Strona główna
Kalendarium
Nasze szkolenia
Kwartalnik
Biotech TV
Oferty pracy Pracuj.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Strefa logowania
Informacje
Biotechnologia
Farmacja
Kosmetologia
Technologie
Firmy
Materiały i odczynniki
Aparatura i wyposażenie
Surowce kosmetyczne
Surowce farmaceutyczne
Surowce żywnościowe
Firmy usługowe
Uczelnie Wyższe
Consulting
Badania kliniczne i przedkliniczne
Patenty i rejestracje
Oprogramowanie
Opakowania
Produkty kosmetyczne
Inne
Produkty/Usługi
Aparatura
Materiały i odczynniki
Surowce kosmetyczne
Surowce farmaceutyczne
Surowce żywnościowe
Usługi
Praca
Strona główna
Kalendarium
Nasze szkolenia
Kwartalnik
Biotech TV
Oferty pracy Pracuj.pl
Home
Informacje
Portal biotechnologia.pl korzysta z Javascript. Włącz go w swojej przeglądarce, aby w pełni cieszyć się portalem. Nie wiesz jak?
Kliknij tutaj.
Biotechnologia
Farmacja
Kosmetologia
Technologie
MAPA TAGÓW
bioetyka
innowacje
badania kliniczne
nauka w polsce
pandemia
dofinansowanie
koronawirus
covid-19
koronawirus w Polsce
sars-cov-2
Oferty pracy
Quality Regulatory Affairs Manager
, Spyrosoft S.A.
Overall Responsibilities: Developing healthcare consulting services for medtech and pharma industries, including having influence on strategy...
Technical Assistant at the Laboratory for Translational Research in Neuropsychiatric Disorders (TREND)
, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN
The Nencki Institute of Experimental Biology PAS is seeking a candidate for the position of: Technical Assistant Number of available positions...
Product Development Manager
, Winged IT
PRODUCT DEVELOPMENT MANAGER Employer: BioTech/FoodTech startup Salary: Open Budget Cooperation model: According to preference Recruitment...
Informacje
Szukaj
Ekstrakt z rambutanu – nowa alternatywa dla retinolu
Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się naturalne zamienniki substancji o skutecznym działaniu, których stosowanie samo w sobie ma pewne ograniczenia. W ten sposób na sławie zyskał bakuchiol jako naturalna alternatywa retinolu.
Natalia Kulik-Witowska
, 20.03.2023
,
Tagi:
retinol
,
retinoidy
,
kosmetyki naturalne
,
naturalne surowce kosmetyczne
,
ekstrakt z rambutan
,
rambutan
,
zamiennik retinolu
,
alternatywa retinolu
Problemy skórne w trakcie ciąży
W trakcie ciąży organizm kobiety musi stworzyć warunki do wzrostu i rozwoju płodu, co skutkuje pojawieniem się szeregu zmian na tle hormonalnym, immunologicznym, metabolicznym, a na skutek tego może dojść do zmian w obrębie skóry i owłosienia. Wahają się poziomy hormonów, takich jak: estrogen, progesteron, prolaktyna, gonadotropina kosmówkowa, oksytocyna, hormon lutenizujący, androgeny, co również stanowi przyczynę pojawiania się wielu zmian skórnych.
Natalia Kulik-Witowska
, 16.03.2023
,
Tagi:
przebarwienia
,
rozstępy
,
ciąża
,
pielęgnacja włosów
,
zmiany skórne
,
cellulit
,
problemy skórne
,
żylaki
,
ostuda
,
pielęgnacja skóry w ciąży
Rozstępy – przyczyny powstawania, profilaktyka i metody ich zwalczania
Rozstępy to trwały defekt skórny, widoczny jako pasma ścieńczałej i pomarszczonej skóry. Wyglądem przypominają blizny, a przyczyną ich powstawania jest uszkodzenie struktur kolagenowych. Skóra w obrębie rozstępów pozbawiona jest przydatków (mieszków włosowych, gruczołów potowych, łojowych itp.). Powstają na skutek działania sił rozciągających, przez co włókna kolagenowe pękają, stają się cienkie i poprzerywane. Rozstępy widoczne jako zapalne smugi umiejscowione są prostopadle do kierunku napięcia skóry. Skóra z rozstępami jest bardziej wiotka, mniej elastyczna i odkształcalna, posiada też mniejszy stopień pigmentacji.
Natalia Kulik-Witowska
, 13.03.2023
,
Tagi:
osocze bogatopłytkowe
,
peelingi
,
rozstępy
,
ciąża
,
mezoterapia mikroigłowa
,
mikronakłuwanie
,
medycyna estetyczna
,
zabiegi laserowe
,
frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa
,
zabiegi kosmetyczne
,
mikrodermabrazja
Kosmetyki w ciąży i w trakcie karmienia piersią – fakty i mity
Świadomość kobiet dotycząca składów kosmetyków jest coraz większa. Tajemnicze nazwy INCI widniejące na etykietach produktów kosmetycznych nie są już czarną magią dla użytkowniczek. Z pomocą przyszły ostatnio powstałe aplikacje oraz strony internetowe, które w merytoryczny sposób opisują poszczególne składniki. Coraz więcej słyszy się także o bezpieczeństwie stosowania poszczególnych komponentów kosmetyków w ciąży i podczas karmienia piersią.
Natalia Kulik-Witowska
, 28.02.2023
,
Tagi:
dihydroksyaceton
,
olejki eteryczne
,
ciąża
,
teratogenność
,
ftalany
,
kwas glikolowy
,
kwas salicylowy
,
chemikalia
,
retinoidy
,
karmienie piersią
,
bisfenol A
,
kosmetyki dla mam
,
hydrochinon
Ascorbyl Tetraisopalmitate jako jedna ze stabilnych form witaminy C – przegląd badań
Witamina C jest bardzo popularnym składnikiem wykorzystywanym w przemyśle kosmetycznym ze względu na silne właściwości przeciwutleniające, przeciwstarzeniowe i wybielające. Indukuje proces syntezy kolagenu poprzez uczestnictwo w hydroksylacji proliny. Przyspiesza gojenie się ran oraz przywraca anatomiczne połączenia struktur naskórek-skóra właściwa. Niestety w formie kwasu askorbinowego bardzo szybko ulega utlenianiu i degradacji. Proces ten przyspiesza wysoka temperatura, a także obecność jonów metali ciężkich, takich jak miedź i żelazo.
Natalia Kulik-Witowska
, 13.02.2023
,
Tagi:
mieszek włosowy
,
warstwa rogowa naskórka
,
krzemionka
,
kwas askorbinowy
,
witamina c
,
Ascorbyl tetraisopalmitate
,
ATI
,
cyklodekstryna
Jak zaprojektować produkcję przemysłową emulsji? Wytyczne i standardy jakościowe, jakie należy spełnić
Emulsje są formą fizykochemiczną wrażliwą na zakażenia oraz wymagającą pod kątem zachowania stabilności i pożądanych właściwości fizykochemicznych. Dlatego też należy wziąć pod uwagę wdrożenie jak największego reżimu sanitarnego, który pozwala na zachowanie sterylności w pomieszczeniach produkcyjnych. Ważna jest także gospodarka odpadami, a mianowicie zorganizowanie jej w taki sposób, aby substancje niepożądane dla środowiska zostały przefiltrowane i nie przedostały się do kanalizacji. Przy tym wszystkim nie należy też zapominać o ekonomicznych aspektach firmy, czyli o efektywności i wydajności produkcji.
Natalia Kulik-Witowska
, 24.11.2020
,
Tagi:
produkcja kosmetyków
,
emulsje kosmetyczne
,
gmp
,
Lean manufacturing
Pielęgnacja cery dojrzałej w wersji eko
Skóra dojrzała potrzebuje wieloetapowej pielęgnacji. Ważna jest ochrona skóry przez utworzenie na niej płaszcza ochronnego, który zapobiega przed transepidermalną ucieczką wody oraz przed niekorzystnym wpływem warunków zewnętrznych. Aby jednak pod tym płaszczem skóra była odpowiednio nawilżona, istotne jest odpowiednie nawodnienie jej od wewnątrz. Do tego celu niezbędne są składniki wiążące wodę w naskórku zwane humektantami.
Natalia Kulik-Witowska
, 03.11.2020
,
Tagi:
antyoksydanty
,
toksyna botulinowa
,
starzenie się skóry
,
retinol
,
kosmetyki naturalne
,
humektanty
,
bakuchiol
,
skóra dojrzała
,
składniki odżywcze
,
anty-aging
,
Spilanthes acmella
Peptydy biomimetyczne w kosmetyce jako skuteczny sposób walki z upływającym czasem – przegląd i najnowsze doniesienia naukowe
Peptydy biomimetyczne są znane jako nowej generacji składniki aktywne w pielęgnacji cery starzejącej się. Wpływają one na przyspieszenie procesów naprawczych i regeneracyjnych skóry. Poza tym aktywują komórki skóry do produkcji białek podporowych. Właściwości te zawdzięczają obecności reszt aminokwasów, połączonych wiązaniem peptydowym. Sekwencje sygnałowe aminokwasów, które znajdują się na końcu łańcucha peptydowego, generują powinowactwo do receptora błony komórki docelowej skóry. Peptydy znajdują się naturalnie w skórze, jednak z wiekiem ich ilość maleje lub zaburzony jest proces ich syntezy. Efektem tego są widoczne na skórze oznaki starzenia się organizmu. Przez to coraz gorsze efekty dają procesy naprawcze i metaboliczne w dojrzałej skórze.
Natalia Kulik-Witowska
, 30.10.2020
,
Tagi:
pielęgnacja
,
zmarszczki mimiczne
,
starzenie się skóry
,
peptydy
,
kolagen
,
anty- aging
,
lifting twarzy
,
elastyna
,
peptydy biomimetyczne
Projektowanie zakładu produkcyjnego w branży kosmetycznej – czym powinniśmy się kierować?
Zakład produkujący kosmetyki musi spełniać liczne wymagania, a jego zaplanowanie i zaprojektowanie –uwzględniać wiele wymogów, szczegółów i wytycznych. Zakład powinien spełnić wymagania GMP, ale być też wygodny dla pracowników. Wiele aspektów technicznych, sanitarnych oraz logistycznych należy wziąć pod uwagę przed projektowaniem budynku. Projekt taki musi być starannie przemyślany, aby później nie doszło do nieoczekiwanych niespodzianek.
Natalia Kulik-Witowska
, 13.10.2020
,
Tagi:
kosmetyki
,
produkcja kosmetyków
,
produkcja
,
zakład produkcyjny
Ważne wydarzenia branżowe odwołane lub przeorganizowane z powodu pandemii. Jak branża radzi sobie z pozyskiwaniem wiedzy?
Branża kosmetyczna rozwija się tak dynamicznie, że osoby obracające się w niej potrzebują ciągłej dawki świeżej wiedzy o surowcach oraz najgorętszych trendach. W związku z tym, w normalnych warunkach, jest wiele okazji do zdobywania informacji i uczestnictwa w wydarzeniach branżowych: konferencjach, wystawach, targach, szkoleniach, wykładach, dyskusjach. Za każdym razem daje to nowe spojrzenie, bogatą bazę pomysłów oraz energię do działania. Stale zmienia się też prawo kosmetyczne, zatem nieustannie należy poszerzać swoją wiedzę także w tym zakresie. Projektowane są nowe surowce kosmetyczne, a także producenci maszyn i urządzeń produkcyjnych oferują nowe rozwiązania. Warto być na bieżąco, aby rozwijać firmę oraz siebie. W momencie wybuchu pandemii wszystkie te wydarzenia zostały wycofane lub sposób ich organizacji został zmieniony. Jak w takim przypadku ludzie z branży radzą sobie z pozyskiwaniem wiedzy i jak bardzo efektywne są te sposoby?
Natalia Kulik-Witowska
, 09.10.2020
,
Tagi:
nauka
,
pandemia
,
konferencje
,
badania i rozwój
,
webinaria
,
targi
,
koronawirus
,
covid-19
,
koronawirus w Polsce
,
sars-cov-2
,
szkolenia on-line
Jakie składniki mogą, a jakie nie mogą znaleźć się w składzie kosmetyku z rekomendowanym stężeniem składników pochodzenia naturalnego?
Na etykietach produktów kosmetycznych lub też w innej formie komunikacji marketingowej danego produktu można zauważyć, że zaczynają pojawiać się informacje na temat procentowej zawartości składników naturalnych lub organicznych. Jest to poprawny zabieg i może być cennym komunikatem dla konsumenta. Niewielka zawartość składników „nienaturalnych” nie powinna być przypadkowa, a wręcz powinna wynikać z tego, iż nie było odpowiednika danego składnika w wersji naturalnej, a sam składnik jest niezbędny w recepturze.
Natalia Kulik-Witowska
, 30.09.2020
,
Tagi:
kosmetyki organiczne
,
certyfikacje
,
kosmetyki naturalne
,
deklaracje marketingowe
,
składniki naturalne
,
kosmetyki ekologiczne
Techniczne aspekty produkcji emulsji w skali wielkotonażowej
Proces technologiczny produkcji emulsji składa się z wielu różnych elementów. Należy w odpowiedni sposób dobrać maszynę homogenizującą, opracować prawidłowy proces technologiczny, wprowadzić właściwy system kontroli jakości wyprodukowanych mas, a także dobrać odpowiedni sposób konfekcjonowania wyprodukowanych mas. W trakcie uruchomienia maszyny trzeba zadbać o prawidłowe przyłączenia oraz warunki środowiskowe, a także odpowiednią jakość i czystość wody produkcyjnej. Następnie na etapie opracowywania procesu technologicznego produkcji danej emulsji należy wziąć pod uwagę wiele aspektów technicznych dotyczących jej składników, aby w odpowiedni sposób wprowadzić je i wmieszać do masy emulsyjnej.
Natalia Kulik-Witowska
, 24.09.2020
,
Tagi:
produkcja kosmetyków
,
emulsje kosmetyczne
,
mieszalniki procesowe
,
homogenizator
Na czym polega proces homogenizacji oraz jak badać wytworzone emulsje? Stabilność kosmetyków naturalnych a stabilność kosmetyków syntetycznych
Proces homogenizacji polega na wytworzeniu jednorodnej emulsji z dwóch niemieszających się cieczy. Faza wodna oraz faza tłuszczowa dyspergują przy użyciu emulgatora, czyli substancji, która obniża napięcie międzyfazowe i powoduje połączenie się dwóch faz. Powstaje dyspersja, w której cząstki fazy rozproszonej są zdyspergowane w fazie ciągłej. Im mniejsze cząstki fazy rozproszonej, tym emulsja jest bardziej gładka, jednorodna i wykazuje lepsze właściwości reologiczne. Proces homogenizacji można prowadzić na różne sposoby, różne są też metody badania powstałych emulsji.
Natalia Kulik-Witowska
, 27.08.2020
,
Tagi:
homogenizacja
,
emulsje kosmetyczne
,
emulsja O/W
,
stabilność emulsji
,
dyspergowanie
W jaki sposób zachować sterylność i czystość mikrobiologiczną w zakładzie produkującym kosmetyki?
Kosmetyki stanowią ważną grupę produktów dla obecnego konsumenta. Pozwalają na zachowanie czystości skóry, pielęgnują ją, chronią, dodają jej walorów estetycznych oraz nadają zapach. Ponieważ kosmetyki są aplikowane na skórę, muszą być bezpieczne do takiego zastosowania. Do tego celu konieczne jest zachowanie odpowiednich standardów utrzymania higieny i czystości mikrobiologicznej.
Natalia Kulik-Witowska
, 20.08.2020
,
Tagi:
GMP
,
drobnoustroje
,
mikroorganizmy
,
produkcja kosmetyków
,
czystość mikrobiologiczna
,
zakład produkcyjny
,
mycie i dezynfekcja
,
produkty biobójcze
,
sterylnosć
,
środowisko produkcyjne
Mikrobiom skóry – jakie składniki korzystnie na niego wpływają?
Mikrobiom skóry jest niezmiernie ważny w jej funkcjonowaniu. Ciało człowieka zasiedlają ogromne ilości mikroorganizmów. Jak się okazuje, na jedną komórkę człowieka może przypadać od jednej do dziesięciu takich komórek. Mikrobiom w całym organizmie człowieka może ważyć do 3 kg. Ten, który jest obecny na skórze, wspomaga jej naturalne mechanizmy ochronne m.in. przed rozwojem niektórych chorób. W dobie szerzącego się na świecie wirusa częściej dezynfekujemy skórę, przez co pozbawiamy ją naturalnego mikrobiomu, w związku z czym warto się teraz tym tematem zainteresować.
Natalia Kulik-Witowska
, 10.08.2020
,
Tagi:
mikroalgi
,
skóra głowy
,
prebiotyki
,
biofermenty
,
wiązówka błotna
,
mikrobiom skóry
,
składniki filmotwórcze
Dlaczego dobre kremy naturalne z filtrem UV bielą?
Lato to czas wzmożonej ochrony naszej skóry przeciwko nadmiernemu promieniowaniu UV. Skóra jest największym organem człowieka, w związku z tym potrzebuje znaczącej ochrony przeciw promieniom UV, które w nadmiarze mogą powodować jej fotostarzenie oraz zwiększone ryzyko wystąpienia nowotworu skóry. Konsumenci poszukują więc konkretnych preparatów, które dzięki zawartości danych składników, posiadają odpowiedni faktor SPF.
Natalia Kulik-Witowska
, 03.08.2020
,
Tagi:
ochrona przeciwsłoneczna
,
dwutlenek tytanu
,
SPF
,
kosmetyki naturalne
,
tlenek cynku
,
filtry uv
,
promieniowanie uv
,
filtry chemiczne
,
filtry mineralne
,
bielenie
,
filtry naturalne
,
tlenki mineralne
Woda w kosmetykach – dlaczego jej czystość i właściwości są tak ważne? Kilka słów o stacjach uzdatniania wody w przemyśle kosmetycznym
Woda w kosmetykach jest nieodzownym składnikiem receptury. Stanowi bazę do rozpuszczania składników w fazie wodnej. W niej roztwarzają się zagęstniki, glikole oraz składniki aktywne. Stanowi większość fazy wodnej emulsji, dzięki czemu kremy i balsamy mają odpowiednie właściwości aplikacyjne i nie są zbyt tłuste. Woda jest jednak dobrą pożywką dla bakterii. Ponieważ konserwant jest dodawany na koniec procesu produkcyjnego, wcześniej istnieje ryzyko zakażenia wody mikroorganizmami. W związku z tym tak ważne jest to, aby używać do produkcji wody o bardzo dobrej jakości. Aby ją uzyskać, należy zainstalować w zakładzie odpowiednią stację uzdatniania wody o pożądanych właściwościach.
Natalia Kulik-Witowska
, 21.07.2020
,
Tagi:
czystość mikrobiologiczna
,
woda w kosmetykach
,
sanityzacja
,
stacja uzdatniania wody
,
woda demineralizowana
,
przewodność wody
Wytwarzanie emulsji woskowych metodą wysokociśnieniowej homogenizacji
Proces wytwarzania emulsji został poznany już w wieku XX, kiedy to skojarzono teorię międzyfazowego napięcia powierzchniowego i teorię orientacji. Wtedy to metodą prób i błędów wywnioskowano, że połączenie energicznego mieszania, odpowiedniej temperatury i obecności emulgatorów pozwala na rozproszenie fazy olejowej w fazie wodnej, czyli połączenie tych dwóch niemieszających się faz w dyspersję, zwaną emulsją. Okazało się wtedy także, iż dodatek energii w postaci homogenizacji mechanicznej lub ultradźwiękowej powoduje zmniejszanie rozmiarów cząstek rozproszonych w fazie rozpraszającej, co zwiększa stabilność wytworzonej emulsji. Są jednak rodzaje emulsji, które oprócz wysokich energii mieszania, wymagają także użycia wysokiego ciśnienia. Są to głównie emulsje woskowe, w których fazą zdyspergowaną są głównie woski parafinowe, naftowe i naturalne. Woski są niezwilżalne oraz nie mają one powinowactwa z wodą, przez co produkcja emulsji woskowej stawia większe wyzwania w porównaniu do produkcji tradycyjnych emulsji.
Natalia Kulik-Witowska
, 18.06.2020
,
Tagi:
homogenizacja
,
produkcja kosmetyków
,
emulsje kosmetyczne
,
woski
,
homogenizator
,
emulsje woskowe
,
homogenizacja wysokociśnieniowa
Jak szybko zmieniają się trendy beauty i dlaczego branża kosmetyczna tak dynamicznie się rozwija?
Branża kosmetyczna charakteryzuje się nieustannym podążaniem za aktualnymi trendami. Z biegiem czasu zmienia się podejście konsumenta do wielu kwestii, jego świadomość, a także tzw. moda w świecie kosmetyków. Ciągle dowiadujemy się o nowych, ciekawych surowcach kosmetycznych, które stają się popularne przez opublikowanie i rozpowszechnienie obiecujących wyników badań naukowych odnośnie do ich działania kosmetycznego. Zmieniają się też trendy w świecie opakowań oraz podejście branży do produkowanych wyrobów pod kątem tego, co aktualnie dzieje się w kraju i na świecie.
Natalia Kulik-Witowska
, 09.06.2020
,
Tagi:
pandemia
,
opakowania kosmetyków
,
kosmetyki naturalne
,
mikroplastik
,
kosmetyki wegańskie
,
trendy w kosmetyce
,
zero waste
,
sustainability
,
gluten w kosmetykach
,
koronawirus
,
covid-19
,
sars-cov-2
,
produkty biobójcze
,
cruelty free
Co może podrażniać i wysuszać skórę po użyciu produktu do dezynfekcji i jak temu zapobiegać?
Preparaty do dezynfekcji skóry, które ostatnio ze względu na skład są bardzo powszechnie stosowane, nie działają korzystnie na kondycję skóry. Skuteczny preparat o działaniu antybakteryjnym zawiera minimum 60% alkoholu etylowego lub izopropylowego. Dzięki temu wykazuje on skuteczne działanie przeciwdrobnoustrojowe. Taki preparat zabija szerokie spektrum bakterii, wirusów i grzybów. Ten skład niestety powoduje uszkodzenie płaszcza hydrolipidowego obecnego na skórze. Wykazuje on funkcje ochronne oraz zapobiega ucieczce wody ze skóry. Niestety warstewka ta jest uszkadzana przez regularnie stosowane środki do dezynfekcji skóry. Ponadto, skóra staje się podrażniona i przesuszona. Naruszając jej prawidłową warstwę lipidową, powinno się regularnie stosować preparaty, które warstewkę te odbudowują. Kondycję skóry rąk pogarsza także częste ich mycie wodą z detergentami. Ponieważ skóra jest podrażniona i wysuszona, może być ona bardziej podatna na pojawianie się zakażeń bakteryjnych i innych. Powoduje to także bardzo duży dyskomfort.
Natalia Kulik-Witowska
, 28.05.2020
,
Tagi:
nawilżanie skóry
,
oleje w kosmetyce
,
humektanty
,
preparaty do dezynfekcji
1
2
3
...
<
Marzec 2023
>
pn
wt
śr
cz
pt
sb
nd
27
WEBINAR | Izrael – wymagania prawne stawiane kosmetykom
2023-02-27 do 2023-02-27
28
WEBINAR | Jak sprzedawać kosmetyki na Amazon, Allegro i innych marketplaces
2023-02-28 do 2023-02-28
1
2
SZKOLENIE ONLINE | Karta charakterystyki – czym jest, kiedy powinna być sporządzona, jak powinna wyglądać i jak się do tego przygotować?
2023-03-02 do 2023-03-02
3
4
5
6
SZKOLENIE ONLINE | Projektowanie i recepturowanie kosmetyków naturalnych
2023-03-06 do 2023-03-06
7
8
SZKOLENIE ONLINE | Nowe dotacje na nowe receptury
2023-03-08 do 2023-03-08
9
WEBINAR | Niemcy – wymagania prawne stawiane kosmetykom
2023-03-09 do 2023-03-09
10
11
Konferencja dla Fizjoterapeutów dziecięcych "Środkiem do celu"
2023-03-11 do 2023-03-11
12
13
14
15
SZKOLENIE ONLINE | Kosmetyki dla zwierząt – specyfika i recepturowanie
2023-03-15 do 2023-03-15
16
17
18
19
20
21
WEBINAR | Weganizm, wegetarianizm – wymagania prawne stawiane kosmetykom
2023-03-21 do 2023-03-21
22
Zamknięcie rejestracji na Międzyuczelniane Sympozjum Biotechnologiczne „Symbioza”
2023-03-22 do 2023-03-22
23
TYGIEL 2023 „Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju”
2023-03-23 do 2023-03-26
24
SZKOLENIE ONLINE | Recepturowanie emulsji kosmetycznych (w tym kremów, balsamów, lotionów) – aspekty praktyczne
2023-03-24 do 2023-03-24
25
26
27
WEBINAR | Kanada – wymagania prawne stawiane kosmetykom
2023-03-27 do 2023-03-27
28
Targi Pracy – Spotkaj Swojego Pracodawcę
2023-03-28 do 2023-03-30
29
30
31
1
2
e-Kwartalnik portalu Biotechnologia.pl 4/2022
pobierz bezpłatny e-Kwartalnik Biotechnologia.pl
WYDAWCA
PARTNERZY
Newsletter
Wybierz branżę
Biotechnologia
Kosmetologia
Farmacja
Wybierz branżę.
Nie może być puste.
Nie może być puste.
Nie może być puste.
Nie może być puste.
Twój email nie przeszedł procesu walidacji.
Zapisz się
Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z Rozporządzeniem PE i RE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO).
Musisz wyrazić zgodę na otrzymywanie newslettera.
Oznajmiam, iż przeczytałem i zapoznałem się z Regulaminem oraz Polityką Prywatności Portalu i akceptuję ich treść.
Regulamin
|
Polityka Prywatności
Musisz zaakceptować regulamin i politykę prywatności.
Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.