Trądzik dorosłych należy leczyć. Jak dbać o skórę?

Trądzik dorosłych należy leczyć. Jak dbać o skórę?

Trądzik nie dotyczy tylko młodych. Z tym problemem boryka się coraz więcej osób, które okres dojrzewania mają już dawno za sobą. Trądzik dorosłych to jednostka chorobowa, którą należy leczyć. Co robić i jakich zabiegów unikać, by nie zaostrzyć problemu?

 

- Dbanie o skórę trądzikową nie jest prostym zadaniem. Taka skóra potrzebuje także pielęgnacji również przeciwzmarszczkowej, również potrzebuje pielęgnacji pod kontem cery naczynkowej. Generalnie jest to cera wrażliwa. Leczenie trądziku u dorosłych opiera się na współpracy kosmetologa, dermatologa, dużej edukacji jeżeli chodzi o podłoże hormonalne i odpowiednia pielęgnacja również w domu – mówi newsrm.tv Julita Bonikowska, kosmetolog Prowemed Medycyna Estetyczna.

Skóra odnawia się nam średnio co 29 dni. Dlatego właśnie naturalne procesy należy wspomagać w domu. Do podstaw pielęgnacji należą: całkowite zmycie makijażu, złuszczenie i nawilżenie. O nawilżaniu nie można zapominać także przy skórze trądzikowej.

- Kiedy mamy problemy z wypryskami bardzo często wydaje nam się, że powinniśmy stosować kosmetyki, które skórę wysuszają. Wtedy tworzymy taką skorupę na twarzy, która uniemożliwia wydostawania się sebum i tworzą się jeszcze większe problemy – wyjaśnia Elżbieta Gozdecka, dyrektor Profemed Medycyna Estetyczna.

Znaczenie ma także tryb życia, który prowadzimy i jakich kosmetyków używamy.


Wypowiedź: Julita Bonikowska, kosmetolog Profemed Medycyna Estetyczna, Elżbieta Gozdecka, dyrektor Profemed Medycyna Estetyczna.

 

Źródło: www.newsrm.tv

Komentarze

Piszesz jako
Gość
captcha
Przepisz proszę tekst z obrazka powyżej
Trua (Gość)
10:15 13.01.2017
Wiek pokwitania jako wiek osob dojrzalych (a w kazdym razie nie ''mlodych'&apos. Jesli tradzik u osob w wieku pokwitania stanowi dla pani Bonikowskiej zaskoczenie, to moze czas powrocic do uzywania slow, ktore sie rozumie.
Julia (Gość)
15:24 12.01.2017
Świetne efekty w zaleczaniu daje niealergizujący krem z witaminami Silver for night z Graal4human./producent gwarantuje 40 ppm Ag/ Bardzo ładnie goi i stabilizuje pracę gruczołów łojowych. Sama wypróbowałam i po miesiącu już było dobrze , tak że ze spokojnym sumieniem mogę polecić wszystkim , którzy mają ten problem.

Film na dziś

Kwartalnik_lg
Współpracujemy z: grey_thumb_biovirtus grey_thumb_genmed grey_thumb_passage_logo_cmyk_duzy grey_thumb_adara grey_thumb_logo_na grey_thumb_jci_pol_logo grey_thumb_oinpharma grey_thumb_logo_SMS_spoldzielnia