Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Oni kontynuują szczęśliwą passę w roku 2015! Jak to robią?
Redakcja portalu, 29.04.2015 , Tagi: Pure Beauty, CLP
Oni kontynuują szczęśliwą passę w roku 2015! Jak to robią?
Kontynuacja aktywnego członkostwa w międzynarodowych organizacjach branży kosmetyków – Cosmetics Europe oraz detergentów - AISE - to najważniejsze punkty strategii rozwoju Polskiego Stowarzyszenia Producentów Kosmetyków i Środków Czystości Czyste Piękno. Członkom Stowarzyszenia przekazała je podczas Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia dr Anna Oborska Dyrektor Generalny. Spotkanie odbyło się w hotelu Radisson Blu w Warszawie 23 kwietnia 2015 roku.

W zgromadzeniu uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia – zarówno przedstawiciele firm globalnych, jak i właściciele rdzennie polskich firm kosmetycznych i detergentowych. Zgromadzenie przyjęło uchwały zatwierdzające sprawozdanie Zarządu, bilans oraz rachunek zysków i strat, a także program działalności oraz preliminarz dochodów i wydatków Stowarzyszenia w roku 2015. Udzieliło także Zarządowi absolutorium.

Uczestnicy obrad poznali firmy które do ich grona przystąpiły w ciągu ostatniego roku. Są to: Aerosol Service, Bio-galen, Colyfine, Dekspol, Dramers, Jars, Laboratorium Chemiczne Badania podstawowe i stosowane Hanna Kurcińska, Lakma Strefa, Libella, Marba, Nicols Poland Orbico, Pharmacy Laboratories, Siam SL, Tesco Polska, Verco oraz WSP Społem. Nowi członkowie to zarówno firmy z sektora kosmetycznego oraz detergentowego, jak i firmy z branży aerozolowej. I to jest nowa, intensywnie rozwijana w Stowarzyszeniu kategoria, dla której w strukturach powołana została odrębna grupa robocza.

- Stowarzyszenie rośnie, bo coraz więcej firm rozumie, że działanie w grupie branżowej jest bardziej skuteczne niż w pojedynkę – mówi dr Anna Oborska  Dyrektor Generalny – Działając jako silna reprezentacja sektorów kosmetycznego i detergentowego oferujemy naszym członkom natychmiastową i skuteczną pomoc w sytuacjach kryzysowych, które mogą narażać firmy na dodatkowe koszty. Udzielamy im ochrony i wsparcia. Służymy wiedzą ekspercką. Trzymamy rękę na pulsie zmian legislacyjnych, a przy tym staramy się w nich uczestniczyć, a także przygotować do nich naszych członków, zapraszając do udziału w organizowanych przez Stowarzyszenie konferencjach i szkoleniach.