Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Farmacja

Farmaceuta na oddziale szpitalnym – korzyści i wyzwania
Data rozpoczęcia:
2017-04-22
Data zakończenia:
2017-04-22
Organizator:
Katedra i Zakład Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Miejsce
Wrocław
Załączniki

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Farmaceuta na oddziale szpitalnym – korzyści i wyzwania” odbędzie się 22 kwietnia 2017 r. w nowoczesnym budynku Wydziału Farmaceutycznego z O. Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Celem wydarzenia jest poruszenie kwestii obecności farmaceuty na oddziale szpitalnym i jego włączenia do wielodyscyplinarnych zespołów terapeutycznych, a także zacieśnianie kręgu współpracy lekarzy, farmaceutów i przedstawicieli pozostałych zawodów medycznych.

Konferencja organizowana jest przez Katedrę i Zakład Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu wraz z Komisją Farmakologii i Farmacji Klinicznej Polskiej Akademii Nauk, Polskim Towarzystwem Farmakologii Klinicznej i Terapii oraz Studenckim Kołem Farmakologii Klinicznej. Gośćmi będą m. in. krajowe autorytety w dziedzinie farmacji klinicznej - prof. dr hab. Edmund Grześkowiak, farmakologii klinicznej - prof. dr hab. Bogusław Okopień, a aspekty ekonomiczne obecności farmaceuty na oddziale poruszy prof. dr hab. Elżbieta Nowakowska. Prelegentami będą również specjaliści ze Słowenii, Czech oraz Niemiec – w tym mgr farm. Klaus Meier, Przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Farmaceutów Onkologicznych.

- Rozwój farmacji klinicznej i związanej z nią opieki farmaceutycznej zmienia rolę i zadania farmaceuty w ochronie zdrowia. Wymaga to ścisłego współdziałania wszystkich członków zespołu terapeutycznego, zwłaszcza lekarzy i farmaceutów, z poszanowaniem umiejętności i kompetencji przedstawicieli obu zawodów, w atmosferze życzliwości i wzajemnego zrozumienia. - mówi prof. dr hab. Anna Wiela-Hojeńska, Przewodnicząca Komitetu Naukowego konferencji. Organizatorzy podkreślają zatem, że wydarzenie skierowane jest nie tylko do farmaceutów, ale także lekarzy, przedstawicieli innych zawodów medycznych oraz studentów i doktorantów. Formularz rejestracji oraz pełny program konferencji znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.

 

Newsletter