodatkowe informacje i widzimy się na Nocy Biologów!

Mimo tej mroźnej temperatury za oknem, równie gorąco zapraszamy Was 18.01 do Warszawy na XXVII już edycję Ogólnopolskiego Kongresu Farmaceutycznego POLFARM. W tym roku hasło przewodnie, jakie przyświeca spotkaniu brzmi: „Prawo farmaceutyczne 2016 – konsekwencje dla branży”. Tego dnia w hotelu Marriott zaproszeni eksperci i praktycy przeanalizują wpływ wyborów politycznych i ostatnich zmian w prawie farmaceutycznym na branżę, powiedzą co nowego czeka nas w prawie badań klinicznych, jakie zajdą zmiany w zakresie wystawiania i realizacji recept oraz w całym otoczeniu prawnym dystrybucji leków w Polsce, zaznajomią słuchaczy z programami compliance w sektorze life science oraz wyszczególnią najbardziej ważkie wyzwania w branży farmaceutycznej. Na koniec zaproszą do debaty: „Prawo farmaceutyczne 2016 – obecne i oczekiwane". Pełny program, formularz zgłoszeniowy oraz informacje o kosztach znajdziecie na stronie Kongresu.

28.01, także w Warszawie, odbędzie się kolejne ważne wydarzenie w branży farmaceutycznej – IX Ogólnopolskie Forum Farmaceutyczne. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu właścicieli,DMP Group koordynatorów i kierowników sieci aptecznych i aptek indywidualnych, farmaceutów oraz pracowników działów prawnych. Prelegenci poruszą najbardziej aktualne tematy ze środowiska farmaceutycznego, m. in. z zakresu dystrybucji leków, kontaktu farmaceuta-pacjent, dotacji unijnych, prawa, marketingu, product placement, category managment, czy dostępności kosmetyków w aptekach. Na stronie organizatorów znajdziecie formularz rejestracyjnym, dane kontaktowe oraz agendę spotkania. Ilość miejsc jest mocno ograniczona – w konferencji może wziąć udział maksymalnie 100 osób, a dla pierwszych 40 przewidziany jest bezpłatny wstęp.

 

Zapraszamy do zapoznania się z programami wydarzeń, kontaktu z organizatorami i uczestnictwa w wybranych szkoleniach i konferencjach. 

KOMENTARZE
Newsletter