Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Lakiery hybrydowe – wywiad z ekspertem, Panią Iwoną Konowalczyk
11.06.2013
Lakiery hybrydowe – wywiad z ekspertem, Panią Iwoną Konowalczyk
Manicure hybrydowy staje się coraz popularniejszy. Czym jest jeden z najnowszych trendów w dziedzinie pielęgnacji i stylizacji paznokci oraz czy jest on bezpieczny? Na te i inne nurtujące pytania odpowiada nam ekspert – Pani Iwona Konowalczyk, kosmetolog z Laser-Studio w Szczecinie.

red. Michalina Adaszyńska: Co to jest manicure hybrydowy?

Iwona Konowalczyk: Manicure hybrydowy SHELLAC to rewolucyjny zabieg, dający wiele nowych możliwości w świecie stylizacji paznokci. Jest to produkt niezwykle elastyczny, a zarazem cienki jak lakier. Doskonale sprawdza się do utwardzania naturalnej płytki paznokcia, dając tym samym bardzo naturalny wygląd oraz trwałość. Niezwykle błyszczące wykończenie nie ulega zmatowieniu i nie odpryskuje nawet w najtrudniejszych warunkach.

 

Jakie są zalety lakierów hybrydowych i czym różnią się od zwykłych żeli UV?         

Najważniejszą zaletą manicuru hybrydowego jest jego znikoma ingerencja w płytkę paznokcia. Jego innowacyjność polega na połączeniu w jednym produkcie najlepszych cech lakieru oraz żelu. Nakładany jest cienką warstwą jak lakier bez konieczności piłowania płytki paznokci przed jego nałożeniem, jak również podczas ściągania. Następnie dzięki utwardzeniu w świetle UV nabiera trwałości i wysokiego połysku jak żel. Jest alternatywą dla metod żelowych.  Jest bezzapachowy i nieścieralny.  Nie trzeba czekać, aż zaschnie co jest wadą tradycyjnego lakieru.

 

Jak wygląda i ile czasu trwa zabieg?

Podczas manicuru opracowywany jest wolny brzeg paznokcia, usuwane są skórki jak przy klasycznym manicurze. Następnie odtłuszczamy płytkę, pokrywamy ją bazą, dwukrotnie kolorem oraz wykańczamy top coatem. Każda warstwa jest utwardzana w lampie UV. Zabieg trwa od 1-1,5 godziny, w zależności czy nakładany jest jeden kolor, french, ombre, czy innego typu zdobienie.

 

Jak długo utrzymuje się manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciu ok. 2-3 tyg.

 

Od czego zależy trwałość lakieru hybrydowego?

Na pewno trwałość „hybrydy” zależy od kondycji paznokcia. Jeżeli mamy do czynienia z osłabioną, rozdwajającą się płytką, nasz lakier może wcześniej odpryskiwać. Jednak ciągłość stosowania lakieru hybrydowego zabezpiecza płytkę przed uszkodzeniami, co pozwala wzmocnić paznokcie. Styczność naszych dłoni ze środkami chemicznymi ma również wpływ na utrzymywanie się lakieru.  Dlatego klientka, która styka się z tego typu warunkami powinna chronić ręce rękawiczkami.

 

Czy przed nałożeniem lakiery hybrydowego używa się primera kwasowgo?

Nie, primera kwasowego używa się przy metodzie żelowej. Przy lakierach hybrydowych wystarczy odtłuszczenie paznokcia alkoholem izopropylowym.

 

Czy lakiery hybrydowe są hipoalergiczne?

Podczas swojej pracy na lakierach hybrydowych nie zetknęłam się z przypadkiem alergii. Są wolne od składników chemicznych, m.in. toluenu czy formaldehydu.

 

Czy utrzymywanie lakieru hybrydowego dłużej niż 14 dni przesusza płytkę paznokcia?

Po upływie 14 dni zaleca się ponowne wykonanie zabiegu, ze względu na pojawiający się odrost. Natomiast nie zauważyłam, by dłuższe utrzymywanie lakieru hybrydowego powodowało przesuszenie płytki.

 

Czy lakiery hybrydowe zawierają w swym składzie takie związki jak: toluen czy znany plastyfikator  ftalan dibutylu? 

Nie zawierają.  Lakiery hybrydowe firmy Shellac, na których pracuję mają skład zgodny z tzw. formułą 3-free, czyli, że nie zawiera trzech substancji chemicznych zidentyfikowanych jako szkodliwe, a często obecnych w lakierach starej generacji. Tę toksyczną trójkę tworzą wspomniany już toluen stosowany jako rozpuszczalnik, ftalan dibutylu (DBP) stosowany jako plastyfikator oraz aldehyd mrówkowy wykorzystywany jako substancja utwardzająca paznokieć.

 

Czy lakier hybrydowy możemy usunąć zwykłym zmywaczem do paznokci?

Lakieru hybrydowego nie ściągamy zwykłym zmywaczem do paznokci. Zmywamy go specjalnym płynem na bazie acetonu. Samodzielne próby zmywania „hybrydy” mogą okazać się szkodliwe dla naszych paznokci. Przestrzegam również przed złymi metodami usuwania lakierów hybrydowych w gabinetach kosmetycznych, t. j. piłowanie lakieru lub długotrwałe moczenie palców w acetonie. Są to błędne, a wręcz niedopuszczalne metody ściągania lakieru hybrydowego, które mogą doprowadzić do zniszczenia i osłabienia płytki. Sam zabieg nakładania, jak i zmywania „hybrydy” jest bezpieczny i nieszkodliwy dla naszych paznokci. Trzymając się tych zasad mamy pewność, że paznokcie będą w doskonałej kondycji.

 

Czy lakiery hybrydowe mają wpływ na nasze zdrowie? Czy mogą być szkodliwe?

Lakiery hybrydowe nie szkodzą naszemu zdrowiu, ponieważ nie posiadają  wcześniej już wspomnianych składników chemicznych. Jest to zbyt mało inwazyjny zabieg by mógł być szkodliwy. Uważam, że są zdrowsze od tradycyjnych lakierów. Najprostszym dowodem na to jest zapach. Hybryda jest bezwonna, w przeciwieństwie do klasycznych lakierów oraz żeli.

 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania manicuru hybrydowego są choroby paznokci np. grzybica, drożdżyca.

 

Czy z zabiegu mogą korzystać kobiety w ciąży?

Manicure hybrydowy można wykonywać w ciąży oraz podczas karmienia piersią. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny.

 

Czy lakiery hybrydowe dostępne na polskim rynku występują w szerokiej gamie kolorystycznej?  Czy można je ze sobą łączyć?

Lakiery hybrydowe firmy Shellac oferują nam szeroką gamę kolorystyczną, która zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta. Innowacyjną metodą ich nakładania jest cieniowanie czyli ombre, w którym się specjalizuję i który cieszy się ogromną popularnością w naszym Studio. Pozwala łączyć dwa lub trzy kolory, które płynnie przechodzą jeden w drugi, dzięki temu klientka może stworzyć własną kompozycję.

 

 

Redaktor Michalina Adaszyńska oraz Portal Biotechnologia.pl pragną serdecznie podziękować Pani Iwonie Konowalczyk za udzielnie wywiadu.

KOMENTARZE
news

<Maj 2018>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
4
5
6
7
9
10
12
13
14
16
18
19
20
22
23
BioForum 2018
2018-05-23 do 2018-05-24
MedTrends
2018-05-23 do 2018-05-24
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Newsletter