Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Kosmetologia, Nasze szkolenia

Nanotechnologia w kosmetyce
Data rozpoczęcia:
2017-01-12
Data zakończenia:
2017-01-12
Organizator:
Bio - Tech Media Sp z o.o.
Miejsce
Łódź
Zarejestruj się na to szkolenie na naszym portalu!
Wypełnij formularz

  

Wyświetl obrazy aby zobaczyć treść mailingu
NANOTECHNOLOGIA W KOSMETYCE
24.11.2016 | Łódź
Grupa docelowa
Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób początkujących w tematyce nanotechnologii, chcących poznać podstawowe informacje w dziedzinie zastosowania nanomateriałów w kosmetykach oraz chcących wyrobić sobie zdanie na ten temat.
Tematyka szkolenia
1.  Wprowadzenie do nanotechnologii. | Pojęcia, definicje, właściwości nanomateriałów oraz krótki przegląd metod ich otrzymywania.
2. Nanomateriały w kosmetykach. | Rodzaje i charakterystyka nanomateriałów wykorzystywanych w kosmetyce z podaniem przykładów dostępnych na rynku kosmetyków zawierających nanomateriały. Funkcje nanomateriałów w formulacjach kosmetycznych. Przenikanie przezskórne oraz systemy nośnikowe.
3. Omówienie zagrożeń związanych z wykorzystaniem nanomateriałów w kosmetyce. | Przegląd wyników badań in vivo i in vitro. Oficjalne stanowiska różnych środowisk naukowych i organizacji. Otwarta dyskusja na podstawie przedstawionych informacji.
4. Nanotechnologia i prawo. | Przegląd regulacji prawnych dotyczących wykorzystania nanomateriałów w formulacjach kosmetycznych w Polsce i na świecie.
Koszt szkolenia: 750 zł netto/osoba
Formularz Zgłoszeniowy
UWAGA! + 5% rabatu przy zgłoszeniu więcej niż 1 osoby z firmy.
Prelegentka
Kaja Spilarewicz-Stanek | Z wykształcenia chemik i kosmetolog. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie zajmuje się pracą badawczą nad wytwarzaniem i charakterystyką nanomateriałów. Autorka publikacji w renomowanych czasopismach z listy filadelfijskiej.
Organizator: BIO-TECH Media | Biotechnologia.pl
e-mail:anna.milowska@gmail.com GSM:782 468 130
Newsletter