STRATEGMED – rusza II edycja konkursu NCBR

STRATEGMED – rusza II edycja konkursu NCBR

25 lipca 2014 roku ruszył nabór do II edycji programu STRATEGMED organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Ideą ogłoszonego konkursu jest zainicjowanie postępu w zakresie zwalczania chorób cywilizacyjnych oraz medycynie regeneracyjnej.

Nabór wniosków za pośrednictwem systemu OSF wystartował 25 lipca. Konkurs będzie otwarty przez 60 dni tj. do 23 września 2014 roku. Na realizację programu przeznaczono 220 mln zł, z czego jeden wniosek musi opiewać na kwotę minimum 10 mln zł. Górna granica dofinansowania nie została ustalona.

 

W ramach programu na dofinansowanie mogą liczyć projekty w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych w następujących czterech obszarach:

1. kardiologii i kardiochirurgii;

2. onkologii;

3. neurologii i zmysłach;

4. medycyny regeneracyjnej.

(Szczegółowy opis działań w ramach poszczególnych obszarów został omówiony w załączniku do regulaminu).

 

NCBR liczy, że w ramach prowadzonych działań dojdzie do opracowania i wdrożenia nowych metod profilaktycznych, diagnostycznych, leczniczych oraz rehabilitacyjnych, a tym samym do wzrostu pozycji międzynarodowej i prestiżu Polski w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych.

 

Do programu mogą przystąpić konsorcja naukowe złożone z co najmniej pięciu jednostek organizacyjnych mających siedzibę na terytorium RP, z czego co najmniej jedna jednostka naukowa musi spełniać rozporządzenie w sprawie wyłączeń blokowych oraz co najmniej jeden przedsiębiorca spełniający rozporządzenie w sprawie włączeń blokowych.

 

Realizacja programu została podzielona na fazę badawczą (faza A), w ramach której objęto badania podstawowe, badania przemysłowe oraz prace rozwojowe oraz fazę przygotowań do wdrożenia (faza B). W ramach fazy badawczej jednostce naukowej przysługuje dofinansowanie w wysokości do 100% kosztów kwalifikowanych. Dofinansowanie na ten etap może stanowić maksymalnie 15% kosztów kwalifikowanych całego projektu ogółem.

 

Program stanowi bardzo atrakcyjną możliwość na realizację zaawansowanych planów naukowych dla prężnie działających podmiotów. Pewne jest jednak, że skorzystanie z dofinansowania wymaga stosownego przemyślenia. Pozostaje pytanie czy obecnie sprzyjający sezon urlopów i wakacji pozwoli na spokojną i intensywną pracę zainteresowanych jednostek, czy wpłynie negatywnie?

 

Szczegóły konkursu, regulamin i załączniku dostępne są tutaj.

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza - bądź pierwszy!
Piszesz jako
Gość
captcha
Przepisz proszę tekst z obrazka powyżej

Film na dziś

Kwartalnik_lg
Współpracujemy z: grey_thumb_cezarlogo grey_thumb_enzym-01 grey_thumb_Argenta_pod_u_ne_PNG grey_thumb_logo22 grey_thumb_Logo_-_Faculty_of_Chemistry grey_thumb_LOGO2016 grey_thumb_adara grey_thumb_wisib-logo-big