Konferencja CePT – PLATFORMĄ ROZWOJU INNOWACYJNEJ MEDYCYNY

Data rozpoczęcia 2017-02-27 Konferencja CePT – PLATFORMĄ ROZWOJU INNOWACYJNEJ MEDYCYNY
Data zakończenia 2017-02-27
Organizator CePT
Miejsce Warszawa
Link do strony https://evenea.pl/imp(...)yny-146417/
Załączniki:
 • Program konferencji
 • Dodaj do kalendarza Ical_outlook Google_calendar
  Treść

   

  CePT jest jednym z najważniejszych centrów naukowo-badawczych w Europie Środkowej w zakresie biomedycyny. Instytucje tworzące konsorcjum CePT należą do awangardy jednostek naukowych i naukowo-dydaktycznych w Polsce i są w dużej mierze odpowiedzialne za kształtowanie obrazu i roli całej polskiej nauki, zarówno w wymiarze krajowym, jak i międzynarodowym:

   Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM)
   Uniwersytet Warszawski (UW)
   Politechnika Warszawska (PW)
   Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego (IBD PAN)
   Instytut Biochemii i Biofizyki (IBB PAN)
   Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego (IMDiK PAN)
   Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej (MIBMiK)
   Instytut Podstawowych Problemów Techniki (IPPT PAN)

  Wydarzenie będzie unikatową platformą wymiany wiedzy i doświadczeń na temat rozwoju innowacyjnych rozwiązań w obszarze biomedycyny dla społeczeństwa i gospodarki, transferu technologii pomiędzy instytutami naukowymi a biznesem, a także źródeł pozyskiwania finansowania na komercjalizację badań.

  Podczas konferencji przedstawimy m.in. osiągnięcia synergii nauki i biznesu oraz program badawczy Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT). Odbędzie się także panel dyskusyjny na temat współpracy pomiędzy nauką i biznesem oraz źródeł finansowania innowacyjnych rozwiązań w biomedycynie.

  W konferencji, oprócz przedstawicieli administracji państwowej (Ministerstwa Rozwoju i Finansów, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Zdrowia), samorządu Województwa Mazowieckiego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, uczelni wyższych oraz Polskiej Akademii Nauk wezmą także udział przedstawiciele firm i inwestorów działających w obszarze Life Science.

  Konferencja CePT – PLATFORMĄ ROZWOJU INNOWACYJNEJ MEDYCYNY odbędzie się 27 lutego 2017 r. w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (ul. ks. Trojdena 2a, Aula A, I piętro).

  Współpracujemy z: grey_thumb_labmind grey_thumb_ich grey_thumb_final_-NGLab grey_thumb_logo_2_kolor grey_thumb_logo grey_thumb_image002 grey_thumb_logo grey_thumb_OVERLACK_Logo