Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Kosmetyczne postanowienia na Nowy Rok
Pełni nadziei, że dotrzymaliście wszystkich postanowień noworocznych w 2018 r., z naszej strony proponujemy kilka kosmetycznych postanowień na rok 2019. Nie zapominajcie, postanowienia nie są po to, by je wymyślać, ale dotrzymywać. Wykonujmy je krok po kroku, by nie minął nasz entuzjazm. Nie wszystko na raz. Mamy dwanaście długich miesięcy, by spełnić to, co obraliśmy sobie za cel. Nie zniechęcajmy się od pierwszych dni roku, jeśli coś się nie udało.

 

 

1. Wyrzuć przeterminowane kosmetyki

Zapewne wiele z Was posiada w zanadrzu przeterminowane szminki i kremy do twarzy. Na pewno żal wyrzucać kolejny drogi kosmetyk, którego data ważności się skończyła, a nie został zużyty, bo kupiłaś/eś inny, ale nie warto go używać, gdyż jedynie może oszpecić, aniżeli upiększyć. Jeśli zastanawiasz się, czy dać drugie życie kremowi do twarzy, stosując go teraz na pięty, odpowiedź brzmi: NIE. Możesz nabawić się chociażby alergii. Przeterminowane kosmetyki mogą mieć przekroczony dopuszczalny limit mikroorganizmów, w związku z tym nie powinny być stosowane. Szczególnie niebezpieczne są preparaty stosowane w okolice oczu, tj. tusze do rzęs. Posiadanie kilku i naprzemienne ich używanie sprawia, że stosujemy je po dacie ważności. Dolanie wody kranowej do wyschniętego tuszu, by go ożywić" nie jest dobrym pomysłem, bo sprzyja namnażaniu drobnoustrojów. Możesz nabawić się np. zapalenia spojówek. Jeśli kosmetyk rozwarstwia się, zmienił się jego zapach, konsystencja, ale jego data ważności jeszcze nie minęła, nie zastanawiaj się. Musi wylądować w koszu. Znajdź chwilę wolnego czasu i uporządkuj swoje kosmetyki. Skóra z pewnością odwdzięczy Ci się, jeśli zaprzestaniesz używać przeterminowanych kosmetyków, których właściwości są już zmienione.

 

2. Zacznij używać oleju 

Zacznij stosować oleje w swoje pielęgnacji zarówno skóry, jak i włosów. Odpowiednie, systematyczne olejowanie włosów przyniesie zauważalnie pozytywne efekty po pewnym czasie. Brak wyraźnych efektów po pierwszym razie nie może Cię zrażać. Musisz znaleźć odpowiednią metodę olejowania, by potem cieszyć się efektem odżywionych, nawilżonych i zregenerowanych włosów. Stosując oleje do twarzy, musisz je odpowiednio dobrać do typu swojej cery. Na rynku jest cała gama olejów przeznaczonych do konkretnego typu cery. Olejki mają niezaprzeczalnie bezcenne właściwości. Aby uzyskać zadowalające efekty, muszą być one jednak prawidłowo stosowane. 

Przykładowe oleje: 

- z dzikiej róży polecany dla skóry suchej i dojrzałej. Rozjaśnia przebarwienia, dzięki dużej zawartości witaminy C. Wyrównuje koloryt skóry, a także zapobiega jej starzeniu się. 

- z czarnuszki  łagodzi zapalenia skórne. Wygładza i przyspiesza gojenie się skóry. Wspomaga walkę z niedoskonałościami, dlatego polecany jest dla skóry trądzikowej. Stosowany na włosy ogranicza ich nadmierne wypadanie.

 

3. Pielęgnuj stopy

Skoro spełniliście postanowienie z zeszłego roku dotyczące dłoni i macie już je wypielęgnowane, pora zająć się stopami. To, że ich nie widać zimą, nie znaczy, że należy zapomnieć o ich pielęgnacji w tym czasie. Dbanie o stopy wymaga kilku prostych kroków. Wystarczy parę minut uwagi dziennie, a efekty zauważysz po kilku dniach. W przypadku braku pielęgnacji możesz doprowadzić do przesuszenia skóry, a nawet bolesnych pęknięć, które będą sprawiały ból podczas chodzenia. Stopy w takim przypadku potrzebują odżywienia i natłuszczenia oraz odbudowania płaszcza hydrolipidowego chroniącego przed nadmierną utratą wody. Nie należy zapominać o regularnym złuszczaniu naskórka. Masz przecież jeszcze tyle kroków do przemierzenia w tym roku... 

 

4. Nie daj się nabrać na tanie chwyty marketingowe

Trudno przejść obok pięknych, kolorowych kosmetyków, które czekają na nas w drogerii. Jednak nie musisz mieć wszystkiego – kolejny krem o mocy lasera czy redukujący zmarszczki po pierwszym użyciu nie jest najlepszym wyborem. Skupmy się lepiej na minimalizmie. Zastanówmy się, czy rzeczywiście jest nam potrzebny kolejny krem do kolekcji, by znowu dołączył do zbioru przeterminowanych kosmetyków? Czy rzeczywiście potrzebny Ci kolejny błyszczyk do ust...?

 

 

5. Nie zapominaj o pielęgnacji szyi

Z pielęgnacją szyi często jest tak samo, jak ze stopami, a może i gorzej... Dopiero gdy zobaczymy zwiotczałą, przesuszoną skórę szyi, zaczynamy ją pielęgnować. Skóra szyi i dekoltu jest szczególnie wymagająca, dlatego że jest bardzo cienka i delikatna. Odkryta latem bardzo łatwo ulega działaniu promieni słonecznych, które powodują jej przesuszanie oraz przyspieszenie starzenia. Aby szyja nie zdradzała naszego wieku, zadbajmy o nią. Spryskiwanie szyi perfumami dodatkowo ją wysusza, a czasem powoduje podrażnienie. Niedoskonałości twarzy możemy zatuszować makijażem, ale bruzdy na szyi jest ciężko ukryć. Nie tylko brak pielęgnacji powoduje pojawienie się zmarszczek, lecz także zła postawa ciała. Nie musimy kupować kremu dedykowanych do skóry szyi i dekoltu. Na początek wystarczy dobrze nawilżający krem chroniący przed utratą wody.                        

 

KOMENTARZE
news

<Luty 2020>

pnwtśrczptsbnd
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
Newsletter