Posłowie odrzucili złe pomysły na apteki - komentarz Konfederacji Lewiatan

Posłowie odrzucili złe pomysły na apteki - komentarz Konfederacji Lewiatan

Komisja nadzwyczajna ds. deregulacji opowiedziała się w środę za odrzuceniem w całości projektu nowelizacji prawa farmaceutycznego, który przewidywał możliwość prowadzenia aptek wyłącznie przez farmaceutów. Posłowie podjęli słuszną decyzję. Projekt był zły i szkodliwy zarówno dla rynku aptecznego, jak i pacjentów - uważa Konfederacja Lewiatan.

 

- Cieszymy się, że posłowie odrzucili szkodliwe pomysły na apteki. Wielokrotnie wskazywaliśmy, że proponowane regulacje ograniczyłyby wolność gospodarczą, pogłębiły dysproporcje w rozmieszczeniu aptek, zahamowały rozwój polskich firm. Straciliby na nich także pacjenci, bo utrudniłyby dostęp do usług farmaceutycznych i spowodowały wzrost cen leków nierefundowanych - mówi dr Dobrawa Biadun, radca prawny, ekspertka Konfederacji Lewiatan.
Pracodawcy deklarują, że są gotowi do rozmów na temat zmian w prawie farmaceutycznym, ale takich, które będą korzystne dla pacjentów i polskich firm.

 

-------------------

17 stycznia odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, którego celem było zaopiniowanie dla Komisji Nadzwyczajnej do spraw deregulacji poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne (druk nr 1126).

Projekt dotyczył wprowadzenia głębokiej zmiany na rynku aptecznym. Proponowało się wprowadzenie możliwości prowadzenia aptek wyłącznie przez farmaceutów. Jednocześnie wprowadzało się obostrzenia, mówiące że jedna apteka ma obejmować 3000 mieszkańców, a odległość pomiędzy aptekami nie może być mniejsza niż 1000 m.

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza - bądź pierwszy!
Piszesz jako
Gość
captcha
Przepisz proszę tekst z obrazka powyżej

Film na dziś

Kwartalnik_lg
Współpracujemy z: grey_thumb_IMCD_Logo_2015_Color_cmyk_300dpi_5cm-3 grey_thumb_logo_polgen grey_thumb_Logo_CMD_mysz grey_thumb_CIECH_Trading_poziom grey_thumb_unimarket grey_thumb_logo grey_thumb_Logo_pion grey_thumb_uj_herb_jednobarwny