Wprowadzenie do obróbki i analizy danych NGS

Data rozpoczęcia 2017-03-03 Wprowadzenie do obróbki i analizy danych NGS
Data zakończenia 2017-03-03
Organizator ideas4biology Sp. z o.o.
Miejsce Wydział Biologii UAM w Poznaniu
Link do strony http://ideas4biology.com/pl/kurs_03_03_2017.php
Email rekrutacji office@ideas4biology.com
Dodaj do kalendarza Ical_outlook Google_calendar
Treść

Kurs odbędzie się 3 marca 2017 r. na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu (ul. Umultowska 89).

 

Przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z sekwencjonowaniem nowej generacji. Niezależnie od tego, czy planują Państwo analizować dane samodzielnie, czy współpracować ze specjalistami w tej dziedzinie, na pewno warto wzbogacić swoją wiedzę o tego typu zagadnienia. Od uczestników kursu nie jest wymagana umiejętność programowania.

 

Oto zagadnienia, które zostaną poruszone podczas kursu:
 

Wyniki sekwencjonowania w technologii NGS

W jaki sposób dane powstają, są przechowywane, obrabiane i zastosowane w przykładowych projektach badawczych. Poznamy bazy danych i formaty plików oraz przeprowadzimy kontrolę jakości danych NGS (FastQC, FASTX Toolkit, Trimmomatic).


 

Mapowanie

Mapowanie krótkich odczytów pochodzących z technologii DNA–Seq (Bowtie, BWA) oraz RNA–Seq (Tophat, STAR). Poznamy rózne strategie i metody, ich wady i zalety.


 

Seminarium

W ramach seminarium porozmawiamy o NGS i o zastosowaniu tej technologii w Państwa projektach.


 

Dla kogo przeznaczony jest ten kurs?
Kurs skierowany jest dla wszystkich osób związanych z biologią, biotechnologią, bioinformatyką (ale nie tylko), które chcą się nauczyć jak przeprowadzić kontrolę jakości danych pochodzących z sekwencjonowania nowej generacji oraz jak mapować odczyty do genomu bądź transkryptomu i przeprowadzać operacje na wynikach mapowania.


 

Czy sobie poradzisz? Na pewno!
Kurs przygotowany jest tak, aby każdy, nawet najbardziej początkujący uczestnik, mógł sobie bez problemu poradzić z wykonaniem wszystkich zadań. Nie jest wymagana umiejętność programowania.
Współpracujemy z: grey_thumb_Bez_tytu_u grey_thumb_htl_logo_RGB grey_thumb_5947297__1_ grey_thumb_IMPAG_Logo grey_thumb_LOGO_POLSERVICE grey_thumb_ich grey_thumb_Logo_20KONDRAT_20PL_20_1_ grey_thumb_ujk-w-kielcach