Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Farmacja, Biotechnologia, Kosmetologia

Wprowadzenie do obróbki i analizy danych NGS
Data rozpoczęcia:
2017-06-23
Data zakończenia:
2017-06-23
Miejsce
Wydział Biologii UAM w Poznaniu

Kurs odbędzie się 23 czerwca 2017 r. na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu (ul. Umultowska 89).

 

Przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z sekwencjonowaniem nowej generacji. Niezależnie od tego, czy planują Państwo analizować dane samodzielnie, czy współpracować ze specjalistami w tej dziedzinie, na pewno warto wzbogacić swoją wiedzę o tego typu zagadnienia. Od uczestników kursu nie jest wymagana umiejętność programowania.

 

Oto zagadnienia, które zostaną poruszone podczas kursu:
 

  • Wyniki sekwencjonowania w technologii NGS

W jaki sposób dane powstają, są przechowywane, obrabiane i zastosowane w przykładowych projektach badawczych. Poznamy bazy danych i formaty plików oraz przeprowadzimy kontrolę jakości danych NGS (FastQC, FASTX Toolkit, Trimmomatic).
 

  • Mapowanie

Mapowanie krótkich odczytów pochodzących z technologii DNA–Seq (Bowtie, BWA) oraz RNA–Seq (Tophat, STAR). Poznamy rózne strategie i metody, ich wady i zalety.

 

Dla kogo przeznaczony jest ten kurs?
Kurs skierowany jest dla wszystkich osób związanych z biologią, biotechnologią, bioinformatyką (ale nie tylko), które chcą się nauczyć jak przeprowadzić kontrolę jakości danych pochodzących z sekwencjonowania nowej generacji oraz jak mapować odczyty do genomu bądź transkryptomu i przeprowadzać operacje na wynikach mapowania.

 

Czy sobie poradzisz? Na pewno!
Kurs przygotowany jest tak, aby każdy, nawet najbardziej początkujący uczestnik, mógł sobie bez problemu poradzić z wykonaniem wszystkich zadań. Nie jest wymagana umiejętność programowania.

Newsletter