Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
SUPERMEDICUS, czyli kto rozdaje karty w branży medycznej?
Adam Zalewski, 31.10.2015 , Tagi: konkurs
SUPERMEDICUS, czyli kto rozdaje karty w branży medycznej?
Nagroda WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców doczekała się swoich 18. urodzin. 24 października w hotelu Airport w Warszawie, Warszawska Izba Przedsiębiorców rozdała pamiątkowe statuetki najprężniej rozwijającym się firmom w Polsce z różnych branż, wśród których szczególnie duże obroty zaczyna nabierać branża medyczna. Wyróżniających się firm, specjalistów i placówek medycznych było tak wiele, iż po raz drugi zdecydowano się wyznaczyć dla nich oddzielne wyróżnienie – statuetki SUPERMEDICUS.

 

Czym dokładnie jest nagroda WIKTORIA? O tym najlepiej opowie główny pomysłodawca przedsięwzięcia, prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, przewodniczący Kapituły Konkursu, Waldemar Piórek – W tym roku spośród rekordowej liczby ponad pół tysiąca nominowanych, Kapituła wyłoniła 40 zwycięzców, którzy odbiorą statuetki WIKTORII. Są one symbolem jakości i rzetelności w prowadzeniu działalności gospodarczej. Od wielu lat wspierają nas najważniejsze instytucje w kraju – Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Inwestycji Zagranicznych, wielu marszałków i wojewodów z całej Polski. To dla nas potwierdzenie wysokiej rangi naszego konkursu, ale również motywacja do dalszych działań. Chcemy dać jeszcze więcej z siebie – Waldemar Piórek pojawił się na scenie ze swoją 8-letnią wnuczką Wiktorią, która zainspirowała go do zmiany nazwy konkursu. Na koniec zwrócił się do przedstawicieli najlepszych firm w Polsce, obecnych na gali – Chciałem serdecznie pogratulować wszystkim laureatom za pracę jaką wykonują w prowadzeniu swojego biznesu, którym możemy chwalić się nie tylko w Polsce, ale również zagranicą.

 

Zwycięzcy odbierali statuetki z rąk gościa specjalnego, Wicepremiera i Ministra Gospodarki, Janusza Piechocińskiego, który nawiązując do legendarnej piosenki Dżemu „Sen o Victorii”, tak gratulował najlepszym przedsiębiorcom – WIKTORIA to potwierdzenie sukcesu i Wy tym wielkim sukcesem jesteście. Każdy co najmniej raz w życiu musi opowiedzieć sobie swój sen o przyszłości, a dziś każdy z Was może wrócić do tego snu, kiedy zakładaliście swoje firmy i szliście z nadzieją w przyszłość. Jesteście najważniejszą częścią polskiej przestrzeni życia publicznego i obywatelskiego, bo nie ma nic ważniejszego, niż stworzyć miejsca pracy nie tylko dla siebie, ale równiez dla innych, nie ma też nic ważniejszego, niż odpowiadać nie tylko za siebie, ale także za ludzi, którzy Wam zaufali. (…) Nie ma tak, że w przedsiębiorczości i życiu obywatelskim występuje syndrom „67”. Pracując we własnym biznesie nie odchodzi się na emeryturę, bo nawet jeśli ktoś formalnie się tam znajduje, to dzieli się z tymi, którzy idą za nim swoją troską, doświadczeniem, kompetencjami i umiejętnościami – Oprócz tego przejawu obywatelskości w biznesie, Janusz Piechociński podkreślił także rolę tych firm w kształtowani wizerunku kraju – Jakże często cudze chwalimy, swego nie znamy. Dzięki Wam mam przyjemność odbierać od całej Europy i całego świata wielkie, bardzo dobre określenia padające pod adresem polskich przedsiębiorców i polskiej gospodarki. (…) Dziękuję wszystkim Państwu z całego serca za to co już jest i proszę o jeszcze więcej, bo dobra polska gospodarka wymaga świetnych managerów, mądrych ludzi, wspólnoty, ducha przedsiębiorczości i wiary we własne siły.

 

Listę wszystkich wyróżnionych Znakiem Jakości Przedsiębiorców firm, z podziałem na branże i nagrody, znajdziecie na stronie konkursu.

 

My jednak zapoznamy Was przede wszystkim z laureatami nagrody konkursu SUPERMEDICUS, nad którym z przyjemnością objęliśmy patronat medialny. Zanim jednak nastąpiło oficjalne rozdanie nagród, głos ponownie zabrał Waldemar Piórek – W zeszłym roku wręczyliśmy statuetki SUPERMEDICUS po raz pierwszy. Był to efekt bardzo dużego zainteresowania branży medycznej konkursem WIKTORIA. Pierwsza edycja okazała się sukcesem i postanowiliśmy kontynuować nagradzanie najlepszych placówek, firm i specjalistów polskiej ochrony zdrowia. W tym roku statuetki potwierdzają wysoki poziom zarządzania, jakości usług oraz dbałość o pacjenta. Nagrody odbierze 17 laureatów i w tym gronie są również pielęgniarki, bo wszyscy dobrze wiemy jak ważna jest ich praca.

 

Oto 17 zwycięzców:

 

 1. W kategorii „Osobowość Lekarska Roku” – prof. dr hab. n. med. Mirosław Ząbek, neurochirurg i kierownik Kliniki Neurochirurgii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, wieloletni konsultant kraju ds. neurochirurgii. Wprowadził wiele nowatorskich metod leczenia, m.in. głęboką stymulację elektryczną mózgu, operację w głębokiej hipotermii, czy leczenie za pomocą noża Gamma. Jako pierwszy przeprowadził serie operacji mózgu w czasie rzeczywistym silnego pola magnetycznego, które otwierają drogę do terapii genowej mózgu.
 2. W kategorii „Menager Roku” – dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Szpital rozwija się bardzo dynamicznie, o czym świadczą nowe inwestycje, m.in. rozbudowa i kompleksowa informatyzacja szpitala. W ostatnim czasie placówka podwoiła liczbę leczonych pacjentów, hospitalizując w 2015 r. 30 tys. pacjentów. Nie jest to pierwsza nagroda dla tego szpitala – wcześniej dostał m.in. Warmińsko-Mazurską Nagrodą Jakości, specjalną nagrodę Marszałka Województwa, laur „Najlepszy z Najlepszych”. Zajmuje także miejsce w ścisłej czołówce prestiżowego rankingu szpitali dziennika „Rzeczpospolita”.
 3. W kategorii „Całokształt Pracy Zawodowej – dyplomowana pielęgniarka Hanna Paszko. Od lat angażuje się w prace społeczne na rzecz pacjenta w strukturach samorządu zawodowego i w organizacjach pielęgniarskich. Była wielokrotnie odznaczana różnymi wyróżnieniami za pracę zawodową i społeczną. Przez 12 lat pełniła funkcje w naczelnych organach samorządu zawodowego, w tym przewodniczącej Naczelnego Sądu Pielęgniarek i Położnych.
 4. W kategorii „Działalność edukacyjna i naukowo-badawcza” – dr n. med. Anna Piątek. Jest związana z zawodem pielęgniarki od 49 lat, pracując m.in. na Oddziale Chirurgicznym Szpitala Wojskowego w Toruniu i na bloku operacyjnym Szpitala Powiatowego w Bytowie. Od 37 lat zajmuje się kształceniem pielęgniarek na poziomie instytutów magisterskich. Przez 32 lata pracowała na stanowisku pracownika naukowo-dydaktycznego, adiunkta i starszego wykładowcy na Uniwersytecie Medycznym. Obecnie jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkole Wyższej w Siedlcach. Jest także autorką ponad 140 prac naukowych i publicystycznych w dziedzinie zarządzania w pielęgniarstwie.
 5. Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Jest to z jednej strony nowoczesna, a z drugiej, jedna z najstarszych placówek naukowo-badawczych w Polsce. Jako jedyny szpital w Polsce został wyznaczony przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju do pełnienia roli medycznego wsparcia dla kapitanów statków morskich.
 6. Centrum Medycyny Sportowej sp. z.o.o. Nagrodę odebrała prezes Mariola Gałczyńska. Centrum oferuje pełen zakres opieki medycznej, od diagnozy, poprzez porady specjalistów, po zabiegi szpitalne i rehabilitację. Skupia w swoich murach zespół doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników medycyny sportowej, którzy dbają o powrót pacjentów do aktywności.
 7. Centrum Medycyny Rehabilitacyjnej Sorno. Statuetkę odebrała właścicielka Edyta Stankiewicz oraz manager Marcin Palczak. Istniejąca już od 10 lat firma stawia przede wszystkim na profilaktykę w podstawowej i specjalistycznej opiece zdrowotnej. Bardzo dużą wagę przywiązuje do zapobiegania wadom postawy, a także do programów profilaktycznych dla dorosłych związanych z rakiem szyjki macicy (cytologia), czy przerostem prostaty (PSA). Od początku swojego funkcjonowania kładzie duży nacisk na innowacyjność w działaniach. Firma rozwija się w bardzo szybkim tempie przede wszystkim przez stałe uwzględnianie zmieniających się potrzeb klientów.
 8. Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku. Nagroda spłynęła na ręce dyrektor Lidii Kodłubańskiej. Ten pomorski podmiot leczniczy plasuje się na czołowych pozycjach w rankingach jakości i bezpieczeństwa, zapewniając pacjentom najlepszą opiekę medyczną. Misją szpitala jest dążenie do udzielania świadczeń zdrowotnych najwyższej jakości, co potwierdza niniejsza nagroda.
 9. Zespół Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II Hospicjum „Światło” w Toruniu. Istniejąca od 1993 r. placówka medyczna obejmuje kompleksową opiekę paliatywną w hospicjum domowym i oddziale stacjonarnym. Idee opieki paliatywnej realizuje dzięki działaniom interdyscyplinarnego zespołu ukierunkowanego na zaspokajanie potrzeb pacjentów. Do grona doświadczonych specjalistów należą: pielęgniarki, pielęgniarze, lekarze, psycholodzy, fizjoterapeuci, masażyści, opiekunki, opiekunowie medyczni oraz kapelan. Na co dzień podejmują oni działania mające na celu maksymalne podniesienie jakości życia zarówno pacjentów, jak i rodzin.
 10. Mariusz Sznajdrowicz, Praktyka Lekarska Continental w Koszalinie. Jego placówka w zeszłym roku uzyskała laur pacjenta w zakresie psychiatrii, a sam psychiatra skierował swoją ofertę do Polaków mieszkających zagranicą. Do pracy podchodzi z pasją i niezwykłą wiarą, co spotyka się z ogromną sympatią otoczenia.
 11. Centrum Medyczne „Żelazna” sp. z.o.o. Firmę na gali reprezentowała Agnieszka Łyda, Członek Zarządu. Placówka położniczo-ginekologiczna, zarządzana od 23 lat przez dr n. med. Wojciecha Puzynę stała się liderem na rynku usług położniczo-ginekologicznych w Polsce. Spółka jest znana na rynku usług medycznych jako placówka wprowadzająca nowatorskie rozwiązania w zakresie ginekologicznej opieki nad pacjentką oraz jej dzieckiem. Przykładem tego jest uruchomienie domu narodzin, miejsca dla kobiet, które marzą o niezmedykalizowanym, naturalnym porodzie w warunkach zbliżonych do domowych. Centrum cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony pacjentów, bo to właśnie tu przychodzi na świat najwięcej dzieci na Mazowszu. Dwa tygodnie temu szpital świętował 100-tysięczny poród, trzeci taki w Polsce.
 12. Psychomedic.pl. Nagrodę odebrała dr n. med. Katarzyna Niewińska, psycholog i psychoterapeuta. Psychomedic.pl to klinika psychologiczno-psychiatryczna z wysokospecjalistycznym zespołem profesorów, ordynatorów, psychiatrów, dyplomowanych psychoterapeutów, lekarzy seksuologów i neurologów, dietetyków, pomagających siedem dni w tygodniu w klinice oraz w domach pacjentów, oferując wizyty domowe. Leczą oni dzieci, osoby dorosłe i starsze. Specjalizują się w leczeniu zaburzeń psychicznych, takich jak: depresja, zaburzenia odżywiania, zaburzenia nerwicowe, lękowe, seksualne, osobowości, snu czy uzależnienia. Prowadzą także psychoterapię par.
 13. Centrum Medycyny Naturalnej Berta Rogus. Jest to profesjonalna placówka prowadząca szeroki zakres badań i zabiegów z dziedziny medycyny naturalnej. Stworzyła autorski, spójny system diagnozy i terapii w różnych jednostkach chorobowych. System jej usług jest pełny i kompleksowy, począwszy od diagnostyki przyczyny choroby, po zabiegi przywracające zdrowie i właściwą odporność immunologiczną. Firma propaguje edukację i profilaktykę prozdrowotną oraz terapie oczyszczające.
 14. Gab Clinic sp. z.o.o. Zaszczyt odbioru statuetki przypadł Gabrielowi Krawczyńskiemu, Wiceprezesowi Zarządu. Jest to klinika z doświadczonym zespołem lekarzy, psychiatrów, psychologów oraz psychoterapeutów. Jej misją jest niesienie zindywidualizowanej pomocy pacjentom przy wykorzystaniu najnowocześniejszych metod farmakologicznych i terapeutycznych. Od 2013 r. tworzy nową jakość w dziedzinie psychiatrii i psychologii.
 15. Vigget sp. z.o.o. za urządzenie vitromed, które skutecznie likwiduje patogeny, m.in. wirusy i bakterie w organizmie człowieka. Vigget prowadzi placówki do nowoczesnej diagnostyki metodą Volla. W imieniu firmy statuetkę odebrali: Katarzyna Mielcarek oraz Dariusz Duszczak.
 16. Wychowański sp. z.o.o. Na gali firmę reprezentował prezes Piotr Wychowański. Jego placówka specjalizuje się w leczeniu holistycznych zaburzeń układu stomatologicznego. W zespole pracują wybitni specjaliści i pracownicy naukowi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy jako pierwsi w Polsce wprowadzili do praktyki stomatologicznej trójwymiarową diagnostykę do planowania i kontroli przebiegu leczenia implantoprotetycznego. Specjalizują się w realizacji natychmiastowych rekonstrukcji kosmetycznych oraz mikroinwazyjnych rozwiązań ceramicznych. Placówka prowadzi nieprzerwanie działalność leczniczą i naukowo-badawczą od 1993 r., najpierw w postaci prywatnej praktyki lekarskiej, a od 2004 r. w formie spółki medycznej, którym jedynym udziałowcem jest jej założyciel.
 17. „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Fundacja istnieje od 1993 r. Jej charytatywne działania co roku ratują życie wielu chorym. Jest znana przede wszystkim z ogólnopolskiej imprezy rozrywkowo-medialnej, wywołującej ogromną empatię w narodzie.                                              Dodatkową nagrodą-niespodzianką była nagroda Hipokratesa, która powędrowała do Grażyny Rogali-Pawelczyk, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych za wkład w organizację tegorocznej edycji konkursu.

 

Niezmiernie cieszy nas fakt, że polskie placówki medyczne zrzeszają nie tylko wybitnych lekarzy, ale także przedsiębiorców, tworzących nowe miejsca pracy i inwestujących w najnowocześniejsze technologie, które będą podwyższać jakość leczenia, przy jednoczesnym spadku kosztów ze strony pacjenta. Życzymy, żeby historia konkursu SUPERMEDICUS miała swoją kontynuację i by takie wyróżnienia były dla firm motywacją do dalszych działań skierowanych na dobro pacjenta.    

 

KOMENTARZE
news

<Luty 2019>

pnwtśrczptsbnd
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
Nawigator Kariery w Farmacji
2019-02-23 do 2019-02-23
24
25
27
28
1
3rd Wroclaw Scientific Meetings
2019-03-01 do 2019-03-02
2
3
Newsletter