Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

Polish Scientific Networks
Data rozpoczęcia:
2018-06-21
Data zakończenia:
2018-06-23
Organizator:
Akademia Młodych Uczonych PAN, Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Miejsce
Łódź

Konferencja odbywa się w Centrum Dydaktycznym UM w Łodzi w dniach 21-23 czerwca 2018. W tym roku gospodarzem tego cyklicznego wydarzenia jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi, a organizatorami są Akademia Młodych Uczonych PAN, Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Cały program konferencji zamieścilismy tutaj.

Grono wykładowców stanowi elita naukowców z Polski i ze świata – liczni członkowie Polskiej Akademii Nauk, kierownicy jednostek naukowych w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii, rektorzy uniwersytetów medycznych oraz szefowie najlepszych zespołów badawczych w kraju. Oprócz zaproszonych wykładów przedstawione zostaną liczne referaty i postery wybrane spośród zgłoszeń od uczestników konferencji. Krótko mówiąc, jest to jedno z największych i zdecydowanie najbardziej prestiżowe wydarzenie naukowe w 2018 r. w Łodzi, skoncentrowane na prezentacji dobrej nauki.

Jest to także wielkie wyróżnienie dla łódzkiego środowiska naukowego i okazja, by nie tylko wymienić myśli i zawiązać nowe współprace, ale również naukę skutecznie popularyzować. Z tego względu, poza programem tematycznym drugiego i trzeciego dnia konferencji, zadbaliśmy o społeczny aspekt konferencji. W tym celu, cały pierwszy dzień konferencji organizujemy jako wydarzenie otwarte.

Program obejmuje wykład o najnowocześniejszych terapiach cukrzycy, bardzo ciekawy panel dyskusyjny o roli naukowców w społeczeństwie oraz koncert muzyki filmowej. Wszystko to odbędzie się w 1000-osobowym audytorium UM w Łodzi przy ulicy Pomorskiej 251.

Newsletter