Kwartalnik Portalu Biotechnologia.pl Nr 02/2016

Kwartalnik Portalu Biotechnologia.pl Nr 02/2016

Oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie kwartalnika portalu Biotechnologia.pl nr 2/2016. Z tym numerem wprowadziliśmy kilka zmian graficznych i odświeżyliśmy jego layout. Mamy nadzieję, że wszystkie zmiany przypadną Państwu do gustu i lektura naszego kwartalnika będzie jeszcze przyjemniejsza.

O czym można przeczytać w tym numerze?

Zachęcamy do zapoznania się z tematem z okładki Granulki peelingujące jako ekologiczna alternatywa dla polietylenu. Kilka lat temu rozgorzała gorąca dyskusja nad szkodliwością granulek polimerycznych zawartych w peelingach. Alternatywą dla nich są granulki pochodzenia naturalnego.
Poza tym główne tematy numer to: VBNC i persister cells – formy VBNC pozwalają przetrwać bakteriom m.in. w czasie antybiotykoterapii, ale czy podobny mechanizm unikania działania antybiotyku nie został opisany w przypadku persister cells?
Leki sfałszowane – problem nie do rozwiązania? Jak podaje WHO, Polacy wydają rocznie około 100 milionów złotych na podróbki leków. Skąd to zjawisko? Czy jesteśmy w stanie odróżnić oryginał od fałszywki?

Automatyzacja w branży farmaceutycznej i kosmetycznej – nadal istnieje wiele firm o dominującym udziale czynności manualnych. Jakie są korzyści z automatyzacji? Od czego zacząć? Co jest jej podstawą?

Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z dr hab. Krzysztofem Bielawskim, odpowiedzialnym za realizację projektu Centrum Biotechnologii Molekularnej dla Zdrowego Życia czy dr n. med Michałem Piastem, który opowiedział nam o pierwszym w pełni zautomatyzowanym biobanku w Polsce.

Życzymy miłej lektury

Redakcja portalu Biotechnologia.pl

Zobacz_kwartalnik

Współpracujemy z: grey_thumb_znak_20WAMEDr grey_thumb_header-logo grey_thumb_cebim_logo_p3_v2_fin-full grey_thumb_logoAxis3 grey_thumb_ujk-w-kielcach grey_thumb_clinmarknnn grey_thumb_Logo_-_Faculty_of_Chemistry grey_thumb_roche_rh-customerLogo