Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Powrót do rzeczywistości - wrzesień w branży!
Adam Zalewski, 24.08.2016 , Tagi: kalendarz wydarzeń
Wakacje już za nami, więc wracamy do naszego stałego cyklu, czyli comiesięcznego przeglądu wydarzeń. Po lipcowo-sierpniowej stagnacji, przed nami bardzo gorący okres w branży, zatem niech nic istotnego nie umknie Waszej uwadze!

 

Zaczynamy od razu z pierwszym dniem miesiąca, a co! Mimo, że dla niektórych wakacje się kończą, to mamy dla Was powód, aby od razu na początku września wybrać się na Pomorze i to powód… naukowy! 1-3 września w Gdańsku odbędzie się XIX Kongres Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Poza sztywnym, acz ciekawym i rozbudowanym programem konferencji, przewidziano także omówienie konkretnych case studies w ramach sesji poświęconej intrygującym i trudnym przypadkom z praktyki klinicznej zaproszonych specjalistów. Zgodność inicjatywy z zadaniami i celami Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej jest gwarancją jakości.

A teraz dość nietypowo, bo o konferencji, która odbędzie się w Waszych domach. 2 września, w imieniu Dolnośląskiego Instytutu Nowych Technologii zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Innowacyjnych Projektów Badawczych, która zostanie przeprowadzona w formie elektronicznej. Podążając za międzynarodowymi trendami oraz z uwagi na wygodę uczestników, organizatorzy zdecydowali się on-line przedstawić najbardziej innowacyjne projekty badawcze, wyznaczyć kierunki rozwoju naszej gospodarki oraz poznać ze sobą najbardziej obiecujących naukowców w kraju. Jeśli czujesz się odpowiednią osobą w tym gronie, zarejestruj się.

7-8 września w Warszawie przeprowadzona zostanie II Polsko-Brazylijska Konferencja Nauki i Technologii. Uczestnicy dowiedzą się w jakim kierunku zmierzają bilateralne stosunki obu państw w działaniach badawczych i jakie napotykają trudności. W ramach tej współpracy można spodziewać się gości z Uniwersytetu w Brasilii. Dla zainteresowanych - dzielimy się linkiem do wydarzenia

Osobom bardziej z zacięciem biznesowym, polecamy w dniach 7-8 września, także w Warszawie, udział w Festiwalu Marketingu. Jest to wyjątkowa okazja, by w jednej przestrzeni hali Expo XXI, wysłuchać prelekcji zaproszonych ekspertów, uczestniczyć w szkoleniach, pokazach i zwiedzić ogromną ekspozycję targową. Zachęcamy tym mocniej, iż konferencja Marketing Mix skierowana jest w tym roku do osób pracujących w działach sprzedaży i marketingu w branży farmaceutycznej i kosmetycznej. Wstęp będą miały tylko osoby związane z działalnością marketingową po uprzedniej bezpłatnej rejestracji.   

8-10 września odbędzie się 4th International Seminar on Behavioral Methods. Pierwszego dnia zaprosimy Was do Katowice, a na kolejne dwa dni impreza przeniesienie się do Wisły. Centrum Medycyny Doświadczalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zapewni uczestnikom nie tylko wykładową wiedzę teoretyczną, ale także możliwość udziału w warsztatach dobrych praktyk eksperymentalnych oraz przetwarzania i gromadzenia danych eksperymentalnych. Jeśli taka wiedza i umiejętności są Wam potrzebne w obecnej, przyszłej lub potencjalnej pracy – zgłoście się.

9-11 września w imieniu firmy Symposion oraz Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego i Naukowego prof. zw. dr hab. med. Andrzeja Emeryka zapraszamy Was do urokliwego Kazimierza Dolnego na XVIII Konferencję Naukowo-Szkoleniową Alergologów, Pulmunologów i Immunologów Klinicznych. Głównymi punktami spotkania będą: pierwsza prezentacja europejskich i światowych zaleceń dotyczących immunoterapii alergenowej,  pierwsza oficjalna prezentacja wyników badań EOLIA w sprawie postępowania w astmie u dzieci, pierwsze polskie rekomendacje dotyczące astmy wczesnodziecięcej oraz wskazań do hospitalizacji dzieci z chorobami układu oddechowego. Czyli wszystko co pierwsze, najświeższe, pionierskie w tej dziedzinie – w tym roku w Kazimierzu.

12-15 września w Krakowie proponujemy Wam 5th EAAP International Symposium on Energy and Protein Metabolism and Nutrition ISEP 2016. Dzięki tym kilku dniom, staniecie się bogatsi o wiedzę o metabolizmie białka i energii, fizjologicznych aspektach żywienia, jakości produktów pochodzenia zwierzęcego, dobrostanu zwierząt, ochrony środowiska, technologii produkcji pasz, metodycznych aspektów badań procesów metabolicznych. Organizatorzy są przekonani, że tylko świadomy konsument, to zdrowy konsument, stąd potrzeba takich konferencji. Przewiduje się około 200 uczestników z całego świata. Zainteresowanych tematem, odsyłamy do strony wydarzenia

13-16 września wszystkich prawdziwych biotechnologów nie może zabraknąć we Wrocławiu na jednej z najważniejszych imprez tego roku – Kongresie Polskiej Biochemii, Biologii Komórki, Biofizyki i Bioinformatyki, w skrócie –  „BIO 2016”. Z dokładnym programem, skupiającym w sumie 28 sesji, zapoznacie się za pośrednictwem strony wydarzenia, ale na uwagę zasługują przede wszystkim prelegenci wykładów plenarnych. Największą gwiazdą spotkania będzie Ada Yonath (laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie chemii), ale swoim światłem zabłysną także: Krzysztof Palczewski (odkrywca struktury rodopsyny), Alexandra Wlodawera (odkrywca struktur białek wirusa HIV) oraz Nikolaus Rajewsky (współtwórca biologii systemowej). Jeśli zajmujesz się czymkolwiek co w przedrostku ma „bio” – nie przegap tego wydarzenia. My się zajmujemy, stąd nasz patronat medialny nad Kongresem. 

14-15 września do Warszawy pojadą głodni wiedzy o tym jak założyć i rozwinąć firmę uczestnicy XVI Forum Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jeśli realnie myślisz o start-upie o międzynarodowym potencjale, jeżeli chcesz dobrze poruszać się w gąszczu przepisów, na które natrafisz rozpoczynając działalność, jeżeli pragniesz poznać ludzi, którym już się ta sztuka udała – ta impreza jest dla Ciebie!

Proszę wstać – sąd idzie! 14-16 września w Katowicach będzie mieć miejsce XVII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Hasło, które będzie przyświecało uczestnikom w tym roku brzmi: „Medycyna sądowa wobec współczesnych wyzwań nauki i prawa oraz oczekiwań społecznych” i zwraca ono uwagę na niezwykle ważny, a często zaniedbywany wymiar ludzki w procesach sądowych. Nowością będzie prezentacja dorobku tematycznych kół naukowych w ramach studenckiej sesji medyczno-prawnej, więc spodziewajmy się nie tylko członków Towarzystwa. Udanego pobytu na Zjeździe!

W ten gorący okres połowy miesiąca wpasowała się jeszcze firma Symposion. 14-15 września, także w Katowicach możecie wziąć udział w VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Kontrowersje w Nowotworach Neuroendokrynnych”. Choć są to nadzwyczaj rzadkie choroby, to ze względu na swoją heterogenność wymagają szczególnej uwagi, wielowymiarowej współpracy środowiska medycznego i wsparcia specjalistycznych ośrodków klinicznych. Nowe sposoby leczenia, dobór metod terapeutycznych i perspektywy w terapii – o tym i nie tylko o tym w połowie września w Katowicach.

15-17 września znów kalendarz chce Wam zapełnić Symposion, zapraszając do Krakowa na 9th International Symposium on Cell/Tissue Injury and Cytoprotection/Organoprotection. Zaproszenie przyjęli już uznani eksperci ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Skandynawii, Węgier, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, a nawet Japonii. Będą też polscy specjaliści, na czele z prof. Tomaszem Brzozowskim, który sprawuje funkcję Przewodniczącego ISCTICO 2016.

Dokładnie w tym samym terminie, tj. 15-17 września, konkurencję samym sobie robi Symposion, ponownie zachęcając do wizyty w Katowicach, tym razem jednak z okazji XXI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. „Myślą przewodnią naszego Zjazdu będzie endokrynologia w holistycznym ujęciu medycyny. W ramach konferencji zaplanowaliśmy sesje poświęcone wszystkim dziedzinom endokrynologii i wielu innym specjalnościom medycznym, gdzie interdyscyplinarna współpraca jest podstawą forum wymiany wiedzy i doświadczeń, a jednocześnie wieloośrodkowej współpracy naukowej. Udało nam się zaprosić wielu wybitnych ekspertów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, m. in. Prezesa Europejskiego Towarzystwa Endokrynologicznego - prof. A Jvan der Lely oraz byłego Prezesa Amerykańskiego Towarzystwa Endokrynologicznego Endocrine Society prof. Leonarda Wartofsky” – zapowiadają organizatorzy Zjazdu.

W połowie miesiąca dalej jest sposobność wyjazdu nad morze, tym razem do Juraty, gdzie w dniach 15-18 września odbędzie się VI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Stowarzyszenia Dermatologów Wojskowych „Dermatologia Przyszłości”. Wykłady merytoryczne uznanych dermatologów i alergologów będą wsparte sesjami interaktywnymi w formie debaty ekspertów z wielu dziedzin, a nad wszystkim pieczę będzie sprawował Prezes SDW, prof. dr hab. n. med. Andrzej Kaszuba.

19 września w Warszawie odbędzie jednodniowa dla odmiany konferencja – Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny POLFARM. Tegoroczny temat przewodni brzmi: „Konsekwencje dla firm farmaceutycznych w związku z planowanymi zmianami i kontrolami – aspekty podatkowe i regulacyjne”. Poza zmianami w prawie, prelegenci skupią się na wyzwaniach dla sektora farmacji oraz wyznacznikach sukcesu dużych graczy na rynku. Stałym punktem Kongresu jest debata z przedstawicielami instytucji państwowych, kończąca wydarzenie, tym razem przebiagająca wokół tematu: „Wpływ ostatnich zmian w prawie farmaceutycznym na funkcjonowanie branży farmaceutycznej i dostępność leków dla pacjenta”. Jako patroni medialni, serdecznie zapraszamy

Symposion zmienia kierunek, tym razem chcąc zobaczyć się z Wami w Poznaniu, w dniach 22-24 września, na XVII Kongresie Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, które to w swoich działaniach kieruje się hasłem: „(…) pogłębiania wiedzy o chorobach układu pokarmowego, integrowania lekarzy interesujących się tą specjalnością, umożliwiania kontaktu między lekarzami i ułatwienia wymiany między nimi twórczych idei i poglądów(...)”. Zaproszeni mogą czuć się nie tylko gastroenterolodzy, ale także hepatolodzy, proktolodzy i specjaliści żywienia dzieci i dorosłych. Dla Was ten Zjazd to pozycja obowiązkowa!

23-24 września zachęcamy do przyjazdu do Warszawy na Międzynarodową Konferencję ISAT „Wyzwania w Trychologii Estetycznej”. My jednak jako redakcja możemy tylko zapoznać Was z podstawowymi informacjami i terminem wydarzenia, a na jego temat szerzej wypowie się Kinga Estera Jach-Skrzypczak, Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Estetycznej ISAT

24-25 września, kosmetolodzy zostańcie jeszcze w Warszawie, tym razem rezerwując sobie czas na udział w Targach BEAUTY FORUM & SPA. To już siódma edycja tego wyjątkowego wydarzenia, przeznaczonego przede wszystkim dla profesjonalistów z branży kosmetologicznej. Wiodący polscy i globalni producenci zaprezentują swoje trendy, produkty i usługi w ramach części biznesowej, zaś w ramach części edukacyjnej przewidziane jest seminarium prowadzone przez znanych i doświadczonych ekspertów. Jest też część, którą moglibyśmy nazwać praktyczną, tzn. rywalizacja w ramach mistrzostw i konkursów (face painting, manikiur hybrydowy Black & White, przedłużanie rzęs oraz Wielki Finał – Konkurs wSPAniałe miejsce na mapie urody). Więcej informacji na stronie wydarzenia.

26-29 września przedsiębiorcy z branży opakowań wybiorą kierunek Poznań, jadąc na TAROPAK Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania wraz z przedstawicielami z branży logistycznej, którzy z kolei w tym samym miejscu zainteresują się LOGIPAK Targami Logistyki, Magazynowania i Transportu. TAROPAK to oferta maszyn do produkcji opakowań, opakowań szklanych, papierowych, kartonowych, tekturowych, metalowych oraz z tworzyw sztucznych, zaś LOGIPAK to szeroko pojęta logistyka, magazynowanie, wyposażenie magazynów, technologie i techniki w magazynach, konfekcjonowanie, pakowanie, transport i spedycja.

Również w dniach 26-29 września, w Sobótce koło Wrocławia spotkają się uczestnicy 5. Konferencji Polskiego Towarzystwa Spektrometrii Mas, współorganizowanej razem z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dla zainteresowanych bardziej praktycznym podejściem, konferencję poprzedzą także warsztaty dotyczące spektrometrii mas peptydów, rozpoczynające się 25 września. Konferencja ma charakter międzynarodowy, co oznacza, że możemy spodziewać się prelegentów i uczestników z zagranicy, a językiem wykładowym będzie angielski. Więcej informacji na stronie wydarzenia i warsztatów

28-29 września w Warszawie będzie mieć miejsce polska edycja targów CosmeticBusiness. Impreza, rodem z Monachium, będzie wydarzeniem towarzyszącym HPCI Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference.  Wspólny ​termin obu eventów nie jest przypadkowy – pozwoli on stworzyć kompletną platformę z ofertą kosmetyków, środków czystości oraz chemii gospodarstwa domowego. CosmeticBusniess, które debiutuje na polskim podwórku, wyposaży uczestników w wiedzę na temat recepturowania, produkcji, opakowań i etykietowania kosmetyków, zaś polska edycja HPCI (kolejne odbędą się w 2017 r. w Indiach i Turcji) będzie miejscem spotkań B2B, prezentacji najnowszych osiągnięć działów badawczo-rozwojowych, nowych formulacji i regulacji prawnych w branży, składu produktów, a także ofert usługowych danych firm.   

29 września, także farmaceuci znajdą coś dla siebie w Poznaniu, a mianowicie – Ogólnopolskie Forum Farmaceutyczne Prawo/Zarządzanie/Finanse. Prelegenci poruszą w tym roku takie tematy jak: analiza sprzedaży w sieciach aptecznych i aptekach indywidualnych, likwidacja NFZ (kwestia refundacji wyrobów farmaceutycznych), nadzór farmaceutyczny a zakaz reklamy, odwrócony łańcuch dystrybucji, kontrole w aptekach. Forum uległo też w tym roku trendowi networkingu, oferując uczestnikom sesje z ekspertami z branży, z którymi można porozmawiać na tematy podatkowe, prawne, certyfikacji ISO, sanepidu, dotacji unijnych czy Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. W tym roku obejmiemy wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Nie tylko panie zachęcamy w dniach 29-30 września do odwiedzenia Łodzi i uczestnictwa w konferencji "Rola kobiet w nauce - tradycja Marii Skłodowskiej-Curie". Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta, Politechnika Łódzka oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chcą sprowokować dyskusję na temat miejsca i roli kobiet w różnych dziedzinach nauki. Impulsem powołania do życia idei konferencji jest stereotypizacja i dyskryminacja kobiet w świecie akademickim oraz kadrach managerskich w biznesie. Wspieramy pomysł i zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu. 

W te ostatnie dni miesiąca, 29-30 września, równie gorąco zachęcamy do wizyty w Gdańsku, a konkretnie w murach Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, gdzie odbędzie się jedyna w naszym kraju impreza w ramach European Biotech Week - Bioinnovation International Summit 2016. Gdańsk jest ośrodkiem, który słynie z ciekawych projektów naukowo-biznesowych, jak pokazywaliśmy Wam m. in. na przykładzie Mobi4Health czy Polpharmy, stąd nie dziwi fakt, iż właśnie to miasto będzie polską platformą spotkań przedsiębiorców i pracowników naukowych z dziedziny nauk medycznych i przyrodniczych. Komercjalizacja wiedzy, ochrona własności intelektualnej, transfer technologii, finansowanie innowacji ze środków strukturalnych i prywatnych, trudności i wyzwania dla nowych start-upów - o tym między innymi na tegorocznym Bioinnovation International Summit. Te wydarzenie także postanowiliśmy wesprzeć patronatem medialnym. 

Są to oczywiście tylko wybrane konferencje, z którymi bardzo mocno się utożsamiamy. Artykuł absolutnie nie wyczerpuje pełnego zakresu imprez branżowych w Polsce, ale jest doskonałą ściągawką tych według nas najważniejszych z zakresu biotechnologii, finansowania, kosmetologii i farmacji lub może być zaczątkiem do poszukiwania kolejnych eventów tematycznych. Jeśli uważasz, że w niniejszym przeglądzie brakuje bardzo istotnego dla tych branż wydarzenia - daj nam znać w komentarzach lub w wiadomościach prywatnych. Warto sprawdzać też nasze kalendarium, gdzie mamy liczne oferty szkoleń. 

KOMENTARZE
Newsletter