Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Pharmena najbardziej perspektywiczna
31.10.2008
Projekt leku przeciwmiażdżycowego (nazwa robocza TRIA 662)został uznany przez agencję analityczną Windhover za jeden z 10 najbardziej perspektywicznych projektów w zakresie zwalczania chorób układu krążenia.
- poinformował Zarząd PHARMENA S.A. Projekt prowadzony jest przez Cortria Corporation (dawniej Pharmena North America Inc.).

Cortria Corporation
Cortria Corporation prowadzi, na podstawie patentów i zgłoszeń patentowych należących do PHARMENA S.A., prace mające na celu zarejestrowanie na terenie USA i Kanady leków na bazie w/w patentów.

TRIA 662
TRIA 662 jest pochodną witaminy PP o działaniu przeciwmiażdżycowym. We wstępnych badaniach klinicznych, TRIA 662 wykazała potencjalne możliwości uzyskania korzystnych zmian profilu lipidowego bez działań ubocznych występujących dla innych leków z tej grupy. Preparaty oparte o niacynę pomimo pozytywnego wpływu na gospodarkę lipidową organizmu, powodują częste działania uboczne, w szczególności zaczerwienienia skóry i uderzenia gorąca. W rezultacie znaczna część pacjentów przerywa terapię. Dotychczasowe próby opracowania pochodnych niacyny, pozbawionych wspomnianych działań ubocznych nie przynosiły oczekiwanych efektów. TRIA 662 otwiera takie możliwości i ma szansę być przełomem w leczeniu dyslipidemii.

Windhover
Windhover jest renomowaną agencją analityczną monitorującą rynek medyczny i oceniającą projekty w tej branży. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.windhover.com

Informację podano ze względu na istotny wpływ na wycenę aktywów spółki PHARMENA S.A. w postaci patentów i zgłoszeń patentowych na zastosowanie TRIA 662, do których prawa ma PHARMENA S.A., jak również ze względu na udział w potencjalnych przychodach wynikających z komercjalizacji w/w patentów przez Cortria Corporation.

Pharmena to łódzka firma biotechnologiczna, której sukces pokazuje w jaki sposób można połączyć naukę i biznes.
Firma powstała 5 lat temu, a jej twórcą jest Jerzy Gębicki, a jego odkrycia z czasów pracy W Międzyresortowym Instytucie Badań radiacyjnych udowodniły, że niektóre cząsteczki, które powstawały w czasie badań, mogą mieć właściwości lecznicze.

Źródło: NewConnect
KOMENTARZE
Newsletter