Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.
12.06.2008
Największa polska hurtownia leków postawiła sobie za cel pomaganie ludziom, których nie stać na zakup wszystkich zaordynowanych przez lekarza lekarstw.
Dba o zdrowie przede wszystkim dzieci i stawia na kultywowanie tradycji, jest np. mecenasem zabytkowych aptek.

W sierpniu 2007 roku powstała Fundacja "Dbam o Zdrowie". Jest to pierwsza w Polsce organizacja uznająca za swój najważniejszy cel pomoc ludziom, którzy nie mają pieniędzy na zakup lekarstw. Jej działalność polega na przekazywaniu potrzebującym specjalnych kart płatniczych, które mogą wykorzystać w jednej z 1700 "APTEK dbam o zdrowie" wykupując dowolny produkt, także leki na receptę. Do końca 2007 roku Fundacja nawiązała współpracę z kilkunastoma organizacjami charytatywnymi. Natomiast od początku tego roku skupia się również na wsparciu osób indywidualnych oraz rozszerzeniu działalności na skalę ogólnopolską.
Za pośrednictwem spółek działających w różnych regionach Polski PGF wspiera inicjatywy lokalnej społeczności oraz środowisko farmaceutyczne. Jednym z przykładów jest działalność spółki PGF Urtica, największego w kraju dystrybutora leków dla lecznictwa zamkniętego, która od jedenastu lat organizuje aukcję charytatywną "Urtica Dzieciom". Do dzisiaj pieniądze z licytacji prac plastycznych pomogły setkom dzieci ze szpitali onkologicznych w całej Polsce. W centralnej Polsce PGF od czterech lat organizuje aukcje obrazów i koncert charytatywny, z którego środki są przekazywane na pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom.
PGF wspiera rozwój dwóch placówek muzealnych w Lublinie i Łodzi, które powstały z inicjatywy Grupy. Muzea farmacji mają chronić od zapomnienia wspaniałą tradycję polskiego aptekarstwa. Dodatkowo PGF jest mecenasem zabytkowych aptek, z których najstarsza powstała w 1609 roku w Zamościu. Wnętrza aptek zachowały niepowtarzalny historyczny styl, a za sprawą osobistego zaangażowania pracowników firmy udało się zgromadzić wiele zabytkowych eksponatów sztuki aptekarskiej.

Źródło: Gazeta farmaceutyczna
KOMENTARZE
Newsletter