Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Weź udział w XXIII Letniej Szkole Biotechnologii!
Weź udział w XXIII Letniej Szkole Biotechnologii!
Corocznym zwyczajem zapraszamy na kolejną, już XXIII Letnią Szkołę Biotechnologii organizowaną przez Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Tegoroczna edycja odbędzie w dniach 04–08 lipca 2017 r. w miejscowości Stężyca. Zapisy trwają do 28 maja!

 

Pomysł Letniej Szkoły Biotechnologii narodził się w Gdańsku na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed, który jeszcze na początku maja pokryty był warstwą śniegu. Wygląda jednak na to, że lato przypomniało sobie o nas – czas więc ogłosić nabór na XXIII edycję Letniej Szkoły Biotechnologii! Jest to cykl wykładów, warsztatów i aktywności plenerowych, które realizowane są poza murami uczelni, w nieformalnej atmosferze, ale z udziałem znakomitych gości z kraju i zagranicy. Zdobywaniu wiedzy i integracji zawsze sprzyja piękna okolica – w tym roku organizatorzy zapraszają do Adler Medical SPA w miejscowości Stężyca na Kaszubach.

Wśród potwierdzonych prelegentów znajdują się:

  • Cécile Bouton (Paris-Saclay University, Institut de chimie des substances naturelles [ICSN], Francja);
  • Simone Ciofi (CERM, Università degli Studi di Firenze, Włochy);
  • Zohar Kerem (Israel Center for Nutrigenomics and Functional Foods. The Institute of Biochemistry, Food Science and Nutrition, Izrael);
  • Roland Lill (Institut für Zytobiologie am Fachbereich Medizin der Philipps-Universität Marburg, Niemcy);
  • Steven E. Lindow (University of California, Berkeley, USA);
  • Julius Lukeš (Institute of Parasitology, Laboratory of Molecular Biology of Protists, Czechy);
  • Antonio J. Pierik (Biochemistry, Faculty of Chemistry University of Kaiserslautern, Niemcy);
  • Adam Schikora (Institut für Phytopathologie Justus-Liebig-Universität Gießen, Niemcy);
  • Iris Yedidia (Agricultural Research Organization (ARO) Volcani Center, Izrael).

Oficjalnym językiem szkoły jest język angielski. Zapisy trwają do 28 maja. Szczegóły i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie XXIII BSS. Znajdziecie tam także archiwum poprzednich spotkań, w tym ubiegłorocznej edycji zatytułowanej „Biotechnologists love every bit of life”. Do uczestnictwa zapraszamy studentów, doktorantów i naukowców zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie biotechnologii. Wydarzenie śledzić można także na FB Summer School.

KOMENTARZE
Newsletter