Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
3 z 6 InCredibles to start-upy biotechnologiczne!
Poznaliśmy pierwszych uczestników III edycji programu InCredibles Sebastiana Kulczyka. Wśród wyłonionych start-upów znalazły się aż trzy, których produkt/ technologia opiera się na biotechnologii, i są to: Bioceltix, MakeGrowLab oraz QNA Technology.

 

 

 

InCredibles to program opracowany przez Sebastiana Kulczyka, którego celem jest wsparcie start-upów, które mają już swój MVP (ang. Minimum Viable Product), czyli wstępny produkt (usługę, program, ofertę), który jest gotowy do wprowadzenia na rynek. MVP pokazuje wartość, potencjał produktu, w którego opracowanie włożono minimalną ilość wysiłku, ale z drugiej strony wystarczającą, aby pokazać pomysł klientom i dowiedzieć się, czy będą zainteresowani jego kupnem. 

Tegoroczni laureaci to zwycięzcy konkursu Start-up Challenge 2019 wyłonieni podczas IV European Start-up Days w Katowicach. 

Program InCredibles skierowany jest do przedsiębiorstw z Europy Środkowej i Wschodniej, które tworzą innowacyjne projekty. Oprócz nagrody pieniężnej (50 000 USD) uczestnicy dostają bezcenny dostęp do mentorów – specjalistów, praktyków, którzy swoim doświadczeniem i wiedzą ze wszystkich obszarów związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa będą wspierać projekty i firmy. 

 

Bioceltix

Laureat w kategorii „Health and biotechnology”. 

Bioceltix to firma z branży weterynaryjnej, której celem jest wprowadzenie nowych, skutecznych rozwiązań w dziedzinie medycyny weterynaryjnej. Firma pracuje nad biofarmaceutykami, które wykorzystują właściwości immunomodulacyjne mezenchymalnych komórek macierzystych. Projekty rozwijane są zgodnie z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa. 

 

MakeGrowLab

Laureat w kategorii „Environment”. 

MakeGrowLab stworzył materiał SCOBY – alternatywę dla plastikowych opakowań do żywności, która jest wykonana z materiału organicznego, który może być spożyty lub kompostowany. Materiał SCOBY to membrana powstała w procesie fermentacji prowadzonej przez bakterie i drożdże. SCOBY uprawiana jest w płytkich pojemnikach – bakteriom i drożdżom podaje się odpady rolne (przez okres dwóch tygodni). Materiał fermentowany jest w pomieszczeniu o temperaturze ok. 25 stopni Celsjusza, a następnie umieszczany w formach. Zaletą jest, że nie potrzebuje energii słonecznej do wzrostu.

 

QNA Technology

Laureat w kategorii „New industry”. 

QNA Technology zajmuje się opracowywaniem i produkcją koloidalnych półprzewodnikowych kropek kwantowych i modyfikacją ich powierzchni. Produkt znajduje zastosowanie w biofotonice, fotowoltaice oraz wyświetlaczach. Kropki kwantowe to emitery światła o bardzo wysokich parametrach optycznych i rozmiarze z kategorii nano. Do tej pory komercyjne zastosowanie znalazły w wyświetlaczach, w których pełnią funkcję filtra, który ożywia kolory i poszerza paletę barw. Firma prowadzi pilotażową sprzedaż kilku swoich produktów (QNA.dots, QNA.inks, QNA.select) i kontynuuje prace nad nowymi produktami, m.in. kropkami dla przetworników promieniowania, które są stosowane w fotowoltaice i uprawie roślin.

KOMENTARZE
news

<Październik 2019>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Newsletter