Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

II Międzynarodowa Konferencja „Badania Kliniczne to MY”
Data rozpoczęcia:
2022-10-14
Data zakończenia:
2022-10-15
Organizator:
Akademia Leona Koźmińskiego
Miejsce
Warszawa

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza do udziału w II Międzynarodowej Konferencji „Badania Kliniczne to MY”, która odbędzie się w dniach 14-15 października 2022 r. w siedzibie uczelni w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 59. Zorganizowane rok wcześniej pierwsze stacjonarne spotkanie specjalistów z branży badań klinicznych spotkało się z dużym zainteresowaniem. Pomimo pandemii, przybyło ponad stu uczestników. To zachęciło organizatorów do przekształcenia wydarzenia w imprezę cykliczną. – ­Ubiegłoroczne spotkanie pokazało, że warto i trzeba rozmawiać o nowoczesnych rozwiązaniach w badaniach klinicznych. Zależy nam na tym, by pomysły usprawniające działanie ochrony zdrowia i poprawiające wyniki leczenia, od których zależy nasza przyszłość, były bezpiecznie opracowywane i wdrażane – mówi dr Łukasz Więch, lider studiów podyplomowych w ochronie Zdrowia Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerami merytorycznymi konferencji są: Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED), Centrum Transferu Technologii GUMED, Związek Firm Biotechnologicznych BioForum oraz Kozminski Business HUB.

W pierwszym dniu zaplanowano dyskusję o wartościowaniu projektów z branży medtech i kryteriach, na podstawie których można ocenić, czy opracowywany pomysł faktycznie wpłynie w dodatni sposób na sytuację ochrony zdrowia oraz czy ma potencjał wdrożeniowy. Po panelu dyskusyjnym rozpoczynającym wydarzenie odbędzie się szereg prelekcji merytorycznych, a także prezentacje start-upów medtech, biorących udział w konkursie na najlepszy pomysł, moderowane przez Kozminski Business HUB. Jury wybierze zwycięzcę, który w nagrodę otrzyma program akceleracyjny, współtworzony przez ALK, GUMED i BioForum. Tematyka poruszana podczas konferencji obejmuje zagadnienia związane z innowacyjnymi terapiami, ścieżką rejestracji leków na choroby rzadkie, prawem i analizą trendów w badaniach klinicznych. Wystąpią m.in. dr Antoni Jędrzejowski, prezes GCPpl, dr Jacques Demotes, dyrektor generalny ECRIN, dr Iga Lipska, zastępca dyrektora CWBK GUMED, prof. Bartosz Karaszewski z GUMED, dr Agata Bloswick, Global Head Start-Up Operations and Regulatory Submissions w Labcorp.

Celem konferencji jest integracja i wsparcie dla środowiska badań klinicznych i start-upów medtech, dzielenie się wiedzą z obszaru przełomowych dokonań w badaniach klinicznych i zmian w prawie. Dlatego udział w niej zapowiadają reprezentaci środowiska medycznego, pracownicy ośrodków badawczych, firm biotechnologicznych, farmaceutycznych i CRO, przedstawiciele organizacji pacjenckich, administracji publicznej, twórcy start-upów z szeroko rozumianej dziedziny medycznej oraz inwestorzy poszukujący ciekawych i nowoczesnych pomysłów na rozwój. Oprócz spotkania na żywo w auli ALK konferencja będzie dostępna również online, z wykorzystaniem komunikacji audiowizualnej i z możliwością brania udziału w dyskusji. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie na angielski. Na stronie konferencji znajdziecie szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny.

Newsletter