Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

Workshop of Atomistic and Mesoscale Modeling in Bio-Applications and Technology
Data rozpoczęcia:
2016-06-20
Data zakończenia:
2016-06-24
Organizator:
Wroclaw University of Technology C-6
Miejsce
Wrocław

Warsztaty WAMMBAT (Workshop of Atomistic and Mesoscale Modeling in Bio-Applications and Technology) organizowane od kilku lat to przedsięwzięcie skierowane do wszystkich zainteresowanych modelowaniem molekularnym, w szczególności w zastosowaniach biologicznych. W tym roku warsztaty będą odbywać się 20-24 czerwca na Politechnice Wrocławskiej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji WAMMBAT są Biofunkcjonalne Materiały w Biotechnologii. Warsztaty łączą zajęcia teoretyczne i laboratoryjne z symulacjami komputerowymi. 

Ta edycja warsztatów poświęcona jest badaniom zjawisk transportu niskocząsteczkowych związków przez mezoporowate membrany krzemionkowe umieszczone w matrycy hydrożelowej. Tematyka ta jest ściśle związana z problemem kontrolowanego uwalnianiem leków. Jednym ze sposobów realizacji tego zadania jest funkcjonalizacja nośnika różnorodnymi grupami reaktywnymi. Podstawowym pytaniem badawczym stawianym na warsztatach jest próba odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób funkcjonalizacja może wpływać na własności transportowe stosowanych materiałów? Ponadto podczas zajęć laboratoryjnych będzie możliwe samodzielne sprawdzenie, jak różne biomolekuły mogą być inkludowane w matrycach hydrożelowych. Zjawisko to zostanie przedstawione na przykładzie immobilizacji wybranego enzymu w usieciowanej strukturze hydrożelu żelatynowego.

Podczas warsztatów skupimy się na następujących tematach:

  1. Tworzenie mezoporowatej struktury opartej na krzemionce,
  2. Funkcjonalizacja powierzchni,
  3. Uwodnienie układu,
  4. Adsorpcja produktu i substratu na sfunkcjonalizowanej powierzchni,
  5. Właściwości transportowe mezoporowatej struktury krzemionkowej.

Zgromadzone dane badawcze będą wykorzystywane w celu ograniczenia dyfuzji leków przez mezoporowatą krzemionkę i stworzenia skutecznego nośnika leków.

Tych pięć dni warsztatów pozwoli zgłębić tajniki modelowania wielkoskalowego na przykładzie dynamiki molekularnej, metod Monte Carlo oraz metod grubo-ziarnistych. Polscy i zagraniczni eksperci wprowadzą uczestników w ten temat od podstaw aż do zaawansowanych symulacji. Niewymagana jest znajomość programowania. Wszystkie obliczenia i modelowanie zostaną wykonane przy użyciu nowoczesnego pakietu BIOVIA Materials Studio. Wielkoskalowe obliczenia będą wykonywane na Klasterze Bem we Wrocławskim Centrum Sieciowo-Superkomputerowym. 

Wszystkie zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Warsztaty są bezpłatne dla członków  wrocławskiego KNOW (Krajowy Naukowy Ośrodek Wiodący) oraz studentów 1 i 2 stopnia z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Aby sprawdzić aktualne opłaty i wiadomości, warto odwiedzić naszą stronę internetową www.wammbat.pwr.edu.pl lub www.facebook.com/wammbat.

Newsletter