Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
W Seulu znajdziesz partnerów i fundusze na badania z dziedziny „Zielonej Technologii”
22.12.2011

W Seulu znajdziesz partnerów i fundusze na badania z dziedziny „Zielonej Technologii”Tylko do 9. stycznia europejscy – w tym polscy – badacze mogą zgłaszać swój akces w Partnering Event w obszarze „zielonej technologii” w Seulu. Warto o tym pomyśleć, ponieważ sam udział w dwudniowym spotkaniu jest bezpłatny, a swój dorobek zaprezentują przedstawiciele 15 Państw Członkowskich Unii Europejskiej oraz 15 uczestników z Korei.

Konferencja rozpocznie się 6. lutego 2012 roku. Będzie jednocześnie międzynarodowym otwarciem konkursu grantowego KORANET w obszarze Green Technology. W jego ramach można będzie się starać o pozyskanie dofinansowania na międzynarodowe projekty badawcze „Redukcji emisji dwutlenku węgla”, „Technologii zrównoważonego rozwoju” oraz „Energii odnawialnej i efektywności energetycznej”. Szanse na otrzymanie grantu mają prowadzący wspólne badania partnerzy z Austrii, Korei Południowej, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwajcarii, Turcji i Szwecji.

KORANET jest koreańskim projektem. Jego głównym zadaniem jest wzmocnienie naukowej i technologicznej współpracy pomiędzy Koreą Południową, a Europą – poprzez stworzenie sieci współpracy partnerskiej. Projekt ufundowany został dzięki środkom finansowym pozyskanym z 7. Funduszu Ramowego. Jego realizację rozpoczęto w styczniu 2009 roku. Działania potrwają do końca roku 2012. Konsorcjum KORANET tworzy w tej chwili 11 partnerów z 9 krajów europejskich. 

Spotkanie Partnering Event w Seulu – które jednocześnie rozpocznie międzynarodowy konkurs KORANET – ma na celu przede wszystkim nawiązanie owocnej współpracy pomiędzy europejskimi i koreańskimi naukowcami i badaczami, przedstawienie procedur i kroków niezbędnych do przystąpienia do konkursu, oraz prezentację najciekawszych projektów, badań i inicjatyw z obszaru „zielonej technologii” na forum międzynarodowym.

Sam udział w seulskiej konferencji jest całkowicie bezpłatny. Zakwalifikowanym osobom i zespołom zostanie pokryty koszt przelotu na miejsce spotkania (w obie strony) oraz koszt zakwaterowania. Szczegółowych informacji na ten temat udziela Wspólny Sekretariat Konkursu KORANET (kontakt: celine.timmermans@cnrs-dir.fr).

W Polsce „zielone technologie” wspiera ufundowany przez Ministerstwo Środowiska Akcelerator Zielonych Technologii GreenEvo. Jego uczestnicy mogą korzystać z ułatwień w pozyskiwaniu funduszy na badania i rozwój, podpierać się ujednoliconą i konsekwentnie budowaną marką „GreenEvo”, liczyć na wsparcie marketingowe, uczestniczyć w zagranicznych misjach handlowych oraz licznych specjalistycznych szkoleniach. To w zasadzie jedyny projekt tego typu w naszym kraju zakrojony na tak szeroką skalę. Dlatego poszukiwanie większych funduszy musi – oprócz środków Unii Europejskiej – obejmować także inicjatywy zagraniczne. Jednak próby podejmowane „na własną rękę” mogą być bardzo trudne, zarówno ze względów czysto biurokratycznych, jak i po prostu stosunkowo małą „siłę przebicia” jednostki na forum międzynarodowym.

Konkurs KORANET i spotkanie partnerskie w Seulu może być zatem doskonałą drogą alternatywną – jeśli nawet nie skończy się bezpośrednio uzyskaniem wsparcia finansowego, to może zaowocować nawiązaniem korzystnych kontaktów i długotrwałej międzynarodowej współpracy na polu „Green Technologies”.

 

oprac. Adam Czajczyk

źródła: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, KORANET, GreenEvo

KOMENTARZE
news

<Sierpień 2019>

pnwtśrczptsbnd
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Newsletter