Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polskie Centrum Akredytacji i Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej na Targach EuroLab
Komunikat Prasowy, 26.02.2014 , Tagi: EuroLab, PCA, PTDL
W programie merytorycznym XVI Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab znajdą się wystąpienia instytucji, które odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu laboratoriów. Organizator targów, firma MT Targi Polska, zaprasza na spotkania z przedstawicielami Polskiego Centrum Akredytacji oraz Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej. Odbędą się one pierwszego dnia targów, tj. 12 marca br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

Działania Polskiego Centrum Akredytacji (PCA) oraz wydawane przez nie certyfikaty akredytacji dla jednostek systemu oceny zgodności mają fundamentalne znaczenie dla zachowania norm bezpieczeństwa w obrocie gospodarczym. Z kolei Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej (PTDL), które zrzesza diagnostów laboratoryjnych i lekarzy, zajmuje się rozpowszechanianiem aktualnej wiedzy w dziedzinie medycyny laboratoryjnej.

 

Pobieranie próbek

Polskie Centrum Akredytacji jest instytucją, która funkcjonuje na podstawie prawa krajowego i wydaje certyfikaty akredytacji umożliwiające działalność jednostkom oceniającym, a także sprawdza, czy te prawidłowo wykonują swoje działania. Podczas Targów EuroLab eksperci z PCA poprowadzą seminarium pt. „Pobieranie próbek w działalności akredytowanych jednostek oceniających zgodność”. Omówiona zostanie tematyka związana z przedmiotem oceny zgodności, procesem pobierania próbek w zakresie planów, procedur jak i zapewnieniem ich jakości. Poruszone zostaną również kwestie pobierania próbek do badań laboratoryjnych w działalności inspekcyjnej, na potrzeby certyfikacji rolnictwa ekologicznego oraz integrowanej produkcji roślin. Prelegenci opowiedzą także o dokumentowaniu wyników badań i akredytacji pobieranych próbek.  

 

Medycyna laboratoryjna i jej przyszłość

Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej poprowadzi konferencję pt. „Nowe horyzonty medycyny laboratoryjnej”. Pierwsza sesja poświęcona będzie nowym metodom rozwiązywania problemów diagnostyczno-klinicznych. Eksperci z najważniejszych szpitali klinicznych
oraz uczelni medycznych poprowadzą następujące wykłady: „Techniki biologii molekularnej w diagnostyce chorób alergologicznych – implikacje kliniczne”, „Diagnostyka dyslipidemii – zamiast pomiarów stężeń pomiary cząsteczek”, „Rozpoznawanie cukrzycy monogenowej” oraz „Onkologia personalizowana – rola badań genetycznych”. Druga sesja dotyczyć będzie badań w miejscu opieki nad pacjentem (POCT), a składać się będzie z trzech referatów odnoszących się do potrzeb klinicznych, technologii oraz organizacji.

 

Patronaty

Patronat Honorowy nad Targami EuroLab 2014 objęli: Stefan Niesiołowski, Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej; Janusz Piechociński, Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Gospodarki; prof. dr hab. Lena Kolarska-Bobińska, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prof. dr hab. Michał Kleiber, Prezes Polskiej Akademii Nauk.

 

Targi CrimeLab

Równolegle odbędą się III Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab, na których profesjonaliści związani z kryminalistyką spotykają się z producentami i dystrybutorami produktów i usług wykorzystywanych w technice kryminalistycznej.

 

Warunki uczestnictwa

Wstęp na targi oraz udział w wydarzeniach towarzyszących Targów EuroLab są bezpłatne, wymagana jest natomiast wcześniejsza rejestracja online lub na miejscu. Rejestracja na Targi EuroLab obejmuje również wstęp na Targi CrimeLab. Oba wydarzenia będą otwarte w godzinach 9:00-17:00 w dniach 12 i 13 marca, natomiast 14 marca w godzinach 9:00-15:00. Więcej informacji oraz formularze rejestracyjne znajdują się na stronie www.targieurolab.pl.

 

Dogodny dojazd

Organizator zapewnia udogodnienia w zakresie dojazdu do Centrum Targowo-Kongresowego. Na targi będzie można dostać się bezpłatnym autobusem targowym z przystanku autobusowego Emilii Plater 01 naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki oraz pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworca Warszawa Śródmieście, Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia. Stacja docelowa - Warszawa Gocławek - znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej nie powinien przekroczyć 20 minut.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2022>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
Newsletter