Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

V Konferencja Biologii Molekularnej
Data rozpoczęcia:
2016-04-07
Data zakończenia:
2016-04-09
Organizator:
Koło Naukowe Młodych Biofizyków
Miejsce
Łódź

W dniach 07-09 kwietnia 2016 r. na wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się piąta już Konferencja Biologii Molekularnej. Organizacją, jak co roku, zajmuje się Koło Naukowe Młodych Biofizyków. Jest to ogólnopolskie wydarzenie kierowane w głównej mierze do studentów, zarówno studiów pierwszego, jak i drugiego i trzeciego stopnia.

 

Czynny udział w konferencji wziąć może każdy, kto do 24-go stycznia wyśle na adres Koła (sknmb@acer.biol.uni.lodz.pl) abstrakt swojego wystąpienia. Dopuszczalne są również wykłady grupowe - autorami mogą być więcej niż 3 osoby, jednak do samego przedstawienia pracy przed publicznością dopuszczona będzie maksymalnie trójka. O czym można opowiadać? Mogą to być zarówno referaty przeglądowe, jak i przedstawiające własne wyniki badań. Ważne, by było ciekawie. Czas, jaki przeznaczony jest na każde wystąpienie to kwadrans (plus pytania).

Inną formą zaistnienia na V KBM jest wykonanie plakatu zwykłego lub plakatu flash - ten drugi autor będzie mógł krótko zaprezentować. Sugerowaną wielkością plakatów są formaty od A3 do A0. Każda aktywność na konferencji, zarówno wystąpienia jak i plakaty, będą oceniane przez Komitet Naukowy pod kątem oryginalności tematu oraz przygotowania merytorycznego (w przypadku plakatów), a także graficznego. Zwycięzcy w każdej z kategorii zostaną oczywiście odpowiednio nagrodzeni.

Uczestnicy konferencji (udział bierny jest również możliwy) będą mieli okazję spotkać się zzaproszonymi gośćmi: prof. dr. hab. Jackiem Kuźnickim, dr. Witoldem Konopką oraz prof. dr. hab. Joanną Cichy. Prof. Kuźnicki jest dyrektorem Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie oraz kierownikiem Laboratorium Neurodegeneracji. Na co dzień zajmuje się badaniem molekularnych podstaw choroby Alzheimera.  Dr Konopka, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, pracuje w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN zajmując się genetycznym modyfikowaniem zwierząt. Prof. Cichy natomiast jest kierownikiem Zakładu Immunologii Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

O czym będzie można posłuchać na V KBM? W głównej mierze zależy to od samych uczestników. Poziom wykładów co roku jest naprawdę wysoki. Prelegenci opowiadają o biologii molekularnej pojętej bardzo szeroko, zawierając w swoich wystąpieniach elementy genetyki, nanotechnologii, mikrobiologii czy biochemii. Wszystkich zainteresowanych tegoroczną edycją zapraszam na stronę Koła

Newsletter