Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Kosmetyki do makijażu miejsc intymnych – kontrowersyjny trend w modzie czy odpowiedź przemysłu na potrzeby klientek?
Kosmetyki do makijażu miejsc intymnych – kontrowersyjny trend w modzie czy odpowiedź przemy
Produkty kosmetyczne mogą być przeznaczone do kontaktu z zewnętrznymi częściami ciała ludzkiego takimi jak: naskórek, owłosienie, paznokcie, wargi, zęby, błona śluzowa jamy ustnej oraz z zewnętrznymi narządami płciowymi. Kosmetyki docelowo mają utrzymywać je w czystości, perfumować, chronić, korygować zapach ciała, ale także zmienić ich wygląd. Kto więc powiedział, że nie można zmienić kosmetykami wyglądu części intymnych?

 

 

Kosmetyki przeznaczone do miejsc intymnych

Powszechnie stosowanymi kosmetykami do miejsc intymnych są produkty przeznaczone do ich higieny. Są to: żele, pianki, płyny, chusteczki odświeżające. Preparaty te nie powodują podrażnienia i nie wpływają niekorzystnie na naturalny odczyn flory bakteryjnej. Wiele z tych preparatów wzbogaconych jest substancjami aktywnymi mającymi działanie nawilżające, przeciwzapalne czy też łagodzące podrażnienia.

Nikogo nie dziwią także kosmetyki do miejsc intymnych dla Pań w okresie menopauzy. Produkty te w postaci kremów i balsamów zmniejszają odczucie suchości pochwy, koją podrażnienia i zwiększają elastyczność skóry. Uczucie świeżości i komfortu, a także neutralizacja nieprzyjemnych zapachów - to zadania dezodorantów i pudrów do części intymnych.

Wraz z upływem czasu pojawił się jednak nowy trend na rynku kosmetycznym dotyczący kosmetyków do miejsc intymnych. Zapoczątkowała ją moda na depilowanie. Po niej były kremy do wybielania odbytu. Obecnie przyszedł czas na kosmetyki do makijażu miejsc intymnych. Poprawianie estetyki stref intymnych robi się coraz popularniejsze wśród kobiet, m.in. tzw. "celebrytek". 

 

Kosmetyki do makijażu intymnych części ciała

Wiele kobiet chce poprawić wygląd swoich okolic bikini. Sięgają w tym celu po preparaty do depilacji, ale także poddają się ingerencjom chirurgicznym. Z pomocą kobietom przyszła amerykańska kosmetyczka Karan Mari, która współpracując z chirurgami plastycznymi i dermatologami zauważyła nową potrzebę i wymyśliła krem poprawiający wygląd miejsc intymnych. Istota działania kremu wynika z tego, że wraz z wiekiem skóra miejsc intymnych zmienia się (brązowieje i traci jędrność) i tak jak wiele kobiet nie akceptuje zmarszczek na twarzy czy ogólnej utraty jędrności skóry, tak chęć poprawy wyglądu tyczy się także miejsc intymnych. Zaprojektowany krem o dość kontrowersyjnej nazwie My New Pink Button ma przywrócić wargom sromowym młody, zdrowy wygląd. Stworzony przez Karan Mari krem dostępny jest na rynku w czterech odcieniach naturalnego różu, a jego nazwy nawiązują do największych postaci kina, takich jak: Marilyn, Bettie, Ginger i Audrey. Preparat zawiera w sobie barwniki i nie jest testowany na zwierzętach.

Inną grupą kosmetyków do makijażu części intymnych są kosmetyki rozświetlające. Produkty te stosowane są już powszechnie i z dobrym efektem do rozświetlania i przyciemniania takich partii ciała jak brzuch czy biust. Kosmetyk do rozświetlania części intymnych Shades of V Luminizer wypuściła ostatnio na rynek jedna ze skandynawskich marek Perfect V. Produkt ten rozświetla i poprawia kolor skóry, nadaje jej miękkość. Ma poprawić także zapach i sprawić, by kobiece części intymne sprawiały wrażenie „młodszych i bardziej świeżych”. Producenci w celu pogłębienia efektu polecają stosować krem wraz z innymi kosmetykami z tej serii, tj. kremem VV i serum VV. Produkty z tej serii przetestowane zostały przez ginekologów i są bezpieczne dla zdrowia.

Źródła

1. Intymny makijaż: make up poprawiający wygląd miejsc intymnych – My New Pink Button. dostępny on line: 03.09.2017

http://glamki.se.pl/uroda/pielegnacja/intymny-makijaz-make-poprawiajacy-wyglad-miejsc-intymnych-my-new-pink-button,20_13710.html

2. Powstały kosmetyki rozświetlające części intymne, dostępne on line: 03.09.2017

https://kobieta.onet.pl/uroda/powstaly-kosmetyki-rozswietlajace-czesci-intymne/cjv6fte

3. Kosmetyki do higieny intymnej, dostępne on line: 03.09.2017.

https://kobiecosc.info/kosmetyki-do-higieny-intymnej/

KOMENTARZE
news

<Maj 2018>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
4
5
6
7
9
10
12
13
14
16
18
19
20
22
23
BioForum 2018
2018-05-23 do 2018-05-24
MedTrends
2018-05-23 do 2018-05-24
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Newsletter