Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

III Ogólnopolska Mikrobiologiczna Konferencja Naukowa Microbs
Data rozpoczęcia:
2018-05-17
Data zakończenia:
2018-05-18
Organizator:
Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL
Miejsce
Dwikozy k. Sandomierza
Link do strony

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL zaprasza do udziału w III Ogólnopolskiej Mikrobiologicznej Konferencji Naukowej Microbs, która odbędzie się 17-18 maja 2018 r. w pięknym Dworze Dwikozy (k. Sandomierza) położonym w malowniczym otoczeniu nad Wisłą.

Celem Konferencji jest stworzenie panelu wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu mikrobiologii w kontekście wykorzystania jej w przemyśle, medycynie, weterynarii oraz badaniach środowiskowych.

Interdyscyplinarny charakter tej dziedziny nauki przyczynia się do powstania potrzeby analizy i badań w obszarze mikrobiologii: przemysłowej i żywności, medycznej, immunologii, wirusologii, zastosowania w ochronie środowiska czy prawnych i etycznych aspektów wykorzystania drobnoustrojów.

Gościem Honorowym Konferencji będzie dr hab. Anna Sikora – Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk, która zaprezentuje wykład pt. “Transformacja mleczanu do maślanu (ang. cross-feeding of lactate) w przewodzie pokarmowym i bioreaktorach fermentacji wodorowych”.

Do udziału zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz pasjonatów mikrobiologii.

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość wysłuchania wykładów zaproszonych gości i innych uczestników wydarzenia, a ponadto wygłoszenia własnego wystąpienia ustnego, prezentacji posteru naukowego oraz publikacji rozdziału w monografii naukowej.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy!

Komitet Organizacyjny Konferencji

 

Newsletter