Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Farmacja, Biotechnologia

Innowacje dla ochrony zdrowia
Data rozpoczęcia:
2012-10-23
Data zakończenia:
2012-10-23
Organizator:
Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN, Sieć Naukowa MSN
Miejsce
gmach IBIB PAN, ul. Trojdena 4, Warszawa

Niezadowoleni pacjenci stanowią potężne źródło rozwoju opieki zdrowotnej. Zdrowie jest dobrem, za które jesteśmy w stanie zapłacić każdą cenę. Jednocześnie systemy zdrowotne nawet najzamożniejszych krajów chwieją się jeden po drugim: bankrutują, lecz na różnym poziomie dobrobytu. Jakie są szanse wyjścia z tej największej pułapki współczesności?

 

Jak można pogodzić istnienie sektora ochrony zdrowia, który w powszechnym odczuciu pacjentów nie odpowiada wyzwaniom XXI wieku z nowoczesnymi technologiami medycznymi, które powstają w wielu polskich firmach? Na to pytanie a także na pytanie jakie to polskie medyczne produkty innowacyjne powstają w polskich firmach próbują odpowiedzieć autorzy Raportu o innowacyjności sektora medycznego w Polsce w 2012 roku. Raport pod redakcją jego pomysłodawcy prof. Tadeusza Baczko, stanowi analizę podstawowych elementów charakteryzujących polski sektor ochrony zdrowia i stanowi wyjście do dyskusji o innowacyjnym sektorze ochrony zdrowia w Polsce.

 

Ten niezwykle ważny dokument zostanie zaprezentowany podczas konferencji „Innowacje dla ochrony zdrowia”, która odbędzie się 23 października br. w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN, przy ul. Trojdena 4 w Warszawie.

 

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni m.in.: prof. Jan Wójcicki (IBIB PAN), prof. Andrzej Górski (PAN), prof. Leszek Jasiński (INE PAN), dr Tomasz Kośmider (FTP), dr Leszek Sikorski (CSIOZ), przedstawiciele PARP oraz sektora farmaceutycznego.

 

Spotkanie zakończy uroczystość wręczenia wyróżnień dla najbardziej innowacyjnych firm sektora technologii medycznych w Polsce w 2012 roku.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Newsletter