Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Linia kosmetyków Yulianny Yussef otrzymała certyfikat FDA
Linia kosmetyków Yulianny Yussef otrzymała certyfikat FDA

Linia kosmetyków Nevicream autorstwa Yulianny Yussef, znanej modelki oraz influencerki, przeszła pozytywnie proces certyfikacji FDA, dzięki czemu produkty wchodzące w jej skład będą sprzedawane w sklepach oraz aptekach na terenie Stanów Zjednoczonych. Yulianna Yussef jest założycielką firmy Myneviskin, wchodzącej w skład portfela Satis Group, spółki notowanej na Rynku Głównym GPW w Warszawie. Sprzedaż produktów na rynku amerykańskim rozpocznie się na przestrzeni najbliższych kilku tygodni.

 

Nevicream to innowacyjna linia kremów z filtrem przeciwsłonecznym opracowana przez Yuliannę Yussef, infulencerkę oraz modelkę od urodzenia zmagającą się z niebezpiecznymi znamionami na ciele. Głównym udziałowcem w Nevicosmetics Sp. z o.o., do której należy linia kremów, jest firma Myneviskin, założona również przez Yuliannę, w którą niedawno zainwestował notowany na GPW Satis Group. – Uzyskanie certyfikatu FDA przez linię Nevicream autorstwa Yulianny Yussef utwierdza nas w przekonaniu, że wejście na szeroko pojęty rynek medyczny oraz inwestycja w firmę Myneviskin były bardzo dobrą decyzją. Cieszymy się z sukcesu Pani Yulianny oraz deklarujemy pełne wsparcie w zakresie rozwoju jej projektów biznesowych – komentuje Andrzej Wrona, Prezes Zarządu Satis Group.

5 maja br. Satis Group poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej z założonym przez Yuliannnę Yussef medtechem Myneviskin. Firma realizuje projekt R&D, którego celem jest prowadzenie działań badawczo-rozwojowych nad opracowaniem funkcjonalnej aplikacji połączonej ze skanerem wraz ze zbiorem materiałów edukacyjnych i instruktażowych, która pozwoli na kontakt pacjenta z lekarzem, a także umożliwi wstępną diagnostykę różnych form i odmian złośliwych nowotworów, a także zmian skórnych na podstawie charakterystycznych cech znamion (w tym pigmentacji, kształtu, struktury itp.). Inwestycja w Myneviskin jest kolejnym etapem poszerzania działalności przez Satis Group na perspektywicznym rynku medtech. 30 kwietnia br. spółka nabyła pakiet akcji medycznej firmy INVO BioScience Inc., notowanej na NASDAQ. Satis Group i INVO BioScience negocjują warunki strategicznej współpracy, mającej na celu rozwój działalności INVO na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2021>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
Newsletter