Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Farmacja

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa KRIMED „Metody badawcze w kryminalistyce i medycynie sądowej”
Data rozpoczęcia:
2017-11-24
Data zakończenia:
2017-11-24
Organizator:
Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL Koło Naukowe Biotechnologów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
Miejsce
Lublin
Link do strony

Przestępstwa towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Najważniejsze w przypadku czynów niezgodnych z panującym prawem jest ich rozpoznanie oraz wykrycie sprawcy. Aby tego dokonać organy ścigania posiłkują się wiedzą specjalistów z wielu branż nauk ścisłych jak również nauk społecznych, psychologii oraz prawa. Obecnie, kiedy postęp w badaniach jest niezwykle szybki, pojawia się wiele nowych rozwiązań, które może zaadoptować kryminologia i kryminalistyka. Biorąc pod uwagę niezwykłą rozległość tej dziedziny oraz jej ogromne znaczenie, koniecznym jest stworzenie forum do dyskusji nad naglącymi problemami i ekscytującymi możliwościami współczesnych nauk kryminalistycznych.

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa KRIMED „Metody badawcze w kryminalistyce i medycynie sądowej” to wydarzenie naukowe, którego tematyka obejmuje szeroki zakres nauk związanych z kryminalistyką i kryminologią, rozpoznawania i wykrywania przestępstw z punktu widzenia najnowszych metod badawczych, regulacji prawnych czy w aspekcie psychopatologicznym. Głównym celem Konferencji jest umożliwienie pracownikom naukowym, doktorantom, studentom oraz pasjonatom tematu przedstawienia interesujących zagadnień uzyskanych w ramach realizacji własnych badań naukowych, prac dyplomowych, doktorskich oraz prac przeglądowych autorów.

Uczestnicy Konferencji będą mieli możliwość wysłuchania wykładów zaproszonych gości i innych uczestników wydarzenia, a ponadto wygłoszenia własnego wystąpienia ustnego oraz wydania rozdziału w monografii naukowej. Aby wziąć udział w konferencji należy zarejestrować się drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na stronie internetowej wydarzenia do 30 października 2017 r. Pierwsza tura rejestracji dobiega końca 16 czerwca 2017 r.

Newsletter