Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

Lifestyle Medicine Academy
Data rozpoczęcia:
2018-10-28
Data zakończenia:
2018-10-29
Organizator:
Centrum Medyczne LifeStyleMed
Miejsce
Warszawa

Ruszyły zapisy na Lifestyle Medicine Academy – unikalny kurs mikroodżywiania i medycyny stylu życia w Polsce.

28 października br. rusza druga edycja Lifestyle Medicine Academy. Jest to największy w Polsce projekt edukacyjny w zakresie mikroodżywiania i medycyny stylu życia. Kurs adresowany jest do specjalistów opieki zdrowotnej. Pierwsza edycja szkoły ruszyła w listopadzie 2017 roku. Jej uczestnicy mieli możliwość posłuchania wykładów wybitnych specjalistów, takich jak dr Claude Lagarde, twórca teorii Aktywnego Odżywiania Komórkowego, oraz dr Norbert Szaluś, specjalista w zakresie onkologii komplementarnej.

 

Czym jest mikroodżywianie?

Mikroodżywianie to dziedzina, która łączy elementy dietetyki, medycyny i farmacji. U jej podstaw leżą badania nad źródłami chorób cywilizacyjnych. Poprzez analizę zależności między odżywianiem i zdrowiem pacjenta, pokazuje wpływ spożywanych mikroskładników na utrzymanie prawidłowej kondycji komórek ludzkiego organizmu. Innymi słowy, mikroodżywianie uczy jak utrzymać swój organizm w zdrowiu oraz pomaga wykryć przyczyny zaburzeń zdrowotnych wynikające z niedoborów na poziomie komórkowym.

 

Czemu mikroodżywianie jest tak ważne?

Badania wykazują, że duży odsetek Polaków ma istotne niedobory mikroelementów. Są to braki, których nie widać na pierwszy rzut oka, a które jednak mogą być przyczyną dolegliwości pozornie niezwiązanych ze sposobem odżywiania. Można jeść regularnie i zdrowo i wciąż nie odżywiać odpowiednio komórek. Wynika to ze źle zbilansowanej diety: spożywania nadmiernej ilości żywności przetworzonej, produktów z rafinowanej mąki i cukru, a zbyt małej konsumpcji owoców, warzyw i tłuszczów roślinnych. Oprócz złych nawyków żywieniowych istnieją także inne czynniki zaburzające prawidłowe funkcjonowanie komórek np. nadużywanie leków przeciwbólowych czy nazbyt częste stosowanie antybiotyków. Codziennie narażeni jesteśmy także na szkodliwe dla zdrowia promieniowanie elektromagnetyczne, pochodzące z komputera, telefonu komórkowego, telewizora, czy mikrofalówki. To wszystko może powodować uciążliwe stany zapalne w organizmie, a w konsekwencji dolegliwe choroby, zwane dziś cywilizacyjnymi. Mikroodżywianie, dzięki właściwemu, indywidualnemu doborowi diety oraz suplementacji opartej na makroskładnikach, witaminach, mikroelementach, kwasach tłuszczowych, probiotykach i prebiotykach daje możliwość przeciwstawienia się tym zagrożeniom. Poprawia sposób funkcjonowania organizmu. Polepsza stan zdrowia. Zapewnia komfort życia.

 

Kogo zapraszamy do grona kursantów Lifestyle Medicine Academy?

Wszystkich specjalistów opieki zdrowotnej, którzy chcą zdobyć gruntowną wiedzę o korelacji mikroodżywiania oraz medycyny stylu życia, pozwalającą zdiagnozować przyczyny chorób i dyskomfortu oraz na poziomie komórkowym wspomóc pacjenta w powrocie do zdrowia. Mikroodżywianie stanowi niezależną metodę terapeutyczną i wartościowe uzupełnienie dla innych form terapii w trzech obszarach:

* profilaktyka;

* leczenie;

* wspomaganie leczenia.

 

Organizacja kursu

Kurs realizowany jest w pięciu modułach realizowanych w czasie czterech dwudniowych zjazdów oraz zjazdu końcowego trwającego trzy dni.

Każdy moduł podzielony jest na bloki tematyczne, poczynając od podstaw mikroodżywiania i biochemii żywienia, kończąc na tematach bardziej złożonych, jak układ pokarmowy i jego wpływ na procesy chorobowe, podłoże chorób cywilizacyjnych, zarządzanie stresem, zdrowie sportowca, dermatologia i pielęgnacja skóry, autoimmunologia i osłabienie odporności, czy alergie.

Wykłady będą prowadzone przez Martę Mieloszyk-Pawelec, założycielkę Lifestyle Medicine Academy.

Newsletter