Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

„I’m gonna be a scientist”
Data rozpoczęcia:
2018-01-12
Data zakończenia:
2018-01-13
Organizator:
Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Miejsce
Łódź

Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w dniach 12-13.01.2018 organizuje ogólnopolską konferencję „I’m gonna be a scientist!” przeznaczoną dla osób, które pragną zacząć pracę naukową lub stawiają w niej pierwsze kroki. Konferencja znacząco różni się od innych podobnych wydarzeń organizowanych przez środowiska studenckie - uczestnicy nie prezentują wyników swoich badań czy też przeglądów literaturowych - dowiadują się w jaki sposób można rozpocząć pracę jako naukowiec. Obejmuje to naukę pisania wniosków o granty, czytania i pisania artykułów. Konferencja ma też wymiar networkingowy - studenci poznają aktywnych wykładowców i rówieśników, którzy mają znaczne osiągnięcia na polach nauk biomedycznych. W trakcie wydarzenia odbędzie się sesja wykładowa, warsztatowa jak i targi kół naukowych.

W tym roku odbywa się trzecia edycja konferencji. Pierwszy dzień (12.01.2018) przeznaczony jest na sesję wykładową oraz targi kół naukowych. Jako prelegenci wystąpią profesorowie Uniwersytetu Medycznego, którzy posiadają znaczący dorobek naukowy i chętnie współpracują ze studentami oraz popularyzatorzy - tak jak dr Michał Podgórski - laureat konkursu FameLab 2017 czy też osoby zajmujące się transferem badań do biznesu. Podczas jednej z sesji odbędą się tzw. lightning talks - krótkie, maksymalnie 5-minutowe wystąpienia młodych badaczy, którzy opowiedzą co najbardziej interesuje ich w nauce i nad czym obecnie pracują. Zaprezentują się studenci, którzy studiują na zagranicznych i polskich uczelniach (University of Glasgow, Uniwersytet Jagielloński, Ulster University). W trakcie pierwszego dnia we foyer odbędą się targi kół naukowych, podczas których uczestnicy będą mogli porozmawiać z osobami aktywnie działającymi naukowo, poznać możliwości rozwoju naukowego w ramach różnych dziedzin nauk biomedycznych. Ponadto, chętni uczestnicy będą mogli ćwiczyć umiejętności szycia chirurgicznego, wszyć pierścień zastawki na modelu serca, wykonać zadania na trenażerach laparoskopowych czy przeanalizować swoje parametry metaboliczne. Drugi dzień konferencji to czas na warsztaty, podczas których w małych grupach uczestnicy będą mogli poznać tajniki obliczeń statystycznych, prezentacji wyników prac naukowych w przystępny sposób oraz zdobywania pieniędzy na badania w czasie studiów. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny - została ona objęta patronatem Prezydenta Miasta Łodzi, Rektora Uniwersytetu Medycznego, Akademii Młodych Uczonych PAN, Radia Żak, programu Młodzi w Łodzi, portalu biotechnologia.pl, czasopisma Medycyna Praktyczna oraz OSOZ. 

--

Studenckie Towarzystwo Naukowe UM w Łodzi to organizacja zrzeszająca studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, której celem jest rozwijanie naukowych zainteresowań oraz przygotowywanie ich do pracy naukowo-badawczej. STN ułatwia oraz usprawnia pracę naukową i jako organizacja ma w tym ponad 60-letnie doświadczenie. Współpracuje z uczelnianymi, krajowymi i międzynarodowymi organizacjami studenckimi o charakterze naukowym.

Każdego roku organizuje dwie duże konferencje - przede wszystkim międzynarodową Juvenes Pro Medicina i ogólnopolską „I’m gonna be a scientist”.

Newsletter