Etat naukowo-techniczny w Zakładzie Mikrobiologii na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ

Fit company profile uj2
Termin ważności:
2021-07-20 - 2021-08-23
Województwo / region:
małopolskie

Dziedzina: mikrobiologia, immunologia

Sposób wynagradzania: wynagrodzenie w ramach umowy o pracę (niepełny etat)

Kwota wynagrodzenia: 3 000 złotych brutto/brutto/miesiąc (pełne koszty wynagrodzenia), 2 000 złotych netto/miesiąc (orientacyjna kwota wynagrodzenia)

Data rozpoczęcia pracy: 1 października 2021 lub 1 listopada 2021

Okres zatrudnienia: 9 miesiący (z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące)

Instytucja: Zakład Mikrobiologii, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński, Kraków

Kierowniczka projektu: dr Maja Sochalska

Tytuł projektu: Celowe hamowanie ekspresji białek anty-apoptotycznych z rodziny Bcl-2 jako potencjalna terapia paradontozy. Analiza in vitro i in vivo.

Opis projektu:
Projekt jest realizowany w ramach programu First Team Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Celem projektu jest szczegółowa charakterystyka patologicznych zmian w przeżywalności oraz funkcji neutrofili in vitro i in vivo (mysich i ludzkich) pod wpływem różnych czynników wirulencji wyizolowanych z patogenu Porphyromonas gingivalis. Badania te nie tylko pogłębią naszą wiedzę na temat tej choroby, ale również mogą pozwolić na identyfikację nowych celów terapeutycznych, w przyszłości stanowiących podstawę dla testowania nowych klas leków w terapii schorzeń przyzębia.

Zadania badawcze:

  • Przygotowanie zaplecza technicznego i materiału do realizacji prac badawczych in vivo
  • Przeprowadzenie eksperymentów in vivo z udziałem mysich modeli paradontozy.
  • Przygotowanie wniosków do komisji bioetycznej w celu uzyskania niezbędnych zgód na prowadzenie badań.
  • Pomoc w pobieraniu materiału po zakończeniu eksperymentu in vivo i analizie danych.

Lista wymaganych dokumentów:

  • Podanie/list motywacyjny
  • CV z opisem dotychczasowego doświadczenia w pracy laboratoryjnej.
  • Odpis dyplomu magisterskiego lub doktorskiego.
  • Oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących własności intelektualnej i ochrony prawnej dóbr intelektualnych ze strony Działu Spraw Osobowych UJ.
  • Dane kontaktowe do osób mogących udzielić referencji.

Adres przesyłania zgłoszeń (e-mail): maja.sochalska@uj.edu.pl

Oczekujemy

  • Wykształcenie wyższe na kierunku biologicznym lub podobnym.
  • Co najmniej dwa lata doświadczenia w pracy laboratoryjnej na uczelni podczas realizacji pracy magisterskiej lub w firmie.
  • Niezbędne doświadczenie w pracy z mysimi modelami in vivo potwierdzone publikacjami oraz w pisaniu wniosków do komisji bioetycznej.
  • Wcześniejsze doświadczenie w pracy z bakteriami anaerobowymi oraz w pracy z mysimi modelami paradontozy będą mile widziane.
  • Umiejętność przygotowywania próbek z bakterii lub materiału wyizolowanego od myszy do analiz przy użyciu cytometrii przepływowej i/lub ELISA.
  • Umiejętność samodzielnej organizacji swojej pracy i dokumentowania pracy eksperymentalnej.
  • Zaangażowanie, sumienność i niezawodność.
  • Umiejętność pracy w grupie.

Oferujemy

  • Pracę w doskonale wyposażonym laboratorium z dostępem do nowoczesnej aparatury badawczej.
  • Współpracę z czołowymi polskimi i zagranicznymi naukowcami.
  • Elastyczny czas pracy.