Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Luty pod znakiem branży medycznej - nowe kalendarium wydarzeń
Adam Zalewski, 31.01.2017 , Tagi: kalendarz wydarzeń
Luty pod znakiem branży medycznej - nowe kalendarium wydarzeń
Zaczynamy kolejny miesiąc i wracamy na pełne obroty! W lutym mamy dla Was kilka ciekawych propozycji udziału w konferencjach i przede wszystkim ten miesiąc zdominują wydarzenia z branży medycznej. Będzie ponadto o naszym nowym szkoleniu kosmetologicznym, programie dla innowatorów i przedsiębiorców, a także platformie synergii nauki z biznesem. Warto przeczytać do końca!

 

Medycyna

 

3-4.02, Warszawa – Wciąż zostało jeszcze kilkanaście miejsc na V Ogólnopolską Konferencję „Kontrowersje w Onkologii”, przeznaczoną przede wszystkim dla lekarzy onkologów, którzy chcą być na bieżąco z najważniejszymi i najnowszymi doniesieniami ze swojej branży. Pozyskaną podczas dwudniowych wykładów, paneli, sesji pytań i odpowiedzi wiedzę uczestnicy będą z powodzeniem mogli wykorzystać w swojej codziennej praktyce klinicznej, co poprawi także jakość relacji z pacjentem oraz skuteczność ich terapii.

3-4.02, Kazimierz Dolny – W tym samym terminie chirurdzy wybiorą się zaś na V Ogólnopolską Konferencję „Polska Chirurgia – ewolucja postępowania w poszukiwaniu dalszego rozwoju”. - Wybitni polscy specjaliści, którzy przyjęli moje zaproszenie i będą naszymi wykładowcami przedstawią aktualny stan wiedzy w zakresie postępowania w różnych problemach medycznych oraz postęp diagnostyczno-terapeutyczny jaki ma miejsce w ostatnim czasie w chirurgii, jak również przedstawią kierunki prowadzonych aktualnie badań naukowych i perspektywy ich rozwoju w najbliższej przyszłości. Jestem przekonany, że ożywiona dyskusja uczestników konferencji z ekspertami w dziedzinie chirurgii, a także onkologii, gastroenterologii i radiologii pozwoli na wzbogacenie naszej wiedzy i da wszystkim dużo osobistej satysfakcji – takimi słowani do pięknego, nadwiślańskiego Kazimierza zaprasza Zbigniew Lorenc, Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego.

16-18.02, Jachranka – Wszystkich zainteresowanych tematyką rehabilitacji kardiologicznej oraz innowacjami technologicznymi, sprzętowymi, metodami terapeutycznymi czy farmakologią w tej dziedzinie zapraszamy do udziału w XXI Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Wysoki poziom czynników ryzyka, przedwczesna śmiertelność, epidemia niewydolności serca, utrata zdolności do pracy, starzenie się społeczeństwa czy niedobór kadr medycznych – o tych i innych wyzwaniach z zakresu schorzeń układu krążenia porozmawiają uczestnicy spotkania. Lekarze, fizjoterapeuci, pielęgniarki, psycholodzy i dietetycy zauważają dzisiaj konieczność położenia nacisku na prewencję pierwotną i wtórną, a także kompleksowe i skoordynowane prowadzenie pacjenta przed, podczas i po zabiegu oparte o nowoczesne i zgodne z najnowszymi standardami metody rehabilitacji. Odpowiedzią na te potrzeby i wyzwania dla specjalistów ma być sympozjum w Jachrance. 

17-18.02, Kraków – Swoje spotkanie, i to jubileuszowe, będą mieć także pediatrzy, którzy wymienią się wiedzą, doświadczeniemi i uwagami podczas 10. Ogólnopolskiej Konferencji „Kontrowersje w Pediatrii”. Jak wiecie, pediatria jest dziedziną dosyć szeroką (ujmującą spektrum chorób dziecięcych naprawdę holistycznie traktując m.in. o cukrzycy, infekcjach, zakażeniu układu moczowego, zapaleniu wyrostka robaczkowego oraz dysplazji stawów biodrowych), a także interdyscyplinarną (nierozłączną z takimi dziedzinami medycyny jak  chirurgia, ortopedia, nefrologia, diabetologia, a także z prawem). Ponadto prelegenci poruszą tematy współpracy lekarza z firmami farmaceutycznymi, codziennych dylematów pediatry czy równowagi pomiędzy dobrem dziecka a prawami pacjenta. Spotkanie umilą dodatkowo „koncertowo-koktajlowe” wydarzenia towarzyszące.

24-25.02, Katowice – Partykularnie i kompleksowo zaś o samej cukrzycy porozmawiają uczestnicy IV Ogólnopolskiej Konferencji „Cukrzyca: od teorii do codziennej praktyki”. Podczas tych dwóch dni słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi wytycznymi i zaleceniami Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego dotyczącego leczenia tak dzieci, jak i seniorów, a także z najbardziej aktualnymi zaleceniami dietetycznymi oraz wskazaniami i przeciwwskazaniami do uprawiania sportu dla diabetyków. Jak jednak sama nazwa konferencji wskazuje, organizatorzy kładą nacisk także na praktykę, zatem prelegenci często będą opierać się na konkretnych przypadkach klinicznych.

28.02, Warszawa – „Bezpieczny i nowoczesny blok operacyjny” to konferencja, nad którą nasz portal objął patronat medialny, akcentując tym samym zainteresowania punktami konferencji opartymi na innowacjach, takimi jak m.in.: modernizacja bloku operacyjnego, aplikacje nadzorujące aparaturę medyczną, system Zintegrowanego Bloku Operacyjnego czy sala hybrydowa. Na stronie wydarzenia sprawdźcie dla kogo udział w konferencji jest bezpłatny i widzimy się w stolicy! 

 

LifeScience

 

Wyjątkowo w temacie LifeScience nie zaczynamy od konferencji, a od innowacyjnego, interdyscyplinarnego i międzynarodowego programu dla młodych innowatorów i przedsiębiorców chcących działać w obszarze zdrowia i aktywnego życia – SMART – UP LAB. 

Centrum Innowacji i Transferu Technologii UM w Łodzi od lutego 2017 r. rusza ze swoim rocznym, innowacyjnym programem mającym na celu kształcenie przedsiębiorców innowacyjnymi metodami i rozwój INNOWACJI GOTOWYCH DO KOMERCJALIZACJI. Uwaga! Studenci, doktoranci, absolwenci – tylko do 3.02 macie czas na wypełnienia formularza i tym samym aplikowania o:

# SZKOLENIA z ekonomii, prawa, marketingu, przedsiębiorczości, innowacji, rozwoju produktu, metody design thinking, negocjacji, transferu technologii, własności intelektualnej, budowania zespołu, prezentacji przed inwestorami, pozyskiwania źródeł finansowania (bezpłatne zajęcia w godzinach 18:00 – 20:00 oraz w weekendy),

# swój 4 os. interdyscyplinarny ZESPÓŁ i MENTORÓW,

# dostęp do BIURA i przestrzeni SMART – UP LABU w Łodzi,

# 3 WYZWANIA do rozwiązania postawione przez firmy partnerskie,

# warsztaty z SERVICE DESIGN prowadzone przez Karolinska Institutet i Draum Design,

# grant na autorski DEMONSTRATOR,

# możliwości do spotkań z INWESTORAMI,

# udział w spotkaniach NETWORKINGOWYCH i wydarzeniach w celu nawiązania KONTAKTÓW,

# wsparcie finansowe i prawne, by otworzyć swój START-UP,

# dla najlepszych - 4 tygodnie WIZYT STUDYJNYCH u partnerów programu oraz dostęp do programów i grantów EIT Health.  

27.02, Warszawa – Z ogromną przyjemnością objęliśmy także swoim patronatem medialnym wydarzenie pt. Konferencja CePT – platformą rozwoju innowacyjnej medycyny. Przy wejściu na konferencję na pewno powita Was barwny roll-up naszego portalu, a na jego łamach przeczytacie o wszystkim co wydarzyło się tego dnia w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także wywiad z przedstawicielem Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT), jednego z najważniejszych centrów naukowo-badawczych w Europie Środkowej w zakresie biomedycyny, konsorcjum złożonego z najważniejszych jednostek naukowych w tym zakresie w kraju. Dowiemy się jakie projekty badawcze realizuje jednostka i jakie korzyści do tej pory przyniosła współpraca nauki z biznesem. Uwagami na temat źródeł finansowania innowacyjnych urządzeń biomedycznych, transferu technologii pomiędzy jednostkami uczelnianymi a przedsiębiorstwami czy komercjalizacji badań podzielą się nie tylko pracownicy uczelni wyższych, firm i inwestorzy, ale także przedstawiciele administracji państwowej, samorządu Województwa Mazowieckiego oraz NCBR. No i oczywiście portal Biotechnologia.pl!

 

Kosmetologia

 

24.02, Łódź - Szkolenie z zakresu kosmetologii organizowane przez Bio-Tech Media, wydawcę m.in. portalu Biotechnologia.pl, to już stały punkt każdego miesięcznego kalendarza. Tym razem powiemy Wam „Jak stworzyć kosmetyk od A do Z”, począwszy od doboru surowców, roli kompozycji zapachowej i alergenów, zasad produkcji i konfekcji, przez etykiety i kontretykiety, nazewnictwo INCI, aż po badania, dokumentację i zgłoszenie CPNP. Ponadto szkolenie będzie wzbogacone o warsztaty polegające na zaprojektowaniu receptury swojego kosmetyku. Jak zwykle do Waszej dyspozycji pozostaje pani Anna Miłowska (anna.milowska@biotechnologia.pl, 782 468 130), która chętnie odpowie na Wasze pytania.

 

To tyle, ale jeśli chcecie poinformować Nas i czytelników o innych ciekawych wydarzeniach z zakresu biotechnologii, farmacji, kosmetologii – czujcie się swobodnie i napiszcie o tym prywatnie do nas lub w komentarzach pod tekstem bądź postem na fb! 

KOMENTARZE
news

<Maj 2018>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
4
5
6
7
9
10
12
13
14
16
18
19
20
22
23
BioForum 2018
2018-05-23 do 2018-05-24
MedTrends
2018-05-23 do 2018-05-24
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Newsletter