Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

„Prawa poczętego pacjenta: aspekty medyczne oraz prawne” Międzynarodowa konferencja medyczno-prawnicza
Data rozpoczęcia:
2016-10-14
Data zakończenia:
2016-10-14
Organizator:
Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Zakład Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Miejsce
Warszawa
Link do strony

Dynamiczny postęp nauk medycznych pozwala obecnie na rozpoczęcie terapii w stosunku do pacjenta, który się jeszcze nie urodził. Jednocześnie Konwencja o prawach dziecka stanowi, że dziecko, ze względu na swoją niedojrzałość fizyczną oraz umysłową, wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed, jak i po urodzeniu. Dotyczy to również jego praw jako pacjenta.

Zarówno możliwości obrazowania, jak i interwencji chirurgicznej dają szansę na wyzdrowienie, bądź istotną poprawę stanu zdrowia, wielu pacjentom w fazie ich prenatalnego rozwoju. Podobne działania kierują nas nieuchronnie w stronę pytań o charakterze etycznym oraz prawnym.

Zastanawiamy się w tym miejscu: jakie prawa posiada nienarodzony pacjent? Czy aktualnie jesteśmy owe prawa w stanie zdefiniować? Kto stoi na straży realizacji tych uprawnień?

Zaproszeni wykładowcy (uznani teoretycy prawa i medyczni specjaliści na co dzień diagnozujący i leczący dzieci w fazie prenatalnej oraz ich matki) postarają się odpowiedzieć na te oraz inne niezwykle aktualne pytania.

Zapraszamy zarówno osoby zainteresowane medycznymi oraz prawnymi aspektami przeprowadzania innowacyjnych zabiegów diagnostyczno-leczniczych, jak i osoby podejmujące w swoich działaniach temat poronienia oraz perinatalnego wsparcia hospicyjnego.

Kontakt:
Instytut Fundacja na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris
ul. Górnośląska 20/6
00-484 Warszawa
Tel. 0 534 361 117 lub (22) 404 38 50
E-mail: konferencja(małpa)ordoiuris.pl
Strona internetowa: Pacjent.ordoiuris.pl

Newsletter