Kwartalnik Portalu Biotechnologia.pl Nr 3-4/2016

Kwartalnik Portalu Biotechnologia.pl Nr 3-4/2016

Oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie kwartalnika portalu Biotechnologia.pl nr 3-4/2016.
W tym numerze poruszyliśmy wiele interesujących tematów, o których szeroko mówi się w branży.

 

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetką Magdaleny Król z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, z którą mieliśmy okazję przeprowadzić ciekawą rozmowę. Jako jedna z nielicznych w kraju wpisała się na listę zdobywców prestiżowego grantu Europejskiej Rady d. Badań. Jej nowatorski pomysł zwalczania komórek nowotworowych obiegł Europę.

 

Dużo miejsca poświęciliśmy również technologii NGS, która z „technologii jutra” przekształciła się w „technologię dnia dzisiejszego”.

 

Ostatnimi czasy w mediach aż wrze na temat medycznego zastosowania konopi oraz kannabidoidów. Rozgorzała na ten temat publiczna dyskusja, a wokół niej narodziło się wiele mitów i kłamstw, które staramy się wyjaśnić.

Poruszyliśmy również gorący temat nowych zasad refundacji wyrobów medycznych. Jakich produktów dotyczą zaproponowane zmiany? Jakich leków to dotyczą? Jak będzie wyglądał proces refundacji? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo w Dziale Farmacja.

 

Topowym tematem są również wegańskie kosmetyki. Czym się one charakteryzują i jak się mają w porównaniu do konwencjonalnych kosmetyków?
Od 2013 r. na terenie całej Unii Europejskiej istnieje całkowity zakaz testowania na zwierzętach kosmetyków i ich poszczególnych składników. Postanowienie to jest bardzo słuszne, jednak wymusza poszukiwanie metod alternatywnych, a hodowle komórkowe są jedną z nich.

 

Dużo miejsca w tym numerze poświęciliśmy również tematowi higieny w zakładach produkcyjnych czy laboratoriach, która jest bardzo ważnym aspektem każdej firmy.

 

To tylko namiastka tego, o czym mogą Państwo przeczytać  w najnowszym numerze kwartalnika.

Życzymy miłej lektury

Redakcja portalu Biotechnologia.pl

Button_kwartalniknr1

Współpracujemy z: grey_thumb_sggw_logo grey_thumb_13430364052491 grey_thumb_safic-logo-newsignature grey_thumb_481998 grey_thumb_biomedica111 grey_thumb_logo_SMS_spoldzielnia grey_thumb_APN_COSM_LOGO grey_thumb_015433001