Kosmetyki naturalne

Data rozpoczęcia 2017-01-26 Kosmetyki naturalne
Data zakończenia 2017-01-26
Organizator Bio-Tech Media Sp. z o.o.
Miejsce Łódź
Email rekrutacji anna.milowska@biotechnologia.pl
Zarejestruj się na to szkolenie na naszym portalu! Wypełnij formularz!
Dodaj do kalendarza Ical_outlook Google_calendar
Treść
Wyświetl obrazy aby zobaczyć treść mailingu!
KOSMETYKI NATURALNE | 26 STYCZNIA 2017 | ŁÓDŹ
Odbiorcy
Szkolenie skierowane jest do producentów i dystrybutorów kosmetyków naturalnych, kosmetologów, osób początkujących w temacie naturalnej kosmetologii, osób zainteresowanych naturalnymi metodami pielęgnacji, do tych, którym bliski jest ekologiczny styl życia.
Agenda
1. Rynek kosmetyków naturalnych i organicznych.  1.1. Naturalny trend w kosmetykach – nieprzemijająca moda. 1.2. Profil konsumenta kosmetyków naturalnych i organicznych – krótko. 1.3. Aktualna sytuacja na rynku certyfikowanych kosmetyków naturalnych i organicznych – dane o sprzedaży, wdrożeniach, prognozach dalszego wzrostu. 1.4. Przykłady ostatnio wdrożonych najciekawszych kosmetyków naturalnych i organicznych wraz z ich omówieniem.
2. Certyfikacja kosmetyków naturalnych i organicznych.  2.1. Próba zdefiniowania pojęć: kosmetyk naturalny, kosmetyk organiczny. Krótki rys historyczny certyfikacji. 2.2. Tendencja ujednolicenia standardów certyfikacji kosmetyków – początek obowiązywania standardów COSMOS. 2.3. Alternatywne jednostki certyfikujące na przykładach 2.4. Dalsze perspektywy dla kosmetyków naturalnych i organicznych w świetle rozporządzenia kosmetycznego i planowanej normy ISO.
3. Cechy nowoczesnego kosmetyku w odniesieniu do kosmetyków naturalnych i organicznych. 3.1. Nowoczesne substancje aktywne. 3.2. Nowoczesne nośniki. 3.3. Naturalne dodatki. 3.4. Kosmetyki wegańskie.
4. Roślinne składniki aktywne stosowane w kosmetyce. 4.1. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. 4.2. Składniki roślinne o znanym potencjale uczulającym. 4.3. Prezentacja wybranych składników roślinnych. 5. Roślinne komórki macierzyste. 6. Ekologiczne motywy w reklamie a idea zrównoważonej konsumpcji.
Koszt szkolenia: 850 zł netto/osoba
Formularz Zgłoszeniowy
UWAGA! + 5% rabatu przy zgłoszeniu więcej niż 1 osoby z firmy.
Prelegenci
Maciej Siekierski | Magister inżynier technologii żywności, absolwent Uniwersytetu Ogrodniczego w Budapeszcie i studiów podyplomowych Chemia Kosmetyczna na Politechnice Warszawskiej. Od 1998 r. pracuje w branży surowców kosmetycznych, od 2000 r. współpracuje z hiszpańskim producentem naturalnych substancji aktywnych Provital S.A. Od 2004 r. prowadzi polski oddział ww. firmy – Provital Polska Sp. z o.o. w Luboniu k. Poznania, biorąc również udział w pracach związanych z rozwojem nowych produktów Provital Group. Aktywnie interesuje się tematyką kosmetyków naturalnych i surowców możliwych do zastosowania w certyfikowanych wyrobach. Koordynator modułu Eko-certyfikacje w kosmetologii prowadzonego w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.
Magdalena Bulska | Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, autorka licznych publikacji naukowych, czynna uczestniczka konferencji i kongresów o zasięgu krajowym i międzynarodowym. W ramach pracy naukowej prowadzi badania dotyczące bezpieczeństwa farmakoterapii w okresie ciąży. Działa aktywnie jako szkoleniowiec z zakresu zdrowia kobiet w ujęciu medycznym i społecznym, innowacyjnych kosmetyków naturalnych i organicznych oraz nowoczesnych składników aktywnych stosowanych w kosmetykach i dermokosmetykach. Jest ambasadorem marki Arbonne w Polsce. Promuje i edukuje w zakresie zdrowego stylu życia i stosowania bezpiecznych produktów kosmetycznych, opartych na składnikach pochodzenia roślinnego.
Organizator: Bio-Tech Media oraz Biotechnologia.pl e-mail:anna.milowska@biotechnologia.pl
Współpracujemy z: grey_thumb_logo grey_thumb_logo_pol-nil grey_thumb_Logotyp_WPT_-_wersja_pozioma-pol grey_thumb_covestro grey_thumb_Test-Therm grey_thumb_logo__2_ grey_thumb_logo_patpol_kancelaria_patentowa_PL_20140512 grey_thumb_metlertoledo