Tajniki zabiegu karboksyterapii zdradza lek. Gabriel Ruciński

Tajniki zabiegu karboksyterapii zdradza lek. Gabriel Ruciński

Zabieg karboksyterapii jest zbiegiem mało inwazyjnym, popularnym i mającym szereg zastosowań w medycynie estetycznej. Zastosowanie dwutlenku węgla zostało nazwane największym przełomem w medycynie upiększającej od czasów botoksu. O tym szczególnym zabiegu opowiedział lek. med. Gabriel Ruciński – specjalista medycyny estetycznej i anti-aging, kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista dietetyk oraz założyciel kliniki BellaMed.

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to terapia medyczna znana od ponad 80 lat. Od tamtej pory udokumentowano skuteczność tej terapii pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych w wielu badaniach na całym świecie. Zabieg polega na kontrolowanym podawaniu dwutlenku węgla w sposób śródskórny i podskórny, przy pomocy urządzenia dawkującego ilość gazu.

W jakim celu stosuje się zabieg karboksyterapii?

Wskazania do zabiegu karboksyterapii są bardzo zróżnicowane i dotyczą niemal całej powierzchni ciała. Karboksyterapię stosuje się w medycynie estetycznej, dla poprawy wyglądu skóry i włosów oraz w odchudzaniu jak i w lecznictwie, gdyż metoda ta pierwotnie wykorzystywana była w leczeniu zaburzeń krążenia żylnego.

Jaki jest mechanizm działania CO2 na skórę?

CO2 po podskórnym podaniu rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe i silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, który stymuluje metabolizm tłuszcz. Następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry oraz zwiększa drenaż limfatyczny. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, co oznacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry.

W jaki sposób przeprowadza się zabieg i czy jest on bolesny?

Aplikacja dwutlenku węgla jest wykonywana śródskórnie i podskórnie medycznymi urządzeniami do karboksyterapii. Przy pomocy pneumatycznego pistoletu lekarz podaje określoną dawkę CO2 .Dzięki specjalnym programom zabiegowym oraz stosowaniu znieczulenia, iniekcja CO2 jest praktycznie bezbolesna. Najnowsze urządzenia do karboksyterapii zapewniają pełną kontrolę i bezpieczeństwo zabiegu dzięki ściśle określonych dawkom dwutlenku węgla przy każdej iniekcji

Jakie są efekty działania zabiegu i jak szybko są widoczne. Czy zabieg trzeba powtarzać?

Regularnie stosowana karboksyterapia zdecydowanie poprawia krążenie w obrębie skóry i tkanki podskórnej a co za tym idzie rozjaśniają się cienie pod oczami, zmniejszają się zmarszczki, rozstępy, cellulit a także blizny, skóra odzyskuje swoją elastyczność, włosy stają się zdrowsze i mocniejsze. Zabiegi  karboksyterapii mają olbrzymi wpływ na likwidację lokalnej tkanki tłuszczowej.

Czy istnieją przeciwwskazania do karboksyterapii?

Do przeciwwskazań należą jedynie zmiany zapalne w obrębie rejonów skóry, które mają być poddane terapii.

Czy w Państwa Klinice zabieg jest popularny? Jakie partie ciała są najczęściej poddawane zabiegowi?

W Klinice Bellamed zabiegi  karboksyterapii  wykonujemy  już od ponad 2 lat. Są one bardzo popularne i lubiane przez naszych pacjentów. Do najczęściej „ostrzykiwanych”  rejonów należą  skóra twarzy i głowy, szyja, brzuch i boki  oraz uda.

Cena zabiegu.

Karboksyterapia jednego rejonu ciała kosztuje 250 zł.

 

 

Komentarze

Piszesz jako
Gość
captcha
Przepisz proszę tekst z obrazka powyżej
Kati1309
15:22 15.12.2016
Karboksyterapia poprawia mikrokrążenie w komórkach, stąd likwidacja opuchlizny. Ja jednak polecam zabieg aparatem CRISS CARBO-OXY, ponieważ iniekcja mniej jest odczuwalna w porównaniu z innymi urządzeniami do tego zabiegu. Posiada ono programy do redukcji bólu. Ja likwidowałam opuchliznę wokół oczu - znajoma kosmetolog poradziła mi zabieg na tym urzadzeniu, gdyż ma specjalne programy do skóry wokół oczu. Skutecznie likwiduje opuchliznę już po 2-3 zabiegach!
martynika (Gość)
14:45 26.10.2015
Mój dziadek ma bardzo poważny i uciążliwy problem z obrzękiem i opuchlizną nóg. Szukaliśmy różnych metod, chodził na zabiegi, masaż itp. Natomiast efekty były mierne. Na internecie znalazłam strone kliniki w Szczecinie(bo tutaj mieszkam) ktora oferuje zabieg o dosc dziwnej nazwie - karboksyterapia. Zdecydowalismy sie zabrac dziadka i sprobowac jeszcze tego. Powiem szczerze ze chodzimy teraz na zabiegi regularnie (raz na dwa tygodnie) i poprawa w stanie dziadka nog jest duza. Dziadek nie mogl sie poruszac, wlozyc nog do kapci itp teraz powoli sam sie przemieszcza i jak sam twierdzi czuje ulge, nogi nie sa juz tak "ciezkie" i obrzmiale, opuchlizna schodzi. Bardzo sie cieszymy ze odkrylismy ten zabieg i ze pomaga on dziadkowi.

Film na dziś

Kwartalnik_lg
Współpracujemy z: grey_thumb_bioni grey_thumb_logo_20Biotehniskais_20Centrs grey_thumb_Al5w_2r grey_thumb_New_HSH_logo_web grey_thumb_5947297__1_ grey_thumb_Apharma-Logo grey_thumb_delia grey_thumb_246878_220015428026896_4210934_n__1_