Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

International Medical Congress of Silesia "SIMC" 2017
Data rozpoczęcia:
2017-04-27
Data zakończenia:
2017-04-28
Organizator:
Studenckie Towarzystwo Naukowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Miejsce
Katowice

Zarząd Studenckiego Towarzystwa Naukowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach serdecznie zaprasza na International Medical Congress of Silesia "SIMC" 2017.

Nasza doroczna studencka Konferencja odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2017. Mamy nadzieję, że jak każda wcześniejsza edycja, będzie cieszyła się dużą popularnością wśród studentów zarówno Śląskiego Uniwersytetu Medycznego jak i wszystkich innych uczelni medycznych w kraju.

W zeszłorocznej edycji konferencji udział wzięło ponad 1700 uczestników z 16 uczelni medycznych z Polski oraz aż 8 ośrodków zagranicznych. Zaprezentowano ponad 560 prac podczas 30 sesji plenarnych.

Studenci mają możliwość zaprezentowania swoich dokonań naukowych podczas sesji obejmujących swą tematyką wszystkie kierunki uniwersytetu realizowane w ramach Wydziału Lekarskiego w Katowicach, Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Wydziału Nauk o Zdrowiu, Wydziału Zdrowia Publicznego oraz Wydziału Farmacji z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej. Organizujemy 28 różnych sesji tematycznych takich jak: Anestezjologii, medycyny ratunkowej i intensywnej terapii, Biotechnologii i genetyki, Chirurgii, Chorób wewnętrznych, Dermatologii, alergologii i chorób zakaźnych, Dietetyki i żywienia, Farmacji i farmakologii, Kardiologii, Pediatrii, Ginekologii i położnictwa, Psychiatrii, Stomatologii, Zdrowia Publicznego i Ochrony Zdrowia oraz Przypadków medycznych z zakresu specjalności zabiegowych i niezabiegowych.

W roku 2017 po raz pierwszy odbędą się również sesje przeznaczone dla uczestników studiów doktoranckich, w zakresie medycyny klinicznej oraz doświadczalnej. Planujemy także po raz pierwszy organizację warsztatów praktycznych m.in. w szyciu chirurgicznym oraz pierwszej pomocy.

Nasza Konferencja co roku wspierana jest przez liczne wydawnictwa medyczne takie jak Medycyna Praktyczna, Wydawnictwo Czelej, Wydawnictwo Medyk, Medpharm Polska, PZWL oraz przez Polskie Towarzystwa Lekarskie, m.in. Polskie Towarzystwo Nefrologiczne, Polskie Towarzystwo Alergologiczne, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne i wiele innych. Dzięki wsparciu tych organizacji możemy co roku nagradzać naszych uczestników wspaniałymi książkami i publikacjami specjalistycznymi.

Termin rejestracji oraz nadsyłania abstraktów to 19 marca 2017. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zgłaszania prac dostępnym na stronie. Już niedługo na podanej stronie dostępny będzie internetowy formularz zgłoszeniowy.

Zapraszamy do odwiedzenia klimatycznego Śląska oraz murów naszej uczelni. Gwarantujemy świetną zabawę pokonferencyjną w samym centrum Katowic w towarzystwie młodych naukowców z całej Polski. Nie może zabraknąć także Ciebie!

Newsletter