Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Propozycje na grudzień, czyli branża life science przed świętami
Adam Zalewski, 01.12.2015 , Tagi: kalendarz wydarzeń
Propozycje na grudzień, czyli branża life science przed świętami
Wszechobecne reklamy świąteczne, zbliżający się wielkimi krokami "Kevin sam w domu" oraz szał zakupów, czyli grudniowe realia. Może chcecie uciec od tego corocznego świątecznego poruszenia narodowego? Jeśli tak, to koniecznie sprawdźcie co Was czeka w tym okresie w branży medycznej, biotechnologicznej i life science.

 

3 grudnia serdecznie zapraszamy do Warszawy na inaugurację pierwszej w Polsce inteligentnej platformy Inventorum, ułatwiającej współpracę naukowo-gospodarczą. Wystarczy podać swój adres mailowy, żeby uzyskać dostęp do największej w Polsce bazy innowacji, projektów, przedsiębiorstw innowacyjnych i instytucji naukowych oraz ekspertów i konferencji. Jeżeli uzupełnimy swój profil o dodatkowe informacje, system będzie wyszukiwał dopasowane dla nas konferencje, innowacje, partnerów biznesowych itp. Więcej dowiecie się rejestrując się na spotkanie, które odbędzie się w Akademii Leona Koźmińskiego o godzinie 11.

Alternatywnie w dniach 3-4 grudnia możecie zaplanować sobie wycieczkę do Wrocławia, żeby wziąć udział w XII Międzynarodowym Kongresie Psychogeriatrycznym. Po raz kolejny do piastowskiego miasta przyjedzie prof. Shlomo Noy, jeden z najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie geriatrii na świecie, który weźmie udział w specjalnej sesji historycznej z okazji 100. rocznicy śmierci Aloisa Alzheimera oraz opowie o wyzwaniach w terapii choroby Alzheimera. Zobaczcie cały program konferencji i rejestrujcie się za pośrednictwem strony Kongresu.

W tym samym terminie, 3-4 grudnia, wybiorą Warszawę te osoby, które chcą wziąć udział w drugiej edycji największej organizowanej przez polską administrację konferencji poświęconej rozwojowi przedsiębiorczości start-upowej – Startup Summit. Na tym wydarzeniu nie może zabraknąć nikogo, kto chce poznać inwestorów, światowych ekspertów z dziedziny technologii oraz praktyków globalnego biznesu. Po więcej informacji oraz kontakt do organizatorów odsyłamy na stronę konferencji.

4 grudnia polecamy Wam dwa szkolenia. Pierwszy kierunek to znów Warszawa i kurs "Zarządzania dokumentacją Farmaceutycznego Systemu Jakości". Wykłady oraz warsztaty mają formę jednodniowego spotkania i cena pełnego szkolenia wynosi 900 zł + VAT. Dowiedzcie się więcej o tym i innych kursach na stronie www.gxppharm.pl. Możecie również pojechać tego dnia do Poznania na kurs "Wprowadzenie do obróbki danych NGS", przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z sekwencjonowaniem nowej generacji. Cena wynosi 400 zł i zobaczcie co obejmuje.

5 grudnia mamy propozycje kolejnych szkoleń. "Zasady i Procedury Dobrej Praktyki Laboratoryjnej. Wymagania dotyczące personelu w Laboratorium Akredytowanym wg normy PN-EN ISO 17025" to kurs, który odbędzie się we Wrocławiu. Koszt to 550 zł (450 zł dla studentów), a rejestracja została wydłużona i wciąż są jeszcze wolne miejsca. Po informacje o tym i innych szkoleniach odsyłamy na www.bioszkolenia.pl. 5-6 grudnia to już Poznań i szkolenie pt. "NGS w badaniach regulacji genów". Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą poznać zastosowanie oraz sposoby analizy danych związanych z sekwencjonowaniem nowej generacji w kontekście badania regulacji genów. Koszt wynosi 700 zł, a więcej informacji znajdziecie tutaj.

W kolejne dni w całej Polsce odbywać się będą przede wszystkim różnego rodzaju szkolenia od firmy bioszkolenia oraz  gxppharm, do których linki znajdziecie powyżej. 12 grudnia zapraszamy za to do Warszawy na konferencję "Ginekologia i położnictwo". Organizatorzy w tym roku skupią się na algorytmach postępowania, practical cases, wprowadzą merytoryczne podsumowania eksperckie, zapoczątkują dyskusję na temat nowości w ginekologii i medycynie estetycznej. To nie wszystko jednak co w grudniu ma dla Was portal MEDtube. Poznajcie ich pełną ofertę szkoleń i konferencji.

W imieniu Stowarzyszenia CEESTAHC serdecznie zapraszamy do udziału w X Międzynarodowym Sympozjum Evidence-Based Health Care pt. Disinvestment by HTA & Pricing. How can we better address health needs?, które odbędzie się w Krakowie w dniach 14-15 grudnia. Dzięki tej konferencji poznacie najnowsze osiągnięcia technologiczne w ochronie zdrowia, usłyszycie propozycje jak ten system ulepszyć i w jakim kierunku powinny iść zmiany legislacyjne. Odsyłamy po więcej szczegółów.

"Praktyczne aspekty pisania raportu z oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych" to propozycja na 15 grudnia od firmy Bio-Tech Media Sp. z.o.o. Zapraszamy tego dnia do Łodzi przede wszystkim pracowników sektora kosmetycznego – osoby zajmujące się kontrolą jakości, przygotowywaniem dossier do kosmetyków i oceną bezpieczeństwa oraz pracowników sanepidu. Koszt to 800 zł. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie tutaj, a wątpliwości chętnie rozwieje pani Anna Miłowska (anna.milowska@biotechnologia.pl).

Zostańcie jeszcze w Łodzi w dniach 16-18 grudnia, jeśli chcecie wziąć udział w CEST’2015, czyli Current Economic and Social Topics International Colloquium. Na konferencji zostaną poruszone m.in. tematy systemu emerytalnego, rynku finansowego, zróżnicowania rynku pracy, partnerstwa i innowacji, w tym w regionie Morza Bałtyckiego. Klikajcie po więcej szczegółów i możliwość rejestracji.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na powyższe wydarzenia branżowe. 

 

 

 

KOMENTARZE
Newsletter